Умови прийому до вишів 2020: вступ на бакалавра

Міносвіти затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2020 році

Умови прийому до вишів 2020: вступ на бакалавра

Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році. Документ підписаний міністром освіти і зараз проходить процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції.

Умови прийому є обов'язковими для усіх закладів вищої освіти і визначають, як відбуватиметься вступна кампанія до вишів в 2020 році.

Електронна форма заяв про вступ

Під час вступної кампанії 2020 року майже усі вступники на основі повної загальної середньої освіти подаватимуть заяви тільки в електронній формі, за виключенням незначної частини деяких категорій абітурієнтів.

Кількість заяв про вступ

У 2020 році вступники, які планують навчання на місцях державного або регіонального замовлення, матимуть можливість подати до 5 заяв до вишів.

Кількість заяв на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

У кожній заяві на бюджетну форму навчання вступник має визначити її пріоритетність.

Сертифікати ЗНО

Для вступу на перший курс на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та медичного магістра на основі повної загальної середньої освіти у 2020 році будуть прийматись сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов.

Якщо як конкурсний предмет закладом вищої освіти буде встановлено іноземну мову, вступник матиме право подати оцінку з сертифікатів ЗНО 2018-2020 років з однієї з іноземних мов (англійської, французької, німецької та іспанської) на власний розсуд.

Кількість конкурсних предметів

Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), зараховуватимуться бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів та творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра - з двох конкурсних предметів.

Мінімальні бали для деяких спеціальностей

Мінімальні значення кількості балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти не можуть бути встановлені менше ніж 150 балів для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» з другого та третього конкурсних предметів.

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти не може бути менше ніж:

  • 130 балів для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація»;
  • 140 балів для спеціальності галузі знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини».

Мінімальний конкурсний бал на бюджет

Вступники на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти допускаються до конкурсного відбору на місця державного (регіонального) замовлення за наявності конкурсного бала не менше 125.

Держзамовлення на підготовку юристів

Прийом вступників за державним або регіональним замовленням для здобуття ступеня молодшого бакалавра за всіма формами здобуття освіти, а також для здобуття ступенів бакалавра, магістрів за заочної формою здобуття освіти за спеціальностями «Право», та «Міжнародне право» в 2020 році не проводиться.

Основні строки вступної кампанії на бакалавра

Реєстрація електронних кабінетів вступників і завантаження в них необхідних документів розпочнеться 01 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 13 липня і буде завершений 16 липня для осіб, які вступатимуть на основі співбесіди або вступних іспитів і творчих конкурсів, 22 липня - для осіб, які вступатимуть за результатами ЗНО, іспитів, творчих конкурсів, складених з 01 до 12 липня.

Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій для зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету або місцевого бюджету здійснюється не пізніше 12.00 27 липня.

Вступники, які отримають рекомендацію, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18.00 31 липня.

Зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету відбудеться 01 серпня, зарахування на контракт може відбуватись до 30 вересня.

Надання рекомендацій для зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступатимуть на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб  на відкриті та фіксовані (закриті) конкурсні пропозиції, здійснюється не раніше 12.00 01 серпня.

Для отримання інформації про вступну кампанію 2020 року приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
24.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Доброго вечора! Мені 52, працюю на підприємстві 24 роки ,чи є в мене шанс вступити до ВНЗ адже потрібно здавати тести,,!!!маю диплом про закінчення технікуму за радянських часів
Галина
Для Оксана: шанси є у всіх. Вам треба здати наступного року ЗНО, які саме дивіться в умовах вступу на 2022 рік, які будуть затверджені в жовтні цього року. Без ЗНО можн вступити лише до ПТУ або коледжу на "фахового молодшого бакалавра"
Коментувати
Михайло
завершую навчання на бакалавраті, педагогічна спеціальність, на бюджеті. чи можу після завершення поступити в медичний університет на державне?
Галина
Для Михайло: можете. Але треба відшкодувати вартість попереднього навчання
Коментувати
олеся
якщо я навчалась у медичному університеті, лікарська справа, 5 років, потім була відрахована, чи можу я здати якись екзамен та отримати документ про освіту, не тільки академ. листок? також, я вже маю стаж медичної сестри (робила 2 роки після 3го курсу мед університета) куди мені краще вступити на навчання, щоб отримати диплом?
Галина
Для олеся: який документ про освіту Вам мають видати, якщо Ви не завершили навчання? Ви можете поновитись на навчання
Коментувати
Олена
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи можу я подати документи на 5 курс у 2021 році , якщо закінчила магістр у 2020 році? Тобто рік пропустила.
Влад
Для Олена: може бакалавра закінчили в 2020, а не магістра? Можна.
Коментувати
Лєра
Добрий день, скажіть будь ласка, якщо поступати після коледжу до університету на ту ж спеціальність, чи потрібно здавати ЗНО?
Влад
Для Лєра: Ви хіба не складали ЗНО в коледжі чи після школи? Подається одне або 2 ЗНО в залежності від спеціальності +фаховий іспит.
Коментувати
Єлизавета
Чи маю я право закінчивши колледж по спеціальності бухгалтер, молодший спеціаліст я вчилася на бюджеті поступити в Медичний університет на бюджет ?
Галина
Для Єлизавета: ну звісн ж можете. це ж зовсім різні рівні
Коментувати
людмила
чи маю я право зняти рекомендацію на дежбюджет з одного вузу, якщо кокурсний бал 187,8 і перейти до іншого, який я поставила під номером 3
Микола
Для людмила: можете. Але втратите буджет. І зможете навчатися лише на контракті
Коментувати
Іван
Добрий день, я навчаюсь на бюджеті в коледжі на денній формі. Я також поступив у ВНЗ (інша спеціальність) на бюджет заочна форма. Підкажіть, чи маю я право навчатись і у ВНЗ заочно і у коледжі на денній формі на бюджеті одночасно? Якщо ні, то чому?
Студент
Для Іван: тому , що коледж віддасть оригінал документів про освіту тільки коли видаватиме диплом. А до того зась. А в університеті бюджет можливий тільки при подачі оригіналу документу. А з копією можливий тільки контракт. Так що в коледжі бюджет, а в універі контракт
Галина
Для Іван: звісно можете.не слухайе "студена" для вступу в університет, Ви берете довідку в коледжі про е, що оригінали документів у них та під розписку на 3 дні берете самі оригінали документів аби показати їх в приймальній комісії універу. В особову справу вони кладуть копії документів та довідку з коледжу, а оригінали Ви повертаєте в коледж.
Коментувати
Таня Дроняк
Доброго дня,скажіть будь ласка якщо після коледжах поступаєш в університет на споріднені спеціальність,ЗНО потрібно здавати чи ні
Микола
Не можу зрозуміти за яким принципом відбуватиметься зарахування на контракт. Як виявилося, якщо в електронному кабінеті, навпроти заяви стоїть помітка "рекомендовано на контракт", то це ще не дає 100% гарантії, що ти вступиш до ВНЗ? Так НАУ на 50 контрактних місць рекомендації на контракт дали 900+ абітурієнтам. Виникає питання: хто в такому випадку пройде на контракт, якщо,скажімо, 100+ чоловік подадуть документи? Я так розумію, що відберуть 50 чоловік з найбільшими балами. Тоді виникає інше питання, що робити тим 50+ які вилетіли? Вони не зможуть вступити в цьому році, бо вже не встигнуть подати документи в інший ВНЗ?
Влад
Для Микола: Ви що думаєте що 900 чол привезе туди документи? Для початку беріть оригінали і везіть. На місці все Вам скажуть
Коментувати
Іван
Якщо я навчаюсь в коледжі від Політехніки, чи маю я можливість продовжити навчання в самій Політехніці, якщо можна то маю я шанси продовжити навчання на бюджетній формі?
Влад
Для Іван: якщо вступиш на бюджет, то звісно. По правилам, не просто так закінчив тут і пішов вчитися далі.
Коментувати
Аліна
Я ще встигну подати заяву на заочну форму? Сьогодні 26 серпня, і здавала ЗНО минулого року
Людмила
Скажіть, будь ласка, якщо видалити заяву з 4-м пріоритетом, чи не вплине це на заяву з 5-м пріоритетом?
Наталя
До якого числа потрібно подати документи на заочну форну навчання за кошти фізичних(юридичнх) осіб?
Анна
Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи можна подавати 5 заяв на бюджет і 1 на контракт, і якщо так то чи вплине це на шанси вступити на бюджет?
Влад
Для Анна: можна, не вплине
Коментувати
Тетяна
Як змінюється пріоритетність, у випадку видалення заяви на бюджет та додаванні нової? Дякую.
Влад
Для Тетяна: можете втратити її назавжди
Коментувати
Тетяна
Підкажіть, чи можна видалити одно заяву на бюджет, та подати замість іншу (в інший ВУЗ)? Дякую.
Влад
Для Тетяна: можна, але можете втратити пріоритет і все
Коментувати
Наташа
Скажіть будь-ласка, якщо я закінчила перший курс медичного університету на магістра (бюджет) і передумала далі вчитися, чи можу я ще раз подавати на бюджет (бакалавр), не медичного вузу, як на інший рівень вищої освіти
Галина
Для Наташа: подавати можете завжди. Але за рік навчання доведеться гроші повернути. Це не є інший рівень навчання. Навання на медицині вважається одночасним ориманням рівня і бакалавра і магістра (почитайте ЗУ "Про вищу освіту" та умови вступу)
Коментувати
Наталія
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи можна подати на бюджет 5 заяв в один вуз і дві з них на одну спеціальність?
Магеллан
Для Наталія: на сайті мон написано: "Вступники на базі 11-ти класів зможуть подати на бюджет 5 заяв на будь-яку кількість спеціальностей". Кількість універів не має значення, хоч 1 хоч 5, проте подача 1 людиною 2 заяв на одну і ту саму спеціальність нічого не дасть, вистачить 1 заяви
Коментувати
Sofia9
Добрий день.Чи можна вступити до коледжу з результатами зно?Атестата про середню повну освіту немає, бо вступала після 9 класу.Є диплом молодшого спеціаліста, після коледжу іншого профеля.
Галина
Для Sofia9: навіщо Вам знову до коледжу? У Вас же вже є диплом "молодшого спеціаліста"? Могли б вступити до універу. А проте Ваша справа. Взнавайте в коледжах про вступ на основі дипрома "молодшого спеціаліста"
Коментувати