Вступникам необхідно підтвердити сільський коефіцієнт

Вступникам, які мають право на сільський коефіцієнт, треба буде підтвердити місце проживання

Вступникам необхідно підтвердити сільський коефіцієнт

Вступникам до закладів вищої освіти, які мають право на сільський коефіцієнт, треба буде підтвердити це довідкою про реєстрацію місця проживання. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки.

Разом з тим, на 2019 рік міністерство зняло обмеження щодо необхідного терміну реєстрації у селі для нарахування коефіцієнту.

За словами генерального директора директорату вищої освіти МОН Олега Шарова, цього року, як і раніше, серед коригувальних коефіцієнтів є сільський – для тих вступників, що зареєстровані в селі та в рік вступу отримали повну загальну середню освіту в школі, розташованій на території села.

«Сільський коефіцієнт дорівнює 1,02 та 1,05 – для спеціальностей, яким надається особлива підтримка держави. Щоб підтвердити право на сільський коефіцієнт, вступнику треба буде завантажити в електронний кабінет або подати разом з паперовою заявою Довідку про реєстрацію місця проживання особи. Її форма є в додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ від 2 березня 2016 року № 207», – пояснив Олег Шаров.

Він окремо звернув увагу, що сільський коефіцієнт поширюється лише на села і не передбачається для селищ.

Перелік шкіл, учні яких мають право на сільський коефіцієнт, буде завантажено в ЄДЕБО. Тож в електронних кабінетах випускників таких закладів автоматично з’являтиметься повідомлення про можливість застосування Сільського коефіцієнту.

Щоб перевірити списки шкіл, розташованих на території сіл, у згаданому листі МОН звернулось з проханням про верифікацію до місцевих органів управління освітою.

Школи, що мають сільський коефіцієнт

Освіта.ua
17.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
Якщо вже зареєстровано електронну заяву у закладі освіти чи можна додати заяву про сільський коефіцієнт?
Наталя
Доброго дня!!! Якшо дитина вчилася у смт, а проживає у гірському селі, чи враховується сільський коефіцієнт при вступі??? Дякую
Володимир
Якщо я перший семестр буду вчитись у міській школі, а другий семестр в сільській, тобто на рік вступу я буду вчитись у сільській школі, то буде сільський коефіцієнт? (Я проживаю в селі)
Кучер Діана Русланівна
Я закінчила школу в місті але прописана в селі менше року, який коофіцієнт рахувати сільський чи звичайний?
Коментатор
Для Кучер Діана Русланівна: коефіцієнт =1, для отримання СК треба одночасно бути прописаною в селі і закінчити школу в селі. Тільки при наявності обох умов, а не тільки однієї.
Коментувати
Діма
чи можу я отримати сільський коефіцієнт, якщо навчався у смт, але прописаний у селі?
Мар'яна
Якщо є Витяг з єдиного державного демографічного реєстру, а не додаток 13, то чи можна подавати його для СК?
Вікторія
Чи буду я мати сільський коефіцієнт якщо проживала і закінчила сільську школу, але прописана була в місті, але на момент подачі документів до вузу матиму прописку з села в якому навчалася??
Olga
Для Вікторія: Подавайте справку, а приемная комиссия решит, как с вами быть
Галина
Для Вікторія: Не слухайте дурнів. ніякої довідки Ви подати не можете. Має бути загружена в кабінет довідка встановленої форми про реєстрацію протягом 2 років. Якщо у Вас її немає (а у Вас її немає) і Ви підгрузите щось інше, то вашу заяву відхилять і Ви втратите можливість вступу взагалі
Коментувати
Вступник
Чи мають я право на СК, якщо я вчилася в селі де прописана 9 класів. Потім нашу школу переробили на девятирічну і вона стала філією районної, в якій я довідалася 2 роки, але при цьому все ще жила і була прозписана в тому ж селі.
Галина
Для Вступник: Якщо Ви закінчили не сільську школу (а Ви її не закінчили, бо самі кажете, що вона 9-річка), то на коефіцієнт права не маєте
Коментувати
Katia123456
Якщо я жила в смт, а навчалася в іншому селі, чи можу я отримати сільський коефіцієнт для вступу?
Влад
Для Katia123456: ні
Коментувати
Vladi4okD
Чи маю я право на СК, якщо закінчив шк, що розташована в іншомі селі відносно місця приписки ? Місце приписки - село, просто інше.
Олег
Для ВЛАД: Щоб підтвердити право на сільський коефіцієнт, вступнику треба буде завантажити в електронний кабінет або подати разом з паперовою заявою Довідку про реєстрацію місця проживання особи. Її форма є в додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ від 2 березня 2016 року № 207» Ніякого терміну прописки в селі не потрібно. Відповіли на гарячій лінії МОН!!!!
Олег
Навчався в сільській школі останні два роки, але прописаний з 19.12.2019 року і по теперішній час. Чи маю право на отримання сільського коефіцієнта? Дякую.
НП
Якщо батьки розлучені офіційно , я прописана в смт , але проживаю в селі з мамою , то чи маю я право на сільський коефіцієнт ? Школу я закінчила в селі
Влад
Для НП: ні, прописка повинна бути в селі не менше двох останніх років
Коментувати
Андрій
Якщо я проживаю в селі, але навчаюся в місті, чи буде діяти на мене сільський коефіцієнт?
Влад
Для Андрій: ні
Коментувати
Олена
Який термін дії довідки ( додаток №13)
Влад
Для Олена: там де брали, треба було питати, а не сайті освіти
Коментувати
Оксана
Якщо я не подала довідку про сільський коефіцієт в електронній заяві на вступ, чи варто її подавати з паперовими документами?
Влад
Для Оксана: так, оригінали потрібні
Валера
я тоже не подав в електроній заяві,чи варто робити новий кабінет?
Валера
Для Влад:я також не подав в електроній заяві,чи варто робити новий кабінет?
Коментувати
Анастасия
Що робити у випадку якщо дитина прописана в смт але всі 11 років проживала танавчалася в селі. Чи можливо в такому випадку взяти довідку із сільської ради про те що дитина живе вже в селі 11 років?
989
Для Анастасия: Ні. Вона мала бути прописана в селі. Якщо не була прописана, то ніхто таку довідку не дасть. Це підлог документів
Zzz
Могут и дать. Они в селе ничего не боятся,но,,,По паспорту легко отследить где ребёнок был прописан,когда выписался и тд
Коментувати
МАМА
А якщо в селі, де проживає дитина, зовсім немає школи а доводиться їздити за 15 км у інше село, як бути в такому випадку?
Світлана
А якщо в селі дев’ятирічка і в райцентрі наймаємо квартиру, щоб навчатись у гімназії, тоді як?
Влад
Для Світлана: тоді не буде сільського коефіцієнту
Алла
А якщо в селі ЗОШ немає всіх дітей звозять у район , то як тоді бути
Микола
Які переваги має сільський коефіцієнт для вступників, та які зобов’язання потім будуть у них?
Коментувати