Osvita.ua Вища освіта Студенти окремо сплачуватимуть за комунальні послуги
Студенти окремо сплачуватимуть за комунальні послуги

Вищі навчальні заклади зможуть розмежовувати оплату для студентів, які проживають у гуртожитках

Студенти окремо сплачуватимуть за комунальні послуги

Вищим навчальним закладам дозволять розмежовувати оплату для студентів, які проживають у студентських гуртожитках, на оплату за проживання і оплату за використані ними комунальні послуги. Відповідні норми містить проект спільного наказу МОН, Мінфіну та МОЗ, що оприлюднений для громадського обговорення.

Зокрема, передбачається, що спільний наказ відомств дозволить упорядкувати питання встановлення плати за проживання в студентських гуртожитках та плати за комунальні послуги.

Розробники документа зазначають, що запропоновані зміни окрім приведення норм чинного наказу до вимог законодавства, дозволять вищим навчальним закладам зменшити граничний розмір плати за проживання у студентському гуртожитку й водночас стягувати з таких студентів плату саме за використані комунальні послуги.

«Розділення витрат дозволить вищим навчальним закладам здійснювати вчасну та в повному обсязі оплату за комунальні послуги. При цьому студенти, що проживають у студентських гуртожитках, будуть більш економно та сумлінно ставитись до використання води, електроенергії тощо», - наголошують автори документа.

Громадське обговорення проекту наказу триватиме до 19 липня. Пропозиції та зауваження можна надсилати на електронну адресу: ok_tkachenko@mon.gov.ua.

Текст документа та пояснювальна записка до нього опубліковані на сайті Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
13.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Обурений абітурієнт
Мені здається, що краще вже студенту жити на вулиці (умови більшості гуртожитків нічим не відрізняються, тільки що дах над головою). Я не проти плати за комунальні послуги, АЛЕ! з таким станом гуртожитків студент взагалі не повинен нічого платити. Арифметика проста: більша плата=кращі умови.
Геннадий
Учитесь дома, дети! Дома на контракте дешевле, чем в чужом городе на бюджете. Вот и вся экономия. А вообще, политика ситуации направлена на то, что высшее образование у нас будут иметь только дети обеспеченных. Европа, ёпта.
Саша
Вся проблема тут не в разделе для экономии!!! Согласно коллективному договору студенты должны платить не больше 40% своей стипендии! ?? При разделе ( стипендия 1100*40/100- 440 гривен) студент будет платить, в не зависимости получаешь ты стипендию не получаешь, 440 будет плата за общежитие а коммуналка будет столько же. Пример прост КПИ за койко место в 4 местной комнате 569 гривен ( 330 гривен за общежитие все остальное коммуналка плюс за свет за доп приборы компы, холодильники, микроволновке....) Всё !!!! Закон нужен не для облегчения а для того что бы узаконить дополнительные поборы за проживание!!! Секрет очень прост. И всё для того побольше взять за проживание в общежитиях построенных и обеспеченных мебелью ещё при совецкой власти. И тараканы и крысы ..... Вы уж мне поверьте!!!!
Anna
Для Саша: я думаю все это понимают))
Коментувати
Вот ведь недалёкость
подобное работало в союзе. Студенты оплачивали электроэнергию вскладчину. Вода была бесплатно и газ.
Anna
Идея впринципе норм, но не стоит забывать что вся комуналка будет разделенна на всех студентов. То есть во-первых вряд ли сутденты будут прям экономить (ибо то что я постою в душе на 10 минут дольше лично для меня в итоге выльется в пару копеек), во-вторых, как организовать это все так чтобы все студенты действительно платили за коммуналку, а не игнорили ее?
unforgiven
Рухаємося в ЄвроПОпу )) Навіть за часів Бандюковича такого маразму не було...
Накипіло
Утопія, фантастика і містика - три кити на яких тримаються реформи освіти. Будемо економити бюджетні кошти, витрачаючи кошти спецфонду на всі ці видумки. На даний час за умови власного комунального господарства оформляється: дозвіл на спецводокористування, викиди в атмосферу, повірки та заміни лічильників, виконання заходів з енергозбереження, забезпечення охорони та відеоспостереження і т.д. СПЕЦФОНД ГУМОВИЙ!!!!! Або батьки студентів МІЛЬЙОНЕРИ, бо це ж їхні кошти, а заклади державні. А ще ж і навчальні витрати, в тому числі оновлення матеріально-технічної бази, придбання комп’ютерів та оргтехніки, інтернет та поїздки на всякі ні до чого не зобов’язуючі наради..... А МОН навіть вчасно нормально організувати роботу ЄДБО не може, тільки вибачаються. Граєм в одні ворота, в наші (навчальних закладів).
Мама
Для Накипіло: 100%.Вже зовсім обнагліли живодери українського студентства. Гуртожитки як після цунамі та землетрусу виглядають, а з дітей гроші будуть останні здирати. Добре, коли батьки більш менш мають дохід. Та якщо одна мама виховує двоєчко і з мінімальної зарплати годує. Той студент, що покине хату голодувати буде ????
Anna
Для Мама: ну так в других странах те общаги что лучше наших стоят просто невероятных денег и большинство людей не может себе их позволить, студенты работают, берут кредиты или не учатся вовсе. Почему тольков Украине высшее образование это благотворительность для половины населения?? Почему люди думают что государство обязанно обеспечить жильем 18-летних студентов за бесплатно? и да, 400 грн за общагу это бесплатно.
Leto
Для Anna: а який банк у нас дає кредит на навчання? Під такі ж відсотки, як там, де ви пишете дорогі гуртожитки?
Коментувати
Leto
Це яким чином буде реалізовано? Електролічильник на кожну кімнату я ще уявляю. А от лічильник води на туалет в кінці коридора і на душ у підвалі, вже цікавіше. І потім запис, хто скільки разів змивав?
Anna
Для Leto: я так поняла хотят общую коммуналку поровну делить на всех.
Leto
Для Anna: і як тоді реалізувати надію на ощадливе ставлення до ресурсів?
Anna
Для Leto: никак) в этом и проблема)) просто у вузов огромный долг по коммуналке и они решили решить эту проблему за счет студентов, а история про экономию ресурсов просто для красоты)))
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!