А. Сененко: коли ж буде вакцина і тести на вірус?

Звісно, ми не віднайдемо вакцину, бо з нашими сміховинними науковими бюджетами - це нереально

А. Сененко: коли ж буде вакцина і тести на вірус?

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Шановні платники податків продовжують запитувати науковців, коли ж буде вакцина і тести на вірус?

Починаємо шукати інформацію і знаходимо таке:

1. «В Україні передбачили виготовлення тестів на коронавірус, але не передали кошти Інституту НАН».

2. Працівників Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, який розробив тести на коронавірус, відправили у відпустку за власний рахунок на час карантину, бо їм не вистачає бюджетних коштів

апдт. Як зазначила в коментарях Мария Призиглей, грошей з бюджету не додали по програмі підтримки пріоритетних напрямків 1230 через зміну складу Кабміну.

3. Тим часом молекулярна біологиня і генетик Oksana Piven прекрасно розтлумачила, як влада розповіла суспільству анекдот про «не виграв, а програв, не в лотерею, а в преферанс», тобто про те, що в країну завезли не зовсім ті тести, що потрібні насправді (геть не ті, взагалі), і не в мільйонах штук, а в тисячах.

Тобто, у той час, як вчені мали б працювати 24/7 з підвищеними зарплатами, митниця пропускати б крізь себе найсучасніше обладнання і реактиви за нульовими ставками, вчені:

а) мають зарплатню у 5-7-9 тисяч гривень (реальні цифри залежно від посади);

б) через хронічний брак фінансування більшість інститутів давно працює неповний робочий тиждень (ця «традиція» дісталась новій владі від попередників, але нову владу то цілковито влаштувало);

в) критично важливим для протистояння епідемії інститутам не додали коштів, аби вони працювали... ні, не днів на тиждень, а просто працювали.

Казкові. Просто казкові.

Шо там? Єрмак придбав Мерседес за 3 мільйони?

Як? Генпрокуратура так себе нормально і почуває зі збільшеним фінансуванням і звинуваченнями в бік волонтерів за справою Шеремета?

Продовжіть список.

Як тут не навести сьогоднішній твіт від найвідомішого популяризатора науки Ніла Деграса Тайсона в перекладі:

«Цього місяця американський фондовий ринок втратив два трильйони доларів на ринковому обмеженні через проблему, яку наукові дослідження та розробки могли б попередньо вирішити.

Цей показник перевищує суму всіх коштів, які коли-небудь надходили за всі роки з 1950 року Національним науковим фондом, NIH та CDC.»

Якби ж він знав, який триндець коїться в Україні...

Звісно, ми не віднайдемо вакцину, бо з нашими сміховинними науковими бюджетами - це нереально.

Зранку гроші - за роки (можливо) готові лабораторії і люди, аби щось робити.

Але, як колись жартував один комік, поки наша країна згодна взяти [тести] з будь-якого боку, наче та актриса німецьких серіалів (правильно зацитував? бо по пам'яті), рештки розумних людей, здатних протидіяти загрозі, у країні просто животіють.

Сюрреалізм.

І, сорі, не пишіть мені в коментарях про «нереально», «бюджетний процес», «не передбачено».

Коли треба турборежим під певні хотєлкі - все реально.

Коли треба надзвичайну ситуацію - все реально.

Коли країна перед обличчям реальної загрози - ми жуємо слюні.

Я от сиджу вже 10 хвилин і не можу вигадати дотепного завершення цього посту, бо в голові крутиться тільки одне слово, яке я через самоцензурування написати не можу.

Тому я просто раджу Вам прочитати прекрасний матеріал про трьох вершників Апокаліпсису, які завітали в нашу країну.

Дуже добре вляжеться на все, що Ви щойно прочитали.

Все тільки починається.

І ми багато втратимо з такими керманичами.

Дуже багато.

Але ми мусимо боротися і покладатися лише один на одного.

Ми самі собі провідники, оборонці і мислителі.

Бо поки дорослі не з'являться на Печерських пагорбах, нічого на ту пісочницю поглядати, очікуючи на вирішення проблем.

Оригінал

Освіта.ua
25.03.2020

Популярні блоги
Є. Кравченко: невже наявність іспиту гарантує знання? Треба створювати не іспити, а систему нормального патріотичного виховання у школах
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
IS
Покута має бути гіркою. Все зробив , як обіцяв. Нікому нічого не винен, хіба не все рівно, заробітчан повернув, епоху бідності подолав, війну зупинив. От тільки коронавірус може внести корективи в цей поБІДОносний наступ. Дивись і прозрівати почнуть.
ЗЕновія
Для IS: війну зупинив??? Мешкаю в місті на «лінії розмежування». Учора вдень гуркотіло так, що земля дрижала. Такого не чула з 2015 року. Бронетехніку тягнуть у бік Донецька систематично. Уже й собаки не реагують. Раніше піднімали дикий вий. Назад везуть «вантаж-200». А генсек ООН закликав припинити воєнні дії. Отакі справи...
Коментувати
Vano
Освітяни проголосували за зе.Тепер епоха бідності,того,скінчилась.Намазуй те)) .
Небайдужий
Для Vano: До чого тут зе? Науковців не фінансують всі роки незалежності. Останні 6 років наука фінансується на 0.2% ВВП, на відміну від 1.7% за законом і 2-3% як в розвинутих країнах.
Коментувати