Діти з ТОТ можуть вступати до всіх вишів без ЗНО

Можливості для вступу та підготовки до вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій

Діти з ТОТ можуть вступати до всіх вишів без ЗНО

Законом України «Про вищу освіту» визначено особливості вступу до закладів вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які отримали документ про повну загальну середню освіту.

У ст.44 закону закріплено можливість вступу таких осіб за вступними іспитами в межах установлених квот для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, до усіх закладів вищої освіти.

Окрім цього, такі особи можуть за бажанням разово скористатися правом на безоплатне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти тривалістю до одного року з наступним вступом до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщені особи у порядку, визначеному Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Вступ для абітурієнтів з ТОТ відбуватиметься в межах квоти-2, яка встановлюється у закладах освіти в обсязі десяти відсотків від загального обсягу державного замовлення. У закладах вищої освіти, які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених закладах вищої освіти розмір квоти становить двадцять відсотків.

Подання документів здійснюється через освітні центри «Донбас-Україна» чи «Крим-Україна», які функціонують при приймальних комісіях у закладах вищої освіти з 7 червня по 24 вересня 2021 року.

Для того щоб вступити у заклад вищої освіти вступники повинні:

  • звернутися будь-якими засобами зв’язку до закладу освіти, на базі якого створені освітні центри «Донбас-Україна», «Крим-Україна» для отримання запрошення. Його слід буде показати у надрукованому або електронному вигляді при перетині КПВВ для підтвердження мети проїзду;
  • особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію до 20 липня, щоб вступити на бюджетну форму здобуття освіти, та до 20 вересня – на контрактну форму;
  • скласти на базі освітнього центру іспити з української мови, історії України та профільний вступний іспит (для вступу на окремі спеціальності - творчий конкурс), який встановлює заклад освіти.

Освіта.ua
02.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леся
А мені дивно,що діти,які проживають у центральній Україні хочуть вступати в Луганські вищі заклади.Хочуть на окуповані території?!
Зая
В нас взагалі країна пільг куди не глянь - одні пільги Переселенці це пожиттєвий статус? Цей статус повинен даватися на рік а потім все.А батьки тих дітей не в бойовиках часом ?Ледве перейшли поріг в 100 балів по математиці по атестату- 3.5 і в нагороду - бюджет на престижні спеціальності В результаті ми підемо до тупого лікаря віддамо дітей в школу до тупого вчителя А які з них програмісти? Там вчитися важко але їх не відчислять Ню-Ню_НЮ!!!Можливо правильно буде вступати за результатами ЗНО а потім вже після вступу- давайте їм пільги скільки влізе.Нам потрібні робітничі професії - от в ПТУ без черги. Це буде справедливо до всіх дітей
Олег
на жаль не до всіх, знов слова розбігаються із справами. Тільки десь біля 60% закладів. Тому потрібно обережно бути із словами. https://osvita.ua/blogs/82960/
Ярослав
Виходить, що ЗНО не є обов‘язковим і пріорітетним при вступі у ВНЗ? Тому що так каже закон про абітурієнтів з ТОТ!!!! І одне суперечить іншому! Всі діти живуть в Україні, значить всі мають здавати ЗНО, не залежно від того де хто проживає, умови мають бути однакові для всіх!!! Знаю багато людей, які живуть в Києві, але мають прописку в ТОТ, і для них і пільгові місця в дитсадках Києва і школах і тд! І такі ж будуть йти без ЗНО в ВНЗ!!!!
Галина
Для Ярослав: ці діти можуть вступити тільки в певні виші та за квотою 10%
Коментувати
Назар
Такого апріорі не може бути! Це несправедливе відношення до інших дітей!!!! Для чого тоді всі в один голос кричать, що ЗНО і ЄВІ відсіює ,,тупих‘‘, так як ми бачимо 20% від усіх учнів не здає ЗНО і вступає безперешкодно в ВНЗ! Хтось вигризає можливість навчатись, а комусь усі двері відкриті навстіж! Це неприпустимо!
TODD
Для Назар: Давай обстріляємо пару місяців твою домівку, спалимо чи експропріруємо власність, поховаємо трохи рідних, виженемо у чужий регіон і після всього запропонуємо 10% шанс у деякі виші. Справедливо, европейське козаче?
Коментувати
Дмитро
О, знову завели цю тему! Досить сперечатись! Я вже не раз висловлював думку щодо цього. Я не підтримую це рішення ще з минулого року, але я розумію, що там є й нормальні. Для такої категорії має бути два тести з укр.мови та історії, щоб відсіяти хоча б частину україножерів. Або другий варіант - кількаразова перевірка документів і в базах. Миротворець треба під’єднати до бази СБУ у зашифрованому вигляді, лишивши змогу людям додавати дані про нових осіб. Але на сайті має бути ПІБ та вік. Тобто, я хочу, щоб ті діти, які на ТОТ Донеччини й Луганщини та ТО Криму нищать сепаратистську, терористську та російську символіку, потрапили в Україну. А також тих, хто говорить українською. Таких є ще достатньо, зважаючи на нову хвилю істерики росЗМІ щодо збільшення таких випадків на вищенаведених територіях.
Научный сотрудник
Наконец-то это свершилось. Мы с коллегами уже почти 2 года ждали этого решения. Наступают светлые времена для Украины, и для образования и науки в частности. Была угроза потери лучшего генофонда страны, но благо донецкие и луганские абитуриенты остаются в украинском пространстве. Ведь теперь благодаря им мы узнаем обо всех прорывных открытиях молодых республик. В первую очередь мы изучим феномен донецкого генного кода, позволяющего пить до 10 пузырьков настойки боярышника, и только после 6-го пузырька вызывать рвотные позывы. Также насколько нам известно, многие заменяют данный напиток самогоном, одеколоном, либо же бензином смешанным с водой. Это что касается генетики. Так же не стоит забывать и про гуманитарное направление. Уникальный донбасский диалект который появился как синтез русского, украинского языков, и уголовной фени так же не будет забыт. С возвращением в родную Украину, лучший генофонд! Жители Киева, Харькова, Львова, Одессы, Винницы, Тернополя и других очень рады!
Скрипач не нужен
Для Научный сотрудник: О, любитель расовых теорий вскукарекнул. Лошок, ты опоздал лет на 80-90. Либо родился не в свое время. Тебе было бы комфортно в 30-х в Германии. Комфортно ровно до 45-го... Ахах.
Олександр
:-D
Коментувати
Випускник
І нахрена я вчив чотири предмети протягом трьох років? Не спав годинами? Зубрив тонни матеріалу? Міг просто піти й зробити приписку в ТОТ. Звісно, що це "рофл". Проте ця новина максимально сильно обурює дітей, які годинами зубрили правила, платили за додаткові й сподівалися поступити у ВУЗ мрії. Я сподівався, що влада хоче об’єднати країну, а не розділити її на шматки. Якщо я добре зрозумів, то ці діти зможуть поступити в Шеву на бюджет просто так? Без складання ЗНО? Якщо не правильно зрозумів закон, то, будь ласка, поправте мене. Проте, якщо це буде правдою, то чекайте другий майдан або щось подібне, тому що це обурить багатьох студентів, які опиняться за лінією бюджету через цих відбитих "відмінників". Слава Україні! Героям слава! Ми обрали козлів, на жаль, їх більшість. Дякую₴
Галина
Для Випускник: вони вступити можуть тільки в певні виші, а не в усі підряд. І лише на мічця квоти. Там не більше 10% бюджетних місць. В загальному конкурсі вони участі нк беруть, тому і Вам не є конкурентами. І хоч зно не складали, вони проходять іспит у самому виші, на зразок зно-онлайн, якщо не складуть, то і вступити не зможуть
Мирослава Юрьевна
Для Галина:теперь уже во все ВУЗы и там 20% для них. В том то и проблема. Да, у них свой рейтинг, но от этого не дегче. Как правило, они не показыывают высоких результатов, а отчислить их оооохххх как тяжело.
AW
Для Випускник: На таких лошках как ты, весь мир держится. Привыкай, терпила.
Коментувати
Охредько Олег Едуардович
На жаль не до всіх закладів вищої освіти/В Україні біля 600 закладів вищої освіти, а вступати можливо тільки до 214. http://osvita.ua/blogs/82960/
Віктор Логвін
Це не приклад "державної політики", а глупа підліткова претензія депутатів-мажорів таку політику вершити. Діти (звідки завгодно) поважатимуть тільки СИЛЬНУ Країну і будуть прагнути вчитися в ПОТУЖНИХ авторитетних Вузах, а подібна "політика" це якраз визнання слабкості і крок до послабленная ВУЗів і їх авторитету. Університет це не сфера соціального захисту, а сфера освіти, науки та (багато в чому) виробництва, що діє в умовах КОНКУРЕНЦІЇ, світової конкуренції. Давайте і у школи вищої спортивної майстерності влаштуємо конкурс не за здібностями а за "пільговим статусом" і в нас не буде більше спорту, як майже немає вже освіти.
Maison
Для Віктор Логвін: Это скорее борьба за умы. Или, точнее, за головы. В Л/ДНР сейчас уже полностью перестроили систему образования под российские стандарты и открыли выпускникам свободное поступление в российские вузы. Правда, без каких-либо льгот и со сдачей российского аналога зно. И теперь парадокс, те, кто умнее и подготовились, будут пытаться поступить в московские престижные вузы, а кто тупее - поедут на халявные места в Украину.
Коментувати
Натовский каратель
Чем отличается новорос от лука? Когда режешь лук, на глазах выступают слёзы. Хороший донецкий - мёртвый донецкий. Петушарий - биомусор, как и его фанаты. Слава Порошенку. Слава НАТО.
Дмитро
Для Натовский каратель: Все так, але за Пороха - дизлайк. Також ставлю це, де згадуються інші політики, які зараз сидять у ВРУ.
Коментувати
Михайло
Це дiло! Нехай москалики до нас приїдуть, спокусившись на халявний диплом, тут їх всіх треба посадити в катівню, відрубати по пальцю за кожне москальське слово, а пальцi ими відправити батькам в ОРДЛО, щоб тi співпрацювали з нашими спецслужбами або просто заплатили викуп, який піде на тотальну українізацію.
13
Для Александр: Ти дебіл?Думаєш,як у вас в ордло катують українців,то ми забули?Відповісте кожен,і путін вам не допоможе.Всьому свій час!Все чекаєте,що війна закінчиться капітуляцією України на умовах росії-не дочекаєтесь,сєпарня.
Скрипач не нужен
Для 13: Дело о преступлениях батальона «Торнадо» — уголовное дело, открытое в связи с многочисленными тяжкими преступлениями, совершёнными на территории Луганской области с декабря 2014 по июнь 2015 года личным составом украинского добровольческого батальона «Торнадо» в ходе вооружённого конфликта в Донбассе. 7 апреля 2017 года Оболонский районный суд Киева вынес обвинительный приговор в отношении 12 бойцов расформированного батальона «Торнадо». Экс-командир роты Руслан Онищенко получил 11 лет тюрьмы, его заместитель Николай Цукур — 9 лет. Ещё шестеро обвиняемых получили от 8 до 10 лет тюрьмы, четыре «торнадовца» приговорены к 5 годам условного заключения — трое из них с отсрочкой на 2 года и один — на 3 года. С каждого из осужденных взыскано 7 750 гривен судебных расходов, все они лишены милицейских званий.
Val
Для Михайло: Смотри, как бы тебя самого ребята с Донбасса на бутылку не посадили.
Коментувати
Логіка
просто моя думка , що всі патріоти звідти давно виїхали. Погодьтесь ви б не залишалися б там , де іде 6 років війна , де стріляють і де можуть кожної миті вбити, тим паче якщо є у вас діти . Знаю багато переселенців і чуючи їхні розповіді не можу зрозуміти чому люди так ризикують живучи там , тим паче якщо любиш україну, то життя під владою окупантів може бути нестерпним , тому думаю там патріотів катма . Краще б переселенців підтримали чи дітей-інвалідів , діітей військових або сиріт
Роман
Для Логіка: Це,шановна,означає одне. Ніякої війни там немає, ніяких окупантів там немає, люди живуть там, де народилися, це їх батьківщина. І куди вони повинні переїхати? Особисто знаю тих, хто переїхав. У них бізнес зав’язаний на території України. В Донецьку є квартира, яку вони здають і мають прибуток.
Логіка
Для Роман: то якщо все там добре , то тоді відпадає причина цієї пільги !!! означає , що треба її забрати назад і робити все справедливо! рада , що ми з вами дійшли до логічного висновку
Логіка
Для Роман: а от про переїзд . держава та благодійні організації допомагають переселенцям тому той хто переїде жити на вулиці точно не буде
Коментувати
znona200
Скільки вишів можуть обрати ці діти для подачі заяв?
T
Для znona200: А какая разница? Они по отдельной квоте будут идти, которая с основной не пересечется, независимо от добора или недобора.
znona200
Вибачте,але я Вас не зрозумів(
Скрипач не нужен
Для znona200: В ВУЗе 200 мест. На эти 200 мест набирают всех, кто перешел порог: обычных, инвалидов, детей чернобыльцев, медалистов-хорошистов и. д. К этим 200 местам добавляют еще 20 сверх заказа. В эти 20 могут поступить дети с Востока. Т.е. ВУЗ как бы работает не на 100% нагрузке, а на 110%.
Коментувати
Діана
Зовнішнє Незалежне Оцінювання, а не благодійність ))) Так не справедливо по відношенню до інших абітурієнтів! Можна якось по іншому вирішувати цю ситуацію ( допомога з житлом, з коштами, але не лізьте ви до ЗНО)
Евгений
Для Діана: Поверьте, такие дети иногда в вузе учатся намного лучше чем в школе в свое время, тут судить так нельзя. Что касается места, никто не забирает место у абитуриентов которые поступают за счёт ВНО, им просто выделяют ещё одно место, вот и весь смысл.
!!!
Для Діана: А справедливо поступать по льготам, если родитель "атошник" отсиживается в военкомате?
Дмитро
Для !!!: Діти АТО/ООС пільг не мають.
Коментувати
Випускник
Вибачте, але що за безлад? Як це називається? Тобто я, український учень, який має достатньо-високий рівень знань, (здав ЗНО!!!)*, можу поступитися тому, хто просто покаже свою прописку з ТОТ та навіть не факт, що здав ЗНО. У мене не виникає питань до тих, хто здав ЗНО, проживає на ТОТ і претендує на "квоту". Я вважаю, що, тільки здавши ЗНО, учень не важливо звідки може претендувати на місце у ВНЗ *- ЗНО повинно бути обов’язковим для всіх, хто навчається в Україні
OlololO
Для Випускник: Твое мнкние очень важно для нас. Держи в курсе, если оно поменяется. Ок? И да, иногда нужно пострадывать.
Випускник
Для OlololO: Заради вас я страждати не збираюсь, бо ви нічим не кращі. Ви ж не інваліди, щоб вам давали квоту?
Людмила
Підтримую Випускника.
Коментувати
Абитуриаент2020
Смысл делать анонимное,для всех равное ВНО,если при поступлении оценивают не по знаниям, а по территории проживания,группе инвалидности и количеству живых родителей.ВНО было бы наилучшим вариантом,который мог бы выровнять шансы для всех,но эти исключения сводят смысл на нет . А льготы ,я считаю ,можно предоставить многими другими способами выплаты,пенсии,жилье и бесплатное лечение и отдых,было бы куда правильнее.А в ВУЗ один критерий-знания.
Татьяна
Для Абитуриаент2020: полностью согласна и поддерживаю.
OlololO
Для Абитуриаент2020: А смысла нет. Вот так вот просто, нет и все. Кстати, имея деньги твое ВНО легко обойти и не нужно быть ТОТ при этом. Куча схем. Внезапно, правда?
Коментувати
Татьяна
Мой президент и его команда, к сожелению, повторяют ошибку Ющенка. Тот, в свое время, дал льготы детям с многодетных семей, молообеспеченым,инвалидам.Ничего не имею против этих категорий, но считаю абсурдно давать такие льготы. В образовании может быть только одна льгота:одаренность и знания. А малообеспеченные и так емеют льготы. По поводу детей с тот, с ними такая же история. Надо бы их зачислить по итогам экзаменов. И если действительно ребёнок способный, то пускай проходит вне конкурса. А сейчас под этим видом пройдут недостойные. После первой сессии многих отчислят. А вот потом, кого зачислят на эти освободившиеся места, большой вопрос.
Я
Какой-то ребёнок старался, учил, здавал, а какой-то придёт и заберет его место. И ещё не факт что этот ребёнок, будет учится.
Лил битч
Так вот почему в ЗНО была тема сочинения "Можно ли оставаться патриотом живя за пределами Страны.."????
....
Для Лил битч: вони не живуть закордоном , вони живуть під окупаційною владою , якщо бути точним , Доречі в радянському союзі , якщо людина жила в окупації чи була остарбайтером ( тобто під дулом пістолета змушена була їхати та працювати на ворога ) ,то в її паспорті залишали відмітку про це , а її нащадкам , як і їй, в деяких випадках заборонялося отримувати вищу освіту або займати вищі посади. Замислююсь може радянський союз не був таким безглуздим як здається
OlololO
Для ....: В яких випадках. Детальгіше. Дуже цікаво.
Коментувати