В УЦОЯО стверджують, що ЗНО відбудеться

Окрім ЗНО, в Україні не існує єдиного інструменту підсумкового оцінювання школярів

В УЦОЯО стверджують, що ЗНО відбудеться

В українській системі середньої освіти, окрім випускних іспитів у формі ЗНО, немає єдиного інструменту підсумкового оцінювання із адекватними процедурами, тому відміна проведення тестування призведе до того, що до вишів вступлять зовсім не ті, хто дійсно краще підготовлений. Про це сказала заступниця директора Українського центра оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Вона зазначила, що в українських школах оцінювання доволі суб'єктивне, оскільки вчитель спілкується тільки зі своїми учнями і часто не бачить учнів інших шкіл.

«Учителі гімназій і ліцеїв мають дуже високі вимоги, водночас сільські вчителі, на жаль, часто мало вимагають від свої учнів. Тому оцінювання, яке пропонувалося вчителями упродовж навчання не може бути критерієм вступу, воно поставить випускників у нерівні умови, а заручниками цієї ситуації стануть учні з найкращих шкіл», - зазначила Вакуленко.

За її словами, єдиним інструментом підсумкового оцінювання є завдання, які розробляються централізовано, а не самою школою.

«Тому середній бал шкільного атестата не завжди відображає реальний рівень випускника школи на фоні всієї країни. У будь-якому класі є ті, хто отримують високі оцінки, як і ті, хто отримує низькі оцінки, але чи відмінники всіх шкіл однаково добре знають математику, українську мову чи фізику? Не думаю. Отже, якщо запровадити вступ лише за атестатом, може статися так, що до вишів вступлять зовсім не ті, хто дійсно краще підготовлений», - додала заступниця директора УЦОЯО.

Вона повідомила, що Міністерство освіти і науки спільно з УЦОЯО працюють над адаптацією окремих складових процедури проведення ЗНО до непростої ситуації, що склалася.

«Одне ми можемо і маємо гарантувати - ЗНО-2020 відбудеться!», - заявила Тетяна Вакуленко.

Як відомо, у Міністерстві освіти і науки також наголошують на тому, що цього року тестування буде проведено. За словами заступника міністра освіти і науки Єгора Стадного, МОН та УЦОЯО відпрацьовують кілька сценаріїв проведення ЗНО за різних варіантів розгортання подій.

Освіта.ua
24.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Орест
ЗНО це зло. Це можливість централізованого маніпулювання людьми. Звідки ми знаємо хто і як проводить ЗНО? Хто оцінює, хто приймає рішення? Хто і як розподіляє державні місця у ЗВО? Хто і як виділяє кошти на ЗВО? Чи є повна довіра? Це подібно до електронних грошей. У будь-який момент людина може позбавитись засобів до існування, якщо будуть повністю запроваджені електронні гроші. Комусь із сильних цього світу захочеться маніпулювати людьми. Вся інформація і управління зосереджені у електронному вигляді. Реєстрація майна, нерухомості є в електронних реєстрах. Інформація про майно і доходи людей теж під повним контролем. Зосередження такої інформації дає можливість легко маніпулювати і управляти людьми. Ми не впевнені, що люди, які будуть управляти будуть чесні і все виконувати прозоро. У 90-х роках концентрація влади дала змогу здійснити несправедливу "прихватизацію" і все опинилося у руках олігархів. І ми всі бачимо негативні наслідки цього. У багатій Україні бідні люди, немає медицини.
Олександр
ЗНО звичайно потрібно зберегти. Але в таких умовах варто подумати про, наприклад, зменшення кількості предметів, які потрібно здавати для вступу. Думаю, що з 3 предметів могли б лишитися 2 - укрмова і профільний (для відповідної спеціальності). Ну і, звичайно, скасувати ДПА для 11-класників щоб вчасно видати атестати.
Леся
Діти за відміну ЗНО, особливо, відмінники навчання, у яких високий середній бал атестата. Вони зможуть вступити до ЗВО за допомогою електронного безконтактного вступу через інтернет без ЗНО і вступних іспитів у цьому році. Відмініть ЗНО у 2020 році. Збережіть здоров’я дітей та їхніх батьків.
Нона
Для Леся: Донька нащої директриси - відмінниця з 1 по 11 клас. При цьому уже років 5 взагалі не ходить на уроки фізкультурию, праці, інформатики, бо просто не хоче. Вчителі інших предметів стогнуть від її тупизни, але змушені ставити відмінні оцінки, бо мама з піною біля рота доводить, що її дитина найкраща, а винні вчителі. Якщо хтось посмів заперечити- у школі вже не працює. Усі з нетерпінням чекали на ЗНО, щоб директриса побачила незалежний результат ( а у неї, до речі, вже мандраж). А ви пропонуєте відмінити ЗНО. Та для таких - це справжній подарунок. Не вчилися 11 років - і вступили на бюджет. Чи ви теж із таких "відмінників", які бояться ЗНО? Зно повинно відбутися обовязков тільки заради дітей, що чесно вчилися. Бо тільки так вони зможуть вчитися на бюджеті
За ЗНО
Для Леся: звісно відмінники проти. Бо ЗНО потім показує, що відмінні оцінки вони отримували не за знання. Тих хто здатний на аідмінно опановувати всю шкільну програму та ще й бути спортивним і мистецько обдарованим (малювання і музика) - одиниці з мільйонів. Всі інші з дитинства брехуни або підлабузники. Якби ЗНО здавали з усіх предметів, то можливо виявилися б гіршими від "хорошистів", які свої оцінки заробили а не виклянчили або отримали участю в шкільних заходах.
Коментувати
Андрій
Вже кілька років підряд ЗВО не добирають студентів при вступі через складну демографічну ситуацію, економічну кризу, війну, а тепер ще додалась епідемія. Конкурсів для вступу у ЗВО не буде. Працівників ЗВО заставляють проводити профорієнтаційну роботу щоб залучити на навчання студентів. Тому проведення ЗНО у 2020 році через епідемію можна спокійно відмінити. Держава зекономить великі кошти витрачені на утримання УЦОЯО та проведення ЗНО. Всі розумні діти зможуть вступити на навчання за державним замовленням за середнім балом атестата за допомогою електронного безконтактного вступу. Середній бал учнів школи мають справедливо виставити на підставі навчання учнів за весь період у школі. За занижені або завищені оцінки будуть відповідати учителі і керівництво шкіл (накласти штрафи). Вступники зможуть подати документи до ЗВО протягом місяця з електронного кабінету. Після того як електронна система сформує списки рекомендованих на держбюджет, вступник із свого кабінету подає згоду на навчання
Л
Для Андрій: а потім професура буде ходити і бубніти, що дурнів набрали. Краще якісний набір, але менший, чим аби хто, аби звідки, лиш би дітятко вчилося, що ж воно робитиме ліниве, працювати не здатне
Андрій
Для Л: Що Ви говорите? Якщо професор мудрий і розумний, то він зможе навчити і слабкого студента, якщо ні, то він не професор. Ведмедя у цирку вчать на мотоциклі їздити. Мудрий професор має виходити із ситуації, що склалася у країні. Якщо дітей недовчили у школі, то нехай підтягне, на то він і професор. Якщо хтось з студентів лінивий, то такі самі вилетять. Епідемія вносить корективи у життя, потрібно вийти із ситуації. Треба здійснити повністю електронний безконтактний вступ по всій країні, без проведення іспитів. Це буде безкоштовно для держави і безпечно для людей. Електронна система створена у минулих роках працює.
Олександр
Для Андрій: Перша частина вашого посту може бути справедливою лише щодо набору на контракт. Недобору на бюджет не має, за поодинокими виключеннями.
Коментувати