МОН пропонує встановити прохідний бал на бюджет

Проект Умов прийому вступників містить новації, що мають зробити систему прозорішою

МОН пропонує встановити прохідний бал на бюджет

Міністерство освіти і науки запропонувало для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Умов прийому до закладів вищої освіти України в 2020 році».

За словами Лілії Гриневич, документ містить багато цікавих та корисних новацій, які зроблять систему ще прозорішою та ефективнішою.

«Наприклад, цьогоріч ми успішно провели єдиний конкурс з Міністерством охорони здоров'я, наступного року приєднується також Державна фіскальна служба. Ми сподіваємося залучити до цього конкурсу ще заклади Державної служби статистики та Міністерства культури. Тоді ми матимемо справжній національний конкурс, де місце ходить за студентом незалежно від відомчих ознак закладу. Зараз усі охочі можуть внести свої пропозиції, і ми, звісно, запрошуємо вас це робити”, - зазначила міністр освіти і науки.

Основні зміни проекту Умов прийому до вишів у 2020 році:

Кількість заяв вступників

Вступники на базі 11-ти класів зможуть подати на бюджет 5 заяв на будь-яку кількість спеціальностей. Цього року вони могли використовувати до 7 заяв на 4 спеціальності. Зміна зумовлена тим, що 35,8% вступників, які отримали бюджетні місця за 6 пріоритетом, відмовилися від них, за 7 пріоритетом - 42,4%. Кількість заяв на контракт традиційно не обмежуватиметься.

Мінімальний бал для навчання на бюджеті

Для вступу або переведення на бюджет мінімальний конкурсний бал вступника має бути не менш як 125.

Держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів

Уперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти. Важливо, що для цих вступників не діятиме поріг 125 конкурсних балів для участі у конкурсі на бюджет.

Прийом сертифікатів ЗНО різних років

Для вступу вперше прийматимуть сертифікати ЗНО 4 років: 2017 (окрім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів.

Забезпечення умов для осіб з особливими потребами

Якщо людина з особливими освітніми потребами подаватиме документи для вступу на спеціальність, де передбачені вступні іспити, творчий конкурс або співбесіда, заклад має забезпечити умови для проходження таких випробувань. Раніше організація такого вступу залишалася на розсуд приймальної комісії кожного окремого закладу.

Конкурсний бал вступників на лікарські спеціальності

Цього року вступникам на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») потрібно було мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів, щоб взяти участь у конкурсному відборі. Проектом Умов ця вимога зберігається, однак вона НЕ буде поширюватись на вступників, які мають конкурсний бал більш як 175.

Мінімальний бал для деяких спеціальностей

Разом з тим, мінімальний конкурсний бал для вступу на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», а також «Фармація, промислова фармація» (магістра на базі повної загальної середньої освіти) збільшується до 150.

ЗНО для вступників на основі молодшого спеціаліста

Для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста треба буде обов'язково подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури.

Окрім того, для навчання за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузей знань «Управління та адміністрування» та «Публічне управління та адміністрування» додатково треба буде подавати сертифікат ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

Розширення практики застосування широкого конкурсу

2019 року вперше відбувся єдиний широкий конкурс МОН і МОЗ на медичні спеціальності. 2020-го широкий конкурс також планується провести з Державною фіскальною службою.

Прозорість вступу у магістратуру

Подавати заяви через електронні кабінети зможуть також вступники в магістратуру на основі бакалавра. Це потрібно для того, щоб підвищити рівень прозорості вступу.

Електронні кабінети для пільгових категорій

Окрім того, можливість подачі документів через е-кабінети буде у вступників, які мають право на пільги. У кабінет вони зможуть завантажити сканкопії документів, які підтверджують право на пільгу. До цього ж такі вступники, щоб скористатися пільгами, мали подавати документи в паперовій формі виключно до приймальних комісій.

Розширення ЗНО з іноземної мови при вступі до магістратури

2020 року планується розширити перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Так, у 2018 році таких спеціальностей було 18, у 2019 – 32, у 2020 році складання ЄВІ передбачено для більш як 80 спеціальностей.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту прийматимуться до 28 вересня 2019 року на електронну адресу: kernychna@mon.gov.ua.

Проект Умов прийому 2020

Освіта.ua
28.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
Щоб вступити на стоматологію 150 балів математика то дуже складно, особливо зараз...хочаб 130 як і на фармацію, фізичну реабілітацію..
Правдоруб
Потрібно брати в університети всіх дебілів! Наша країна ще не достатньо деградувала! У нас президент - клоун, а треба щоб був клоун-педофіл!
hutty
Я не поняла вот этого пункта: Разом з тим, мінімальний конкурсний бал для вступу на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», а також «Фармація, промислова фармація» (магістра на базі повної загальної середньої освіти) збільшується до 150. Это средний балл должен быть 150 для поступления на магистра или бакалавра?
Галина
Для hutty: 1. не середній бал, а конкурсний. 2. для вфарманії на магітра (там немає бакалавра), а для інших на бакалавра.
hutty
Для Галина: то есть, если у ребёнка конкурсный балл меньше 150, он не имеет право подавать документы на эти специальности? Это только на бюджет или на контракт тоже?
Ніна
Это и на бюджет и на контракт. И это правильно!
Коментувати
мама
Добрий день. Чому Призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук Украіни останній доданок встановлюється рівним 10 лише у рік вступу. Чому перемога у конкурсі-захисті ніде не зараховується дитині, яку вона здобула в 10 класі. Адже в 11 класі діти і так завантажені підготовкою до ЗНО ( тим паче, що такі діти до ЗНО готуються самі, без репетитора), але змушені знову писати наукові роботи. Вважаю, що було б правильним зарахувати 10 балів і за попередній 2018-2019 н.р.,коли учень/учениця навчалися і були призерами у 10 класі.
123
Для мама: тому і зараховується, що ці дити примудряються і наукові роботи писати (або до всеукраїнських олімпіад готуватись) і до ЗНО готуватись, і все одночасно. Це зазслуговує окремого заохочення.
456
Для мама: А может потому что эти работы покупаются мамами.
Коментувати
Олександр Нік
Дурнувате ЗНО, дітище Рошен- гоблінів від системи олігархів, яке вже застаріло, але животіє завдяки корупції в системі освти. Воно не здохло допоки Гриневичи, Яценюки, Порошенки та їх мерзені партійні клони-нащадки існують в Україні. Мон треба ліквідувати.
Софокл Харківський
Про це дурнувате Зно, яке вже застаріло іздохло!! Черкащанин абсолютно правий!!! Мон треба ліквідувати. У Франції беруть всіх на перший курс, а потім після сесії частина йде... І при чому тут дурні з міністерства типу шарова?? Це не їх справа. А наші все шкодять і шкодять- забороняють, обмежують.. - навіщо???? І ще: про те, що в нас всі вступають на бюджет?! Із 250 тис бажаючих вступило тисяч 67 !!!??? А школу закінчило- 203 тисячі . Рахуйте , неуки!!
Евклід Ексампейський
Для Софокл Харківський: беруть то може й усіх, але тих хто завершив навчання в ліцеях загальної освіти (ІІІ рівень середньої освіти) та успішно здав іспити. Обов’язковими є лише І та ІІ рівні. Тому випускників, які можуть претендувати на вищу освіту не так вже й багато. У нас в державі повна середня освіта є обов’язковою. 11 класів закінчують чсто учні, які і іспитів за 9-й клас здати не спроможні. А приватні виші за гроші готові "вчити" будь-кого". ЗНО єдиний не дати можливості торгувати дипломами. А щодо бюджету, то кожен повинен протягувати ноги по своїх можливостях: здатні вступити на бюджет до університетах - вступаєте, не здатні - є коледжі, там теж є бюджет. Не вистачає клепки для бюджету в коледжі - ПТУ. Тобі сі будуть вчитись на бюджеті.
Коментувати
Ірина
Я вважаю, що вступ має здійснюватись лише на основі результатів ЗНО і творчих конкурсів, а всі пільги(квоти) та курси потрібно скасувати.
Черкащанин
Придурки повні! Вирішили розігнати молодь по закордонам!! Зно не оцінює знання, а рейтингує одне відносно одного. Всі ці обмеження мають на меті не пустити , скоротити безкоштовне навчання! Міністерку освіти призначили для сміливого руйнування. Вона нічого не робила ніколи, ій нічого не жалко.Заступників підбире руйнаторів- соросоідів.
Dein Führer
Для Черкащанин: а в чому прикол, коли абсолютно всі діти можуть вступити на бюджет? Якщо дитина не може здати ЗНО на достатній прохідний бал, то нехай іде в коледж
Loki
Про розігнати молодь це Ви погарячкувати. Так, багато країн дають можливість отримати вищу освіту навіть на безоплатній основі (Чехія, Німеччина). Але там якщо студент не вчиться його виключають, а не як у нас "Декан зателефонував - потрібно ставити", "Ми же не хочемо втратити години і ставки", "Він же на контракті". Ті, що здатні там вчитись вони і ЗНО без проблем складуть. В Німеччині вступити на медицину можуть тільки дуже успішні у навчанні, кращі з кращих.
Сергій
Черкащанин абсолютно правий. МОН треба не закручувати гайки на вступ аби абітурієнти масово їхали вчитись за кордон, а треба розробити та почати реалізовувати комплекс заходів задля підвищення престижності освіти в суспільстві. Тоді не викладачі будуть бігати за студентами, а студенти будуть витрясати знання з викладачів
Коментувати
десь між Житомиром і Чудновом
Найголовніше, що треба зробити: СКАСУВАТИ ВСІ ПІЛЬГИ НА ВСТУП! Я б не ризикнув лягти під ніж хірурга, який вступив на трійки по "квоті-1"! Я б не ризикнув жити в будинку, спроектованому архітектором, який вступив на трійки по "переведенню на вакантні місця"! А про дороги і хто отаке набудував годі й казати...
десь між Житомиром і Чудновом
А сільський коефіцієнт тільки при відпрацюванні хоча б два роки в сільській місцевості (не ближче 30 км від міст обласного значення і не ближче 100 км від Києва)!
Саня
Наївні люди, якщо думають, що вступником і студентом має бути лише той, хто заробив 200 на зно. У студентів 5-6 років попереду!
Loki
Да ну!!!! Як як наївний доцент кафедри медичного ВНЗ кажу, що жодного разу не бачив шкільного трієчника, який не маючи шкільної бази оволодів дисципліною, яку я викладаю. По перше у таких студентів відсутня база з біології і хімії, а по друге вони, як правило, не дуже старанно навчаються. Так, можна знайти недоліки у тестах ЗНО, можна багато чого розповідати про рівень шкільної освіти в Україні. Але я впевнений, що людина яка приділяла увагу вивченню дисципліни (навіть самостійно) не може здати ЗНО настільки погано.
Коментувати
Олександр
Про сільський коефіцієнт питання - відмінили норму щодо проживання в сільській місцевості 2 роки? Тепер можна лише в останню чверть перейти до сільської школи, закінчити її і на момент подачі заяви до ЗВО зареєструватись в сільській місцевості? Багато вступників зможуть скаристатися такою «можливістю»
Галина
Для Олександр: з чого Ви взяли? Нічого не відміняли.
Олександр
В запропонованому проекті умов прийому 2020 (за посиланням в статті) такої норми не знайшов
Олександр
Вибачаюсь, такої норми не було і в 2019, лише в 2018. Знайшов на сайті МОНу: «Водночас на 2019 рік МОН зняло обмеження щодо необхідного терміну реєстрації у селі для нарахування коефіцієнту. Таке роз’яснення надав очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров»
Коментувати
Тетяна
В мене питання з приводу реєстрації е-кабінету на маґістра. Я хочу після бакалавра одразу не пропускаючи року вступити на маґістра до іншого університету. Чи буде можливість зареєструватися не маючи диплому бакалавра, вказати останній курс, спеціальність і назву вишу, наприклад? Чи реєстрація кабінету буде в середині літа, що дасть можливість встигнути отримати диплом бакалавра і вказати його номер? Як взагалі цей процес проходить зараз? Дякую )
Zoriana
Для Тетяна: Подача документів для магістрів відбувається майже в тих ж числах, що й у тих, хто закінчив школу, тобто тоді, коли диплом вже на руках.
Ann_C
По-перше, конкретно цього року на магістрів приймали лише паперові заяви в липні, аж після здачі основної сесії ЄВІ, кабінетів ще взагалі не було (приблизно з тих же причин, що і в вас, не у всіх одразу на руках є дипломи). По-друге, якщо у вас тільки бакалавр, то з більшості конкурентних спеціальностей спочатку ще в травні реєструють на здачу ЄВІ (і якщо не здав, то на дані спеціальності не проходиш, або здаєш повторно восени і йдеш вже тільки на контракт). По-третє, далеко не у всіх магістратурах заняття починаються у вересні (деякі взагалі ближче грудня-січня). Ну і по-четверте, до наступної вступної кампанії все може помінятися ще 100 разів.
Коментувати
ОЛьга
Цього року вступникам на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») потрібно було мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів, щоб взяти участь у конкурсному відборі. Проектом Умов ця вимога зберігається, однак вона НЕ буде поширюватись на вступників, які мають конкурсний бал більш як 175. ЩОСЬ мені не зрозуміло, так 175 більш ніж 150? про що конкретно мова?
Наталя
Для ОЛьга: якщо ваш конкурсний бал(середній бал зно) буде складати 175,то навіть, якщо зно з другого чи третього предмету буде меншим, ніж 150, ви зможете брати участь у конкурсному відборі. Для прикладу: укр.мова 190, біологія 195,фізика 140 середній бал - 175,отже абітурієнт має право брати участь у конкурсі
Loki
Для ОЛьга: Конкурсний бал це середнє значення з урахуванням коефіцієнтів. Наприклад Конкурсний бал = 0,4*бал з біології+0,3*бал з фізики+0,2*бал+0,1*средний бал атестата (12 балів перераховується у 200). Таким чином абітурієнти які мають дуже високі бали з двох предметів можуть вступити навіть якщо "завалили" третій. P.S. В більшості медуніверситетів "прохідний" бал десь біля 175
Коментувати
Оракул
150 це найменший прохідний бал на бюджет, який може бути - нижче цього балу рівень знань дітей не дозволяє їм навчатись за спеціальністю - це даремні втрати часу і бюджетних коштів
Тетяна
Хіба це правильно- бал ЗНО з математики не менше 150, а от з української- 125 ? Нехай лікарі пишуть з помилками ????????????
Студент
Навіщо ЗНО з іноземної для магістратури????Хіба це не особиста справа кожної людини- на якому рівні в неї іноземна мова???? Навіщо,наприклад,це математику???? І чому немає досі петиції,вузи теж будуть мовчати???
Оракул
Для Студент: Магістри повинні вміти працювати з науковою літературою, яка друкуються здебільше іноземними мовами. Це стосується й математиків.
000
Оракул: Так большое количество на русском, но он не в приоритете, а ЗНО в магистратуру по данному предмету отсутствует. А по поводу других языков, Вы серьезно думаете, что уровня В2 достаточно для работы с научной литературой, например технической. ДАЕШЬ сразу минимум С2, глядишь и набирать некого будет
Наталія
Чи мають пільги при вступі діти учасників АТО?
Коментувати