Умови прийому до вишів - 2020: основні тези

Документ встановлює правила проведення вступної кампанії та є обов'язковим для вишів

Умови прийому до вишів - 2020: основні тези

17 грудня набули чинності Умови прийому до закладів вищої освіти в 2020 році. Документ встановлює правила проведення вступної кампанії та є обов'язковим для закладів вищої освіти незалежно від форм власності та підпорядкування, крім вищих військових навчальних закладів.

Сертифікати ЗНО для вступу на бакалавра

У 2020 році на бакалавра вперше прийматимуть сертифікати ЗНО 4-х років: 2017-го (крім іноземних мов), 2018-го, 2019-го та 2020-го з усіх предметів.

Вступник зможе подати сертифікати в будь-якій комбінації (можна подати в одному пакеті один сертифікат 2017 року, один 2018-го та 2019 років, або ж усі одного року).

Електронний кабінет вступника та подання заяв

Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починатиметься 1 липня, а прийом заяв та документів – 13 липня.

Закінчується подання заяв о 18:00 22 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, та о 18:00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Проведення широкого конкурсу

У 2019 році вперше відбувся єдиний широкий конкурс, коли бюджетне місце в закладах МОН і МОЗ на медичні спеціальності йшло за вступником з найкращими балами.

У 2020 році широкий конкурс також планується провести з Державною фіскальною службою та Міністерством культури, молоді та спорту.

Порогові бали на деякі спеціальності

Для вступу на низку спеціальностей встановлені порогові бали.

У 2020 році 150 балів ЗНО з другого та третього конкурсних предметів треба мати вступнику для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».

Дещо підвищився конкурсний бал на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» - з 130 до 140 балів.

Творчі конкурси

Минулого року творчі заліки та творчі конкурси обов’язково відбувались перед подачею документів у виші. Так вдалось уникнути будь-якої можливості маніпулювати результатами творчих конкурсів, підганяючи їх під результати ЗНО. Тому ця практика продовжиться і у 2020 році.

Разом з тим, буде перенесено і вступні іспити для певних категорій вступників (учасники АТО, вступники із захворюваннями, які є перешкодою для складання ЗНО тощо) до початку подання заяв.

ЗНО для молодших спеціалістів

Вступникам на бакалаврат на основі молодшого спеціаліста потрібно буде обов'язково подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. Крім того, для навчання за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузей знань «Управління та адміністрування» та «Публічне управління та адміністрування» додатково потрібно буде подавати сертифікат ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

Держзамовлення на молодших бакалаврів

Уперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти. Важливо, що для цих вступників не діятиме поріг 125 конкурсних балів для участі у конкурсі на бюджет.

Поширення ЗНО для вступу у магістратуру

2020 року також планується розширити перелік спеціальностей, на які потрібно буде складати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО на магістратуру. Так, у 2018 році таких спеціальностей було 18, у 2019 – 32, у 2020 році складання ЄВІ передбачено для більш як 80 спеціальностей.

Окрім цього, на спеціальності «Право» та «Міжнародне право» вступники складатимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

Реєстрація та проведення ЗНО у магістратуру

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 6 травня до 18:00 3 червня. Єдиний іспит відбудеться 1 липня, а єдине фахове вступне випробування – 2 липня.

Прийом заяв та документів для таких вступників почнеться 5 липня і триватиме до 22 липня. Для всіх інших вступників у магістратуру терміни подачі документів, складання іспитів та інших вступних процедур визначаються правилами прийому вишів.

Умови прийому до закладів вищої освіти в 2020 році

Освіта.ua
17.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Данило
Можливий перевступ на іншу спеціальність в інший університет за рахунок минулорічного сертифікату?
Ирина
Добрый день 5 заявлений на бюджет нужно подавать одновременно или можно по одному каждый день?
Iryna Mishchenko
Добрый день! Действуют ли сертификаты єві та єфвв за 2019 год в 2020 году при поступлении на магистратуру? Как и сертификаты зно?
Каріна
Добрий день, скажіть будь ласка чи можна вступити в університет в Україні, коли здаватиму ДПА у формі ЗНО?
Анна
Добрий день. Чи можна подавати документи на магістратуру в декілька вузів одночасно?І як тоді здавати ЄВІ та фахове випробування, в кожному ВНЗ окремо , з різними екзаменаційними листами?
Студент
Доброго дня! Хочу перевступати на іншу спеціальність в межах одного університету на контракт, хоч зараз закінчую перший курс на бюджеті, чи потрібно мені забирати документи з першої спеціальності ,ще до того як мене приймуть на іншу? Та чи потрібно буде відшкодовувати суму за навчання на бюджеті?
Маргарита
Добрий день. Чи можна подавати документи на магістратуру в декілька вузів одночасно?
Аліна
Добрий день! Підкажіть, я здавала ЗНО в 2009 році, як бути? Я закінчила медичне училище, спеціальність " Лікувальна справа". Чи є можливість вступии до ВНЗ в цьому році?
Галина
Для Аліна: здавайте ЗНО з укр.мови і фаховий іспит.
Коментувати
Оксана
Доброго дня, скажіть будь ласка, я вибрала 3 предмети тобто ДПА, 4 ий я не пишу, то куди можна поступити на Спеціальність,, соціологія, соціальне забезпечення,,?
Влад
Для Оксана: https://www.education.ua/ua/universities/ https://osvita.ua/vnz/guide/ шукайте
Коментувати
Петро
Через епідемію коронавірусу Умови вступу для дітей треба полегшити у 2020 році. Потрібно знизити вимоги до конкурсного бала на вступ за державним замовленням із 125 до 110 балів. Треба відмінити ЗНО з іноземної мови для вступу у магістратуру. Треба відмінити високі індикативні ціни для вступу на навчання за кошти фізичних осіб. Через економічну кризу батьки не зможуть заплатити високі ціни за навчання. Міністерство освіти має подбати за дітей та навчальні заклади. Треба вносити корективи в Умови вступу у 2020 році.
Olga
Для Петро: Замість того, щоб плакатися на форумах, краще сідай та вчи. у тебе прекрасна можливість зосередитися на 3 - 4 предметах і здати ЗНО краще минулорічних випускників. Чи мізків тільки на скиглиння вистачає?
Дмитро
слышал, что внесли какие-то изменения
Коментувати
Галина
Доброго дня!Скажіть будь ласка яка кількість державних місць є цього року та який прохідний бал сюди потрібен? А також чи надаються гуртожитки і на яки умовах? Така пільга як ’’дитина шахтаря’’ у вашому інституті приймається?
Галина
Для Галина: У якому це "вашому інституті"? Ви пишете на освітньому порталі. Обсяг державного замовлення по Україні визначають зазвичай у травні. Прохідний бал визначпається за результатами вступної кампанії. Такої пільги "дитина шахтаря" при вступі немає. Але, якщо вступить на бюджет, то зможе отримувати соціальну стипендію.
Коментувати
Софія
Доброго вечора,якщо я зареєструвалась на ЗНО 2020 року і обрала 3 предмети обов‘язкових,які зараховуватимуться,як ДПА(українська,математика і англійська) і одне(біологію) не як ДПА(тому вона не буде враховуватись в атестат),хоча його мені не потрібно для вступу на бажану спеціальність. Якщо я погано здам біологію вона повпливає на щось при вступі? Буду дуже вдячна за відповідь)
Dgp
Для Софія: для чого взвгалі здавати предмет, який не потрібен для вступу? Ви на нього можете не ходити взагалі. Він буде лище за 200-бальеою шкалою і може бути використаним лише для вступу.
Коментувати
Олександр
Може хтось роз’яснить... На сайтах ЄДЕБО та Вступ.ОСВІТА.UA почали з’являтися конкурсні пропозиції закладів вищої освіти. В окремих випадках вже зазначено і "Ліцензійний обсяг", і "Обсяг на контракт". Деколи обсяг на контракт менший чим ліцензований обсяг. Чи це означає, що різниця цих обсягів є "Максимальним обсягом державного замовлення"? Якщо так, то як же бути з постановою КМУ, яка затверджує "обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів..." на конкретний рік? Бо на цей (2020) рік такої постанови ще ж немає.
Dgp
Для Олександр: затвердять загальнодержавний обсяг. А на сайті вказано максимальний, який може отримати виш, якщо абітурієнти будуть з гайкращими балами та найвищим пріоритетом. За фатром бюджетних місць зазвичай буде в провінційних вишах в рази менше: іноді з 20 -максимуму, бюджетних місць отримають 2-5. В престижних вишах ситуація зазвичай краща але все одно на максимум розраховувати не варто.
Олександр
Я знаю, що максимальний обсяг держзамовлення зовсім не тотожний фактично отриманому обсягу. На ті спеціалізації, що я моніторю в більшості ЗВО з 20 дають одне місце, і те по КВ1, а решта бюджетних місць "йде за сильними абітурієнтами". І про те, що спочатку затверджується постановою КМУ про загальнодержавний обсяг, а потім МОН в розрізі кожного вишу. Тому й питав про інше. Звідки ЄДЕБО ЗАРАЗ (до постанови Уряду і Наказу МОНу) взяло ці цифри і чи можна їм вірити?
Коментувати
victoria
Доброго дня! Який пороговий бал ЗНО з математики та української мови(на базі молодшого спеціаліста) на вступ у ВНЗ за спеціальністю "Економіка".
irach
Для victoria: дивіться на сайті університету в який плануєте вступати. Зазвичай на економіку і споріднені спеціальності поріг 100.
Коментувати
Олена
Добрий день. З приводу ЗНО 2021, а саме додаткових балів за призове місце на 4 етапі Всеукраїнської олімпіади. З одних джерел: їх відмінили, як і бали за МАН, але залишили лише для спеціальностей з особливої державною підтримкою (інформація з вашого сайту). З інших джерел: додаткові бали за олімпіади Всеукр залишили на всі спеціальності, відмінили лише за МАН (з інтерв’ю замміністра Освіти). Будь ласка, поясніть де правда (бо не хочеться даремно дитині "грузитися", Всеукр - це колосальна праця)???
Галина
Для Олена: що Ви пишете? При ЗНО жодних додаткових балів за МАН чи олімпіадм не додається. Бали додаються до конкурсного далу при вступі. Наразі неіснує умов вступу в 2021 році. Є затверджені умови вступу у 2020 році. На 2021 рік затвердять умови вступу у жовтні 2020. Там і подиветесь чи враховуються бали за МАН та олімпіади
Олена
Дякую за відповідь. Так, я помилилася, додаткові бали при вступі. Але, якщо Ви розумієтесь все ж на олімпіадах і МАН, то самі розумієте, що треба чітко знати раніше чи будуть надаватися додаткові бали при вступі. З приводу олімпіад: шкільний етап, районний, міський, 4 етап - Україна, далі Міжнар. А це все час і навантаження дітям. Якщо додаткові баліи при вступі надаватися не будуть, то як Ви гадаєте, багато дітей підуть змагатися і виборювати призові місця для України чи просто зосередяться на ЗНО??? Та й МАН теж не один рік праці, можливо, " викинутої на вітер". Чому чітко не оголосити на Україну правила вступу у ВУЗи НА ПОДАЛЬШІ РОКИ, а не сьогодні так, а завтра, можливо, по-іншому??? ДІіти до рівня Україна-Міжнар виходять не за один рік титанічної праці.
Dgp
Для Олена: участь в ооімпіадах гарна підготовка до ЗНО.
Коментувати
Кирилл
Здравствуйте, если я сдавал ЗНО в 2018г. Нужно ли мне сдавать его повторно при поступлении?
irach
Для Кирилл: тільки якщо вас не влаштовують результати попередніх зно, тоді можете перездавати.
Коментувати
Дмитрий
Здравствуйте. Возник интересный вопрос: можно ли поступить на бюджет в 2020 если сдавал ЗНО в 2019?
СумДУ
Для Дмитрий: да
Коментувати
Адмін
Запрошуємо до вступу з реальними можливостями. https://www.facebook.com/events/474887793215992/
Андрей
Если школу я закончил в 2003 году, могу ли я поступить в ВУЗ на заочную форму обучения без ЗНО
Олег
Для Андрей: нет
Анна
Почему это нет? Можете конечно. Сдаете в вузе и поступаете.
Коментувати
Віолетта
В мене таке питання : Чи можу я у 2020 році вступити до інституту на заочну форму навчання, якщо зараз я у іншому вузі навчаюсь на 1 курсі ? Себто я хочу навчитися у 2 навч.закладах одночасно .Якщо так ,то як подавати електрону заяву у липні , якщо певні документи знаходиться у моєму вузі ( сертифікат зно), бо ,якщо я не помиляюсь , сертифікат збервганться у них до кінця мого навчаннч
Ганна
Для Віолетта: Так, можете, подаєте копії документів та довідку про місце знаходження оригіналів (яку видає той ВУЗ, де знаходяться оригінали).
Коментувати