У Міносвіти прозвітували про 100 днів роботи

У Міністерстві освіти підбили перші підсумки та окреслили пріоритети подальших реформ

У Міносвіти прозвітували про 100 днів роботи

10 червня 2014 року відбулася прес-конференція керівництва Міністерства освіти і науки України щодо діяльності МОН за 100 днів роботи та реформування освітньої галузі.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, під час прес-конференції міністр Сергій Квіт підкреслив, що головним пріоритетом в діяльності Міністерства є підвищення якості освіти: «Міністерство відмовляється від репресивних функцій і стає партнером навчальних закладів у досягненні якості. Ми також відмовляємося від корупції як складової частини управління».

Міністр особливо наголосив, що Міністерство намагається реагувати на всі скарги, які надходять, і жодної не залишити без уваги.

Він зазначив, що стратегія МОН перш за все пов’язана із законопроектами: «Протягом двох років ми працювали над законопроектом «Про вищу освіту». Він прийнятий у Верховній Раді у першому читанні. На 19 червня він запланований у порядку денному для другого читання. Наступний законопроект - «Про освіту» і стосується реформи у середній освіті. Уже проведено Всеукраїнську нараду освітян, які надали свої пропозиції. Третій законопроект - «Про науку і наукову діяльність». Цей важливий законопроект стосується інфраструктури розвитку наукових досліджень».

Міністр також повідомив, що змінено структуру державного управління науки і освіти: «Ліквідовано Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації. Частина його приєднана до структури Міністерства освіти і науки. А на базі іншої частини створено Державну службу з питань електронного урядування, яка передана до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житло-комунального господарства».

У свою чергу, перший заступник міністра Інна Совсун презентувала звіт Міністерства освіти і науки про підсумки роботи за 100 днів.

Зокрема, Інна Совсун розповіла про підвищення ефективності, прозорості та публічності; дебюрократизацію освіти; міжнародну співпрацю та бачення подальшого розвитку освіти.

Вона зазначила, що on-line бухгалтерія на веб-сайті МОН запроваджена вперше у системі управління України. Наразі вона проходить апробацію та доопрацювання.

Стосовно реагування на поточні освітні події, пов’язані з ситуацією у Криму, Донецькій та Луганській областях, Інна Совсун повідомила, що для проходження зовнішнього незалежного оцінювання перереєструвалося 600 абітурієнтів з Криму, які зараз проходять тестування на материковій частині України.

На сьогодні більше 1500 студентів перевелися з кримських вищих навчальних закладів до ВНЗ материкової України. Тим випускниками кримських вищих навчальних закладів, які не перевелися, МОН рекомендує отримувати російські дипломи. А потім, на підставі цих дипломів та додатків до них, на материковій частині України, у будь-якому ВНЗ Херсонської області, можна буде отримати український диплом про вищу освіту.

Стосовно ситуації на Донбасі, Інна Совсун повідомила, що ЗНО для абітурієнтів з Донецької та Луганської областей було перенесено на липень. До 15 червня триває перереєстрація на сайті Українського центру оцінювання якості освіти цих абітурієнтів.

Також спрощена процедура проведення державної підсумкової атестації у школах та рекомендовано, за потреби, призупиняти навчальний процес у навчальних закладах Донецької та Луганської областей.

Заступник міністра Павло Полянський розповів про зміни в загальній середній освіті: «У наступному навчальному році – оскільки багато нарікань на зміст програм для початкової школи та зміст підручників – ми дозволили вчителям користуватися як програмами і підручниками попередніх років, так і вже надрукованими за новими навчальними планами».

За словами Павла Полянського, порадившись із вчителями, батьками та громадськістю, Міністерство внесло зміни на наступний навчальний рік до Типових навчальних планів. Зокрема, вилучено норму, яка змушувала школи, навіть ті, які не мають вчителів і необхідних умов, обов’язково вивчати другу іноземну мову з п’ятого класу. Школам, де є умови, надано право вивчати другу іноземну мову. А там, де немає таких умов, школи можуть ці години використати на інші потреби.

Заступник Міністра Полянський пояснив, що за наявності заяв від батьків усіх учнів, дозволено викладати світський курс християнської етики: «Це не теологічний курс і не релігійний». У контексті теперішніх подій збільшено час на вивчення предмету «Захист Вітчизни». Водночас зміни вносяться до програм основної і старшої школи. «А фундаментально весь стандарт, - підкреслив Павло Полянський, - ми плануємо переглянути вже у контексті нового закону «Про освіту», щоб не турбувати вчителів щороку новими змінами».

За словами Павла Полянського, українські атестати для випускників 11-х класів шкіл, золоті та срібні медалі, похвальні листі та інші відзнаки доставлені до Криму: «Вони вручаються всім випускникам шкіл, які того бажають. Можливо, під зовнішніми впливами частина випускників відмовляється отримувати українські атестати. Але Українська держава і Міністерство зробили все, щоб вони були доставлені до Криму».

Звітуючи перед представниками засобів масової інформації, міністр освіти і науки Сергій Квіт детально зупинився на питанні боротьби з корупцією: «Боротьба з корупцією – дуже важливий розділ діяльності міністерства. Ми співпрацюємо зі Службою безпеки України, Генеральною прокуратурою України щодо корупційних схем, які були вибудувані в міністерстві за часів Дмитра Табачника».

Як повідомив міністр, «у МОН зараз немає жодної інформації, яку б ми не хотіли з якихось причин публікувати. У нас все відкрито. Якщо робляться запити, то ми відразу можемо дати повну інформацію».

Стосовно призначень серед ректорського корпусу, то принципова позиція МОН у тому, щоб відкриті конкурси були обов’язковими. «У законопроекті «Про вищу освіту» заплановано прямі вибори ректора усім колективом вищого навчального закладу», - зазначив Міністр.

Міністр та його заступники окреслили також пріоритети подальшого реформування освіти. Зокрема, МОН бачить своє завдання в тому, щоб надалі працювати над вирішенням проблем, пов’язаних з низькою якістю освіти, малоефективним управлінським апаратом, корупційними практиками в управлінському на навчальному процесах, відірваністю вищої освіти від науки, низьким рівнем оплати праці освітян та науковців, необхідністю скорочення мережі навчальних закладів, недостатнім зв’язком освіти і з ринком праці.

Освіта.ua
10.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Идти в будущее нужно только с новыми учебниками и программами. Не дело откатываться назад. Насчёт бабушек и дедушек... Разные есть бабушки и дедушки. Без опыта их работы не обойтись образованию. Ретроградов можно попросить уйти на пенсию, если она даст возможность не только покупать необходимые лекарства, но и путешествовать. как у европейцев - педагогов.
Це жах
"Терміново до 13.06.2014 року подати інформацію про підписку газет і фахових журналів з підтверджуючими копіями квитанцій. " - romny.rmk@rambler.ru
можливо й так
Для Це жах: Много лет на предложение СКАЗАТЬ о подписке отвечаю, что ЭТО МОЁ ЛИЧНОЕ ДЕЛО. Никто ещё не наехал. Попробуйте отказаться. Вот, правда, несколько месяцев назад администрация отчитывалась КВИТАНЦИЯМИ о подписке на издательство от партии регионов. Интереснейшая параллель. не так ли?
Коментувати
"Дякую"
Хочу сказать этому министерству огромное спасибо за то, что начиная с первого августа каждый учитель станет беднее на 400-600 грн. Ничего нового и полезного не сделали, напишут новые типа программы, для того что бы своими типографиями заработать деньги. Следующим шагом наверное станет отмена выслуги, стажа, категорий, платы за кабинеты, классное руководство, так как уже не оплачивают замены, олимпиады, курсы повышения квалификации. СПАСИБО РОМАШКА!!!
DOCENT
Для "Дякую": Оплата за заміни відновлена з 23 квітня
Людмила
оплату за кабинеты давно уже отобрали, у нас в школе сразу у десятерых, в том числе и у биолога
Коментувати
Світлана
Как вы могли "дозволили вчителям користуватися програмами і підручниками попередніх років"? Такого тупизма, наверное, не знает ни одна страна мира! Как можно учить по устаревшим, не соответствующим современным стандартам и требованиям образования книгам и программам? Что потом скажут вам дети и их родители, когда на выпускных и вступительных экзаменах ваш ребенок не будет знать многих современных моментов(назовем их так) по разным предметам, т. к. он просто учился по старой забытой всеми книге? как вы собираетесь котролировать знания учащихся, мониторить их уроветнь, когда вы понятия не имеете, по какой книге он учится! И еще одно не мло важное достижение за 100 дней - остановить выпуск учебников для 6 класса по новой программе! Мне хочется знать - вы там не болеете? может нужна помощь специалистов? А может вы сидите не на том рабочем месте и пора это осознать и не позорить страну? Я ВАС прошу уйдите, дайте работать умным людям, а не дедушкам и бабушкам из отделов образований!
Просто вчитель
Написано гарно,але...:Хто їздив на ту Всеукраїнську нараду освітян? Мабуть, частина тих директорів, що на антимайдан вивозили(як компенсація).А чиї вони пропозиції висловлювали, та чи і висловлювали взагалі????????????
вчитель
Для Просто вчитель: да нет же, на нараду никого не вывозили. С майдана перегнали, чтоб не застаивались.
Коментувати
Ирина Ткаченко
"Міністр особливо наголосив, що Міністерство намагається реагувати на всі скарги, які надходять, і жодної не залишити без уваги." - шось від ні разу не відповів не на одну скарку!!!!
DOCENT
Для Ирина Ткаченко: Взагалі то, згідно Закону України "Про звернення громадян", відповідь має бути надана протягом місяця з дня надходження звернення підготовленого згідно вимог закону. http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%D1%80
Коментувати
Льоня Кучма
Когда закон про высшее образование принимать будете? Градация нагрузки в университетах нету. Что доцент, что ассистент - 900 часов.
DOCENT
Для Льоня Кучма: Про закон це до депутатів. Може ж таки і проголосують 19 червня. А про навчальне навантаження - так це ВНЗ визначає. Після надання законом автономії ВНЗ буде ще більше параметрів самостійно визначати. Ось де ректорам буде можливість розвернутися у свавіллі по відношенню до викладачів.
Коментувати
Svet
Ничего конкретного, и ни слова про то, что лишают учителей 20% надбавки, оставив только 5%. А так все безоблачно и кольорово.
Діти-квіти
Для Svet: А це тільки 100 днів пропрацювали, попереду ще більше покращення
Коментувати