Про особливості вступу на бакалаврат у 2020 році

У МОН надали відповіді на запитання щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти

Про особливості вступу на бакалаврат у 2020 році

У 2020 році терміни вступної кампанії безпосередньо залежать від дати завершення карантину та, відповідно, термінів проведення ЗНО.

Міністерство освіти і науки розглядає два сценарії проведення вступної кампанії залежно від дати завершення карантину.

Також у МОН надали відповіді на запитання щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти.

Чи можна буде у зв'язку з карантином вступати до університетів без ЗНО?

Ні, оскільки ЗНО у 2020 році відбудеться за будь-якого розвитку подій. Строки його проведення залежатимуть від дати завершення карантину, а вступна кампанія, відповідно, від дат проведення ЗНО.

Без ЗНО вступникам доведеться складати іспити в університетах. Це означає, що сотні тисяч вступників та їхніх батьків кілька разів будуть їздити до інших міст. В аудиторіях буде збиратись велика кількість вступників з різних областей.

Натомість під час ЗНО в одній аудиторії перебуває до 15 учасників та 2 інструктори і, що важливо, обов'язкова дистанція між учнями – щонайменше 1,5 метри. Окрім цього, зовнішнє незалежне оцінювання учасники складають переважно за місцем свого проживання. Тому ЗНО відбудеться за будь-яких умов і кожен вступник матиме змогу вступити до закладу вищої освіти за його результатами.

Міністерство освіти і науки дбає про безпеку та чесний вступ для абітурієнтів.

Чи можна буде подати заяви та оригінали документів онлайн?

Усі заяви до закладів вищої освіти вступники можуть подавати онлайн через власні електронні кабінети. МОН працює над тим, щоб вступники також отримали можливість подавати оригінал заяви (за якою хочуть бути зараховані), накладаючи електронний підпис, щоб не було необхідності особисто привозити оригінал документа про освіту до ЗВО, який можна буде привезти вже після початку навчання. Якщо такої можливості не буде, МОН продовжить строк подачі оригіналів документів.

Вступники з числа пільгових категорій матимуть можливість також подавати заяви онлайн після того, як принесуть документи, які підтверджують пільги, хоча б в один університет, де їх буде перевірено та завантажено в базу.

Вступники на контракт будуть зараховані до ЗВО, підтвердивши отриману рекомендацію в ЄДЕБО за допомогою електронного підпису. Для цього розробляється окремий додаток до електронного кабінету.

Що робити, якщо через карантин невчасно видадуть свідоцтва про повну загальну середню освіту?

У такому разі буде можливість подавати заяви в електронному кабінеті вступника без самого свідоцтва про повну загальну середню освіту, але за записом про його замовлення в ЄДЕБО. Оригінали свідоцтв про повну загальну середню освіту можна буде подавати після початку навчання.

Як будуть проходити творчі конкурси та вступні іспити?

Якщо відвідувати заклади освіти буде заборонено через карантин, творчі конкурси та вступні іспити можуть проводитись у дистанційному форматі – онлайн та з надійною ідентифікацією вступників.

Якщо це буде технологічно неможливо, ЗВО має забезпечити проведення творчих конкурсів та вступних іспитів із дотриманням жорстких санітарних регламентів.

Чи буде знижено прохідний бал через карантин?

Він жодним чином не пов'язаний з карантином. Прохідний бал вступників на бюджет визначається за результатом адресного розміщення бюджетних місць.

Чи зміниться кількість бюджетних місць у ЗВО для вступників-2020?

Мінекономіки ще не сформувало обсяги державного замовлення на підготовку здобувачів вищої освіти в 2020 році. Кількість бюджетних місць для здобуття вищої освіти ступенів бакалавра та магістра медичного та ветеринарного спрямувань (на основі повної загальної середньої освіти), які подало МОН до Мінекономіки, на 7% вища, ніж кількість місць, затверджених минулого року.

Чи будуть зміни у вступній кампанії для мешканців тимчасово окупованих територій?

Спрощені умови вступу для мешканців тимчасово окупованих територій, передбачені законодавством, не зазнають змін. Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» будуть працювати в кожному закладі, де минулого року працював хоча б один із них. Додатково у 2020 році центри також працюватимуть у деяких закладах Львова, Дніпра, Сум, Харкова, Ужгорода та Рівного. Загалом кількість уповноважених ЗВО, які належать до сфери управління МОН, цього року розширено до 77.

Вступники і з Криму, і з Донбасу можуть вступати в будь-який із цих 77 закладів без складання ЗНО. Вступники із АР Крим та Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти №2, доступної у кожному із цих 77 закладів вищої освіти. А вступники із території проведення ООС вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

МОН також звернулось до МОЗ і Міністерства культури, молоді та спорту для організації роботи освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» в університетах їхнього підпорядкування.

Вступати через освітні центри мають право особи, які:

  • мають український документ про освіту;
  • не мають українського документа про освіту;
  • проходили ЗНО та мали відповідні сертифікати;
  • не проходили ЗНО.

Особа, яка не мала документа про повну загальну середню освіту державного зразка, має звернутись до одного з освітніх центрів для проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та вступу до вишу за спрощеною процедурою.

Такі вступники мають складати два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один вступний іспит (встановлює заклад вищої освіти). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться творчий конкурс.

Щодня з 8:00 до 20:00 працює гаряча лінія для вступників з тимчасово окупованих територій (0-800-504-425).

Коли буде змінено умови прийому?

МОН готує зміни до Умов прийому. Наказ про оновлені Умови прийому буде оприлюднено відразу після того, як він пройде державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Освіта.ua
28.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
Скажіть будь ласка, де можна взяти такий запис про який говориться нижче: У такому разі буде можливість подавати заяви в електронному кабінеті вступника без самого свідоцтва про повну загальну середню освіту, але за записом про його замовлення в ЄДЕБО.
LARISA KONDRATENKO
Підкажіть будь ласка ,якщо батько дитини учасник бойових дій,по якій квоті ми вступаємо в ВУЗ?
Влад
Для LARISA KONDRATENKO: квоти має батько, а не дитина. Дитину можуть перевести з контракту, якщо звільниться бюджетне місце і якщо дитина матиме найвищі бали серед інших пільгових категорій
Коментувати
Салтовка
Для народу- бакалавр це не спеціаліст, а недоучка. Всі випускні кафедри, які відшліфовують фахівця - в магістратурі! Там дипломний системний проект, там економіка бізнесу, там практика , там Сіль навчання... Але брудні бізнесяки, які живуть з польських грантів— виштовхують наших за бугор! Тому придумали для будівельника чи електрика Єві з англійськоі!! Або для землеміра з бугалтером... Аби вчинити перепону!
Економіст
Для Салтовка: так "бакалавр - не мпеціаліст", бо не іскує такої кваліфікації "спеціаліст" кваліфікація "бакалавр" абсолютно достатня для роботи. Магістратура необхідна для наукової роботи та керівних посад. А Вас крім Вас самого ніхко нікуди не виштовхує. Хочете їхати? Їдьте. Але ж як Ви там будете без іноземної мови?
Коментувати
Студент Кісі
Ідіоти! Навіщо мон встановив це єві з англійськоі для будівельника чи механіка, деревообробника, геодезиста.... Невже не можна прийняти в магістратуру по здачі за бакалавріат? Хочете , щоб ми не вчились в нас? Поідемо в Польщу? Гуд бай!!
Галина
Для Студент Кісі: а невже не можна працювати механіком, геодезистом, деревообробником з дипломом бакалавра? магістр - це більш наукова або керівна кваліфікація для якої і потрібне знання мови.
Андрей
Ты в другой стране живеш??Или повально людей ненавидеш ?Из за таких как ты у нас в стране и происходит этот бардак. Возьмём хотя бы в пример верховную раду и депутатов.Любой политический деятель должен знать иностранный язык.Они даже на родном языке многие говорить не умеют .И ,что???Ничего все ок,ты почему то свой рот не открываешь по этому поводу.Сам по себе навык владения языка очень хорошо оплачивается и не требует даже высшего образования.Почему то люди идут в университеты,а не учат иностранный.Это разные понятия.Английский не давался на этапах обучения вышеперечисленных специальностей ,а теперь требуют от людей полноценного знания В2.Считаешь это адекватным?Цель тут только одна,заставить платить людей за обучение и уничтожить бюджетные места как можно больше.С дипломом бакалавра, ты вообще считай и не учился,это не высшее образование,а жалкое подобие сейчас .
Коментувати
Олег
Чи, потрібно створювати електронний кабінет вступника знову, якщо ти вже створив його в 2019 році?
ВЛАД
Для Олег: так, треба
Коментувати
Михайло
Чому в приймальних комісіях коледжів та вузів(наприклад ВоК НУХТ м. Луцьк) вже повідомляють,що будуть відмовляти в прийомі документів тим абітурієнтам хто буде подавати свідоцтво про народження тому що прийняв рішення отримати паспорт книжечку в 16років і яким виповнилось 14 років і невиповнилось 16років
Галина
Для Михайло: Яку "книжечку". Це паспорт старого зразка, який вже давно не видається. Згідно законодавству наразі кожна людина має отримати паспорт після досягнення 14 років. тому ніхто до коледжв без паспорту не прийме.
Коментувати
Катя
https://petition.president.gov.ua/petition/89992 Ребята подпишите петицию !!! На отмену ЗНО Бакалавра , Магистратура , Матиматика 2021
Мы не хотим Катя
Для Катя:
Коментувати