Ігор Лікарчук: буча навколо дистанційного навчання

Дистанційне навчання чи цифрова освіта вимагають щонайменше поєднання укупі трьох факторів

Ігор Лікарчук: буча навколо дистанційного навчання

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

А чи не здається вам, що піднявши словесну бучу чи шоу навколо дистанційного навчання в період карантину, ми забуваємо про таке. Дистанційне навчання чи цифрова освіта вимагають щонайменше поєднання укупі трьох факторів.

1. Бажання учня здобувати освіту дистанційну і обов’язково - навченість його самоосвіті. Плюс - необхідні технічні засоби та належний доступ до Інтернету (для цифрової освіти).

2. Бажання і обов’язково - навченість вчителя здійснювати освітній процес дистанційно. Плюс - технічне забезпечення вчителя та належний доступ до Інтернету.

3. Централізовано систематизовані та структуровані освітні ресурси, які можна покласти в основу здійснення дистанційного навчання. Найкращий варіант - електронний підручник.

Чи маємо ми сьогодні наявність та успішне поєднання цих трьох чинників? На жаль, не маємо.

Тож, мабуть, ЩОСЬ потрібно робити для того, щоб їх терміново формувати. Чи не так?

Танці навколо того, як заповнювати класні журнали чи складати індивідуальні плани роботи на час карантину, вирішити ці проблеми не допоможуть.

Між іншим, від вирішення цих трьох проблем залежить і майбутнє української освіти. Бо вона такою, як до 17 березня уже не буде...

Оригінал

Освіта.ua
25.03.2020

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Меркл
Освіта не може бути такою, як до 17 березня 2020 р. тому, що прийшло розуміння- вмотивований учень появиться після суспільного запиту на освічену людину.
Val
Дед что-то слишком плодовитый стал на карантине. Строчит и строчит.
ЮрійПанасюк
Для позор учителям. Необхідно починати з себе.Якщо для Алла:давай-після двокрапки з маленької. ....прямо с Вас-вічливе звертання з великої, тим більше що Алла одна. Чи "вас"-мається множина двох "Л"? І обговорюють здеся не правопис Ганусі Новосад, а бучу навколо дистанційного навчання. Хочеться повипендруватись? На превеликий жаль заборонити нікому. У мене також не ахті з правописом-головне в нашій роботі чиста совість, світлий розум, мораль та етика.
ЮркоКрук
Для ЮрійПанасюк: ти не виспався, шолі?
Коментувати
Олекса Позняк
Правий Лікарчук на 100%. Найперше це бажання учня учитись. Яке було при СРСР у 80% і зникло у 95% зараз. Чому я люблю репетиторство? Не за гроші. А за те що учень вмотивований, ти кидаєш зерно і бачиш як проростає. Особливо відповідальні учні за кордоном.Не просто сприймає, сам вчиться, готує теоретичний матеріал, а моя справа лише відшліфувати і розв’язування задач.Не буде вмотивованого учня не буде ніякого навчання хоч як ви сертифікуйте учителя
родитель
Мой комментарий здесь "засвечен" - другие мнения слушать не хотят. Ну что ж скоро пожалеете. Скоро будут готовы образовательные платформы. И наши "дорогие учителя" придут в каждый дом. Ой "полюбуемся" вашими уроками! Еще пожалеете что маски не пошли шить! СКОРО!
вирус
Для родитель: а чем заняты вы уважаемый родитель, где можно на вашу посмотреть работу? Кто же это у нас в стране тааакой эффективный?
родитель
Для вирус: Я, как и миллионы украинцев, нахожусь в отпуске "за свой счет". Выполняю вашу работу, то есть учу детей, а деньги за мою работу получите вы. Я понятно объясняю?
вирус
тоесть вы не работаете от слова вообще? а кто тогда выполняет вашу или она такая нужная, что можно не выполнять? что бы не сидеть за свой счет, идите шить маски, как тут другим советовали.
Коментувати
Карамуха
Половина учнів стаціонарно не хочуть , а дехто і не може вчитися, а тут самостійно- дистанційно... Капець!! Не все так просто. Потрібно вивчати цей процес.
родители
Что делать? Все просто - учимся по обычным учебникам. Есть электронный вариант РАЗНЫХ издательств. Если кому-то из учителей не нравился тот, что выбрала школа - предложите свой вариант. Устные предметы дочитываем до конца все учебники. Предметы, где нужно решать задачи/делать упражнения - работаем ЧЕСТНО с помощью ГДЗ (решил - сверился с ответом, если не получается - изучил как нужно, закрыл, решил сам). Масса "учителей" (а по сути - задавальщиц) освобождается для общественно полезных работ - шьют маски, контролируют масочный режим в общественных местах, разносят продукты питания пожилым людям, короче - показывают детям свою честность, доброту, милосердие, учат уважать старших. Пусть отработают государству свою зарплату за время карантина. Бизнес стоит - скоро и таковой не будет.
Алла
Для родители: может еще на исправительные работы учителей отправить? добрым и милосердным должен быть каждый гражданин, не зависимо от должности. Из себя и начните.
Людмила
В первой части комментария "родители" предложено мудрое решение, но исполнение его реально только тогда, когда ребенок и родители серьезно настроены получить знания самообразованием, по отношению второй части очень важно наличие защитных средств, кто знает, как дальше будут развиваться события.
позор учителям!
Для Алла: Давайте начнем прямо с вас! Правильно писать: "С себя", а не "ИЗ себя", "НЕзависимо" - вместе! Еще учим кого-то! Ну и "учителя" пошли! Позор!
Коментувати