Діти з ТОТ зможуть не складати ЗНО для вступу у виші

Президент ініціює спрощення вступу до вишів випускникам з тимчасово окупованих територій

Діти з ТОТ зможуть не складати ЗНО для вступу у виші

Президент України Володимир Зеленський ініціює внесення змін до Закону «Про вищу освіту» для максимального спрощення вступу у заклади вищої освіти випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму.

Про це повідомили в Офісі Президента України.

Зміни передбачатимуть, що діти з цих територій матимуть змогу вступати до закладів вищої освіти України без складання зовнішнього незалежного оцінювання та матимуть можливість вступити до всіх вишів України, а не за обмеженим окремим списком, як це відбувається зараз.

Окрім того, всі охочі з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей навчатимуться в українських ЗВО безкоштовно, через державне замовлення в межах квот.

Наразі така норма діє лише для випускників з Криму та Севастополя.

«Це – частина нашої державної політики. Ми боремося за молодь на тих територіях, ми хочемо максимально заохотити таких випускників переїжджати в Україну, вступати в наші заклади освіти, навчатися в українській системі освіти», – сказав Володимир Зеленський.

Освіта.ua
22.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрей
Цей закон зрада наших дітей , які вчать історичні цінності та дуже непросту граматику і лутературу укрїнської мови. Закон дає перевагу для вступу дітям , які навіть не вміють розмовляти українською мовою. Незаперечую , щоб у наших ВУЗах навчалися всі без обмежень, але за умови здачі екзаменів . В іншому випадку тільки котракт, це буде корисно для бюджета України.
Студент в шоке
Люди які складали цей законопроєкт хоть знають який рівень викладання в школах ДНР і ДНР зараз??? Підказка: дуже поганий! Навіть не вимагають хоча б одного екзамена з укр. мови. Мені цікаво, як ті діти, які вже 4 роки мінімум навчаються на російській мові, будуть навчатись тут на українській. Чи може зеля ще введе офіційно навчання на рос. мові в універах, щоб їх не "ущемляти". Також важливе питання: Чи задумувались ті дивні люди, які це придумали, що у такому випадку всі учні з тих територій просто заб’ють БОЛТ на те недонавчання в школі і підуть буxати за гаражі або грати в відеоігри наприклад, бо будуть знати, шо їм нема за що паритись, до чогось готуватись і вони і так поступлять куди захочуть, навіть вимог до БАЛА АТЕСТАТА НЕМАЄ. Що не скажеш про абітурієнтів з інших областей, які можуть мати медаль в школі, зно добре скласти і навіть у такому випадку не факт що попадуть на бюджет. Яких тоді фахівців отримає в кінцевому результаті Україна? Висновок: Остаточне розчарування в ЗЄЛІ і в системі освіти, яка і так була вже нижче плінтуса.
Правдоруб
Чергова перемога! Тепер діти сепаратистів зможуть вступати на бюджетні місця в українських університетах без ЗНО! Тобто, якщо ваші батьки були вірними ідеям Путіна, кричали "Путін, ввєді вайска!", а потім ще й вбивали українських солдатів, отримуйте винагороду від Бєніного Клоуна!
Місяць
Для Правдоруб: пробачте, який Ви дурний!! Ми через навчання формуємо ураінський світогляд молоді з окупованих територій.... Невже не ясно??
Випускник
Для Місяць: Дурний той, хто вірить, що можна сформувати український світогляд у лугандонів і даунбасів. У мене в класі шмаркля звідки провчилося уже 3 роки, українською мовою принципово не хоче спілкуватися в побуті, а мамаша його постійно качає права і всі їй зобов’язані, бо вона переселенка, їм треба все краще і попереду всіх.
Olga
Для Правдоруб: А рогули, моющие задницы итальянцам и батрачащие на поляков, платят налоги в Украине? Почему их дети должны бесплатно учится? А сами они не прибегут требовать пенсии? Правдоруб гребаный...
Коментувати
слово України
Як КОЛАБОРАНТ зеленсский, на вимогу московського окупанта, практично вже надав «ОСОБЛИВИЙ статус Донбасу» та Криму. На відміну від решти законослухняної УКРАЇНОМОВНОЇ меншини, особливими ознаками протизаконного статусу окупованих територій є ПРИВЕЛЕЇ, які надані окупаційною ЗЕадміністрацією путина, 100% ОБМОСКАЛЕНИМ більшовикам Криму та Донбасу – нащадкам учасників антиукраїнського безумства із закликом прийти в Україну війні – московському агресорові, щоб розколоти територіальну цілісність УНІТАРНОЇ України. На носу місцеві вибори, тому блазень путина, у такий відверто ПРОТИзаконний спосіб, намагається заручитися підтримкою, ОБМОСКАЛЕНИХ по самі гланди, більшовиків. Адже знаємо, що сьогодні підтримка, колаборантами Донбасу, колаборанта зеленсского дуже велика, а ті, хто розчарувався у дволикій політиці ЗЕленої шмарклі, переходять до ОБМОСКАЛЕНОГО електорату шарія та медвечука, які мирно співіснують і будуть надалі співпрацювати на антиукраїнському політичному колоніально...
слово України
колоніальному полі окупованої України. І путин, і медвечук, і шарій, і зеленсский (20.05.19) в унісон: «вони (крысчане и луга.ндоны) наші» КОЛАБОРАНТИ та московські НАЙМИТИ. Одночасно КОЛАБОРАНТ зеленсский жалкує, що українці, відповідно до ч.3 ст.27 та ст.65 Конституції України, силою (а НЕ квітами) придушили ОЗБРОЄНИЙ бунт .едералов з метою створення ХНР і ОНР, тому в нього виникають, саме до НАЦІОНАЛІСТІВ, а не до обмоскалених колаборантів: «Хто винен у трагедії 2 травня 2014 року?». Придушення громадянами України, ВСУПЕРЕЧ владі обмоскалених нацменів і олігархів (що ЗНАКОВО), антидержавного заколоту – це трагедія. Існування лднр – це зайвий повід московській ЗЕадміністрації надати ПРИВІЛЕЇ, преференції, пільги колаборантам-ЗАКОЛОТНИКАМ і їх «байстрюкам Єкатерини» з метою поступового «МИРНОГО» перетворення України на «новороссию». Московская «АКТРИСА из немецких фильмов для взрослых, что готова принять в любом количестве, с любой стороны» сьогодні в розпачі, що Харківщина та Одещина ще й досі не окуповані, а їх обмоскалене, «великим и могучим» «русского размера», «населеніє» не користується ПІЛЬГАМИ ОСОБЛИВОГО статусу. Тому, слід нарешті розуміти, що професійна московська актриса «Тимофей» і команда комедіантів ЛГБТ – слуг многонационального народа (ч.1 ст.3 КРФ) є відвертими КОЛАБОРАНТАМИ, тому що їх заяви та ДІЇ «ідуть у фарватері того, що нам ПРОПОНУЄТЬСЯ державою агресором. Таким чином мають ознаки колаборантства. … (зеленсского, порошенка, шарія, медвечука…) треба СУДИТИ за зраду Батьківщині», – як зазначив 05.04.2017. колишній народний депутат, екс-суддя конституційного суду України Віктор Шишкін. https://pomisna-ukraine.livejournal.com/480417.html
Olga
Для слово України: Хватит бредить. Даже американцы признают, что полностью руководят Украиной. А тебе все Путин снится. Фантомные боли, ущербный?
слово України
Закрой ино-СРАНЫЙ вонючий рот – «великим и могучим» «русского размера» ПРЁТ.
Коментувати
Юрий
этот дебил-аниматор из Кривого рога совсем не понимает что выделяя отдельных детей, он сам провоцирует раздел и ненависть в обществе друг к другу. Если какие то дети или их родители хотят жить в Украине и по украинским законам то они выезжают и живут в Украине на подконтрольной ей территории. Всем известно что ждет людей на тех диких территориях если он захотят там говорить по украински или упоминать Украину. Сколько мы будем терпеть этот кварталовский ужас... такое уже было в 1918... мы все хотим чтобы КАК и ТОгда наступил следом 1921-22 а потом и 1932 ?
слово України
воно НЕ аніматор, а кваліфікований «суперагент ФСБ Тимофей». https://site.ua/artur.balaev/26599-vladimir-zelenskiy---superagent-fsb-timofey-feyk-ili-realnost/
Коментувати
світло
Боротися з українською позицією вузів вирішили способом зміни складу студентів: щоб співчуваючих антиукраїнській владі серед них стало більше, ніж її противників. 02.08.1918. Совнарком РСФСР отменил результаты экзаменов в высшие учебные заведения страны и объявил проведенный в них прием на 1918/19 учебный год недействительным. Вузы обязали принять на учебу ВСЕХ желающих, достигших 16 лет, без какой-либо проверки уровня знаний и даже грамотности. Идея состояла в том, чтобы ЛИКВИДИРОВАТЬ антисоветские настроения в ВУЗах, полностью ПОМЕНЯВ в них студенческий контингент: большинство студентов и преподавателей считали незаконной власть большевиков, разогнавших избранное народом Учредительное собрание. А автономия университетов, по сути, превращала их в бастионы идейной борьбы против новой власти. Бороться с антисоветской позицией вузов решили способом – не закрывая университеты. Заменить профессуру оказалось практически невозможным. Изменить состав студентов, сделать так, чтобы сочувствующих ...
світло
чтобы сочувствующих новой власти среди них стало больше, чем ее противников, было куда проще. Наилучшим способом достижения этой цели был прием в высшие учебные заведения всех, кто при прежнем строе не имел возможности учиться в вузах. А лидерами нового студенчества должны были стать коммунисты и поддерживающие их пролетарии и беднейшие крестьяне. Политическая цель была достигнута – университеты перестали быть опасным источником крамолы. Однако в остальном попытка единомоментного введения бесплатного всеобщего высшего образования привела к плачевным результатам – вузы начали выпускать массу плохо подготовленных специалистов, а на государственные стипендии содержались десятки тысяч безграмотных людей. После смерти ленина (1924), пришлось проводить не только всеобщую чистку вузов от неспособных студентов, но и вводить немалую плату за обучение. «Без представления аттестата». Как страна переходила к всеобщему высшему образованию. https://www.kommersant.ru/doc/3766710
Коментувати
Світлана
Перепрошую, тоді хай діти із територій, які дуже постраждали внаслідок паводку, також будуть зараховані на державну форму навчання у ВНЗ без вступних випробувань
Правдоруб
Для Світлана: а їх за що? Вони хіба кричали "Путін ввєді вайска"? Вони хіба убивали українських солдат? Вступ без ЗНО лише для тих, хто довів свою відданість Путіну.
Olga
Для Світлана: Вы там достпточно денег заработали, вырубывая леса. Вперед учиться в Польшу. Будет ближе зады своим озяевам лизать
Коментувати
Єлизавета
Вибачте будь ласка, але як це "а не за обмеженим окремим списком, як це відбувається зараз". Я випускниця, мало того, що є діти з квотами які займають місця з балами 150+ , коли наприклад мінімальний середній бал на бюджет в університеті 182 та мало бюджетних місць. Я не кажу за себе, але мені дуже шкода дітей які здають на 181 та навіть 182(якщо мінімальний), але не мають змоги навчатися на бюджеті. Вони такі ж самі як і ми, вони не готуються? Так чому 150 з квотою цінніше за 180?
Ізольда
Да, пан Президент чекали від Вас розумних рішень, а те, що робите Ви ні в які рамки не влазить. Тепер виходить, діти, які готувались роками і гарно навчались в школі здадуть гарно ЗНО, але державні місця їм не світять. А наберуть неуків, які пробайдикували. Браво. Нічого кращого від Вас чекати не доводиться.
Правдоруб
Для Ізольда: якщо ви чекали від Бєніного Клоуна розумних рішень, то ви абсолютно безнадійно безповоротно кінчені дебіли.
Olga
Для Правдоруб: Ющенку спасибо говори, он эту традицию ввел. Но тогда ты молчал. А сейчас чего бухтишь?
Коментувати
Олена
Жесть, я вже бачу цих "випускничків", класні специ вийдуть. Я вже мовчу про тих дітей, які роками готувались і реально заслуговують на ці місця (((
Правдоруб
Для Олена: клоун Зеля і його господар Беня ненавидять Україну та українців. Ці сєпари не лише отримають за просто так (без усілякого ЗНО) бюджетні місця в українських університетах, їх потім ще й на керівні посади в державі призначать, після закінчення університетів. А ви, дорогі українці, смокчіть мовчки болт і дякуйте тим 73% довбойобів, що цього картавого клоуна зробили нам президентом.
1
Для Правдоруб: 3/4 страны мешает алехану хорошо жить. Какая прелесть. Страдай, уеба.
Тарас
Дякую, звісно, за "сєпара", та я, мешканець Криму, ретельно й доволі довго готувався до складання ЗНО, як й інші діти України; не моя провина в тім, що перетнути адмінмежу щонайменше до 1 липня - надміру важке завдання, яке, найімовірніше, узагалі не вдасться реалізувати: місцева "влада" ще не вирішила, чи продовжувати карантин на півострові. Питання: яким робом мені вступати в омріяний виш, якщо сьогодні немає змоги потрапити на іспити? Держава дбає про тих, хто хоче врешті-решт повернутися в рідне українське суспільство й навчатися заради його майбутнього добробуту. Ніхто не позбавляє Ваших дітей бюджетних місць, і, будь ласка, розширте вже бодай на крихту свій світогляд! Я не гірший українець од випускників на підконтрольній території.
Коментувати
Дмитро
У мене двоюрідний брат здає ЗНО і збирається поступати в університет цього року, але туди, куди хочуть, то найбільше намагаються залізти із ТОТ і часом вкидають викладачам,що єдиною мовою викладання тут має бути російською і буває, що українську називають сільською, телячою, нищосортною. Вони взяли кредит, щоб побудувати будинок. Тільки недавно виплатили його. Він здасть ЗНО добре, бо видно, що він є розумним. Але туди наберуть пільговиків і йому лишиться контракт, а батьки не в змозі платити йому за то, ціна чого перевищує в 4 рази заробітну плату сім’ї. Лишається йому поступати, куди поки найменше лізуть із ТОТ - Тернопіль, але поки там закінчиться ремонт і занесуть меблі, то їм прийдеться прожити зі мною, а це більше місяця. Скоріш за все тоді буде далі дистанційка, а як у 2-кімнатній квартирі треба буде навчатися 3-ьом і жити 7 людям в 1-ій квартирі? Це ненормально! Дайте йлму поступити куди він хоче, а не на контракт із високими балами ЗНО, які отримає!
1
Для Дмитро: Не факт, что он получит высокие балы ВНО. И хотеть тоже не кредно. Взяли кпедмт на жилплощадь - возьмут и на обучееие.
Коментувати
Галя
Ті студенти, що не тягнуть державне навчання, не можу здати сесію - відраховують, а студентів з ТОТ теж будуть тягнути до магістратури?і що це за спеціалісти вийдуть, а розумні діти не зможуть потратити у ВУЗ, то навіщо забивати ВУЗи неуками яких і так відрахують?а що ж діти учасників бойових дій чому вони такого права не мають, їх батьки хіба не заслужи?
Дмитро
Для Галя: Я думаю, що їм не вийшло скасувати повністю ЗНО, тому вже таким чином роблять, а після ЗНО можуть через дане незадоволення скасувати ЗНО цілком і визнати результати - недійсними, бо більшість повторяли із репетитором, а вони не можуть визначити, хто це робив, а хто - ні. У будь-якому випадку все йде до скасування ЗНО.
Коментувати
Мама солдата
Це така зелена "справедливість". Діти солдатів, що загинули захищаючи Україну повинні здавати ЗНО, а діти сепарів можуть вступати до українських університетів просто так.
Виктория
Для Мама солдата: все льготы нужно отменить вообще. Только по результатам обучения. Кого ж Вы учить за счет бюджета собираетесь? Учеников со 125 баллами ? Обратите внимание на баллы прошлого года. Некоторые еле перевалили за 100 баллов и на бюджете. А дети набравшие больше баллов но не имеющие квот запросто могут попасть на контракт. Согласна есть категории детей и семей которым нужна поддержка государства, но не в получении образования.
Коментувати
волинь
Це не справедливо по відношенню до решти абітурієнтів, які не проживають на ТОТ. Збільшуйте, відповідно, і кількість бюджетних місць. Пане Президент, дайте можливість і тим дітям, які не покладаючи сил, готувались до ЗНО навчатись на бюджеті. Адже це діти звичайних учителів, лікарів, продавців тощо, які за свої 8-10тис. не мають можливості навчати дітей на контракті!!!
Виктория
Для волинь: это ПРОСТО вопиюще несправедливо. Надеюсь депутаты не поддержат этот закон.
Коментувати
Доктор
Це неправильна, несправедлива політика. Так, певні лльготи необхідні, але ж не в межах загальної квоти на державне замовлення.
Ветеран Донбасу
І як тепер поступати на державну форму навчання звичайним учням, що готувались цілий рік, які тепер повинні піти на платне?
Научный сотрудник
А когда ждать делегацию профессуры и дноцентов из ДНР? Жду недождусь, когда украинские ученые смогу пообщаться со светилами Донецкой науки. Хочется узнать, какого это, каждый день делать открытия...бутылок пива. И как замечательные экономисты-выпускники ДНРовских ВУЗов, планируют проводить денежную реформу у себя в республике. Ведь по слухам, там вместо рублей и гривен будут окурки от сигарет, а вместо копеек использованные резиновые изделия! Безусловно ученики таких прекрасных специалистов обязаны учиться в украинских ВУЗах!Желательно сразу в КНУ им. Шевченко на бюджет вне конкурса.
Правдоруб
Для Научный сотрудник: 100%! Золоті слова! Хоча, а чого ви чекали від клоуна? Яких таких геніальних думок?
Обурена
Чергове божевілля!!! Випускники з ТОТ займуть бюджетні місця, а вчительські діти нехай їдуть батрачити за кордон? Адже вчитель не може заплатити за навчання своєї дитини по контракту. Так само не може заплатити за робоче місце. Отак знишуються вчительські династії.
Лиля
Для Научный сотрудник: Какой же ты конченый! Готовый фашист! Чтоб ты сдох!
Коментувати