В УЦОЯО повідомили, чому скасувати ЗНО неможливо

Україна не може скасувати випускні, і відповідно, вступні іспити, як це зробили у Британії

В УЦОЯО повідомили, чому скасувати ЗНО неможливо

Україна не може скасувати випускні, і відповідно, вступні іспити, як це вирішили зробити у Британії через поширення коронавірусу Covid-19, адже британська система модель освіти з її Key Level абсолютно відрізняється від української. Про це у коментарі ZN.UA повідомила заступниця директора Українського центра оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Вона зазначила, що якщо дозволити вступ лише за шкільним атестатом, то до вишів вступлять не ті абітурієнти, які краще підготовані.

«У наших школах оцінювання доволі суб'єктивне, оскільки вчитель спілкується тільки зі своїми учнями і часто не бачить учнів інших шкіл. Учителі гімназій і ліцеїв мають дуже високі вимоги, водночас сільські вчителі, на жаль, часто мало вимагають від свої учнів. Тому оцінювання, яке пропонувалося вчителями упродовж навчання не може бути критерієм вступу, воно поставить випускників у нерівні умови, а заручниками цієї ситуації стануть учні з найкращих шкіл», - зазначила Вакуленко.

Вона вказала на те, що окрім випускних іспитів у формі ЗНО та ДПА в українській середній освіті немає єдиного інструменту підсумкового оцінювання із адекватними процедурами. Єдиний інструмент – це завдання, які розробляються централізовано, а не самою школою, пояснила Вакуленко.

«Тому середній бал шкільного атестата не завжди відображає реальний рівень випускника школи на фоні всієї країни. У будь-якому класі є ті, хто отримують високі оцінки, як і ті, хто отримує низькі оцінки, але чи відмінники всіх шкіл однаково добре знають математику, українську мову чи фізику? Не думаю. Отже, якщо запровадити вступ лише за атестатом, може статися так, що до вишів вступлять зовсім не ті, хто дійсно краще підготовлений», - додала заступниця директора УЦОЯО.

Водночас у Британії є система іспитів, у яких використовують завдання, розроблені централізовано, а не кожним закладом освіти. Такі іспити є обов'язковими на кожному ключовому етапі шкільного навчання. Вони добре показують реальну успішність учнів. Окрім того, перед вступом до університету, британські учні навчаються за спеціальними програмами – А-level. Для вступу до цих курсів учні також складають іспит.

«Тобто Британія цього року дозволила без екзаменів вступити тим, хто уже пройшов серйозні випробування і довів свою спроможність навчатися у вишах. А схвалити таке рішення держава змогла тому, що багато років тому вона створила умови для об'єктивного оцінювання учнів під час здобуття ними освіти, а також для фіксації навчального поступу кожного учня в електронній базі даних. В Україні подібний підхід можна буде використовувати, коли повною мірою запрацює Стратегія освітніх оцінювань до 2030 року, тобто за оптимістичного сценарію у 2027 році», - додала Вакуленко.

Вона повідомила, що Міністерство освіти і науки спільно з УЦОЯО працюють над адаптацією окремих складових процедури проведення ЗНО до непростої ситуації, що склалася.

«Одне ми можемо і маємо гарантувати - ЗНО-2020 відбудеться!», - заявила Вакуленко.

Освіта.ua
24.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виктория
В жодному разі не можна відміняти ЗНО! В жодній країні світу в цьому році такого не робили.
Анастасія
На мою думку, потрібно скасувати ЗНО, тому що, це велика небезпека. І подавати документи по атестату, і проводити співбесіду, або можна, щоб університети проводили вступний тест
Виктория
Для Анастасія: А той вступний тест безпечний, так? Цирк просто. Хочете повернути систему хабарів для вступу - так і пишіть.
Коментувати
Євген
Скасуйте негайно ДПА для 11-х класів і випустіть їх зі школи! А потім (після проведення всіх карантинів та протиепідемічних заходів) проводьте ЗНО для вже випускників, які планують вступати у ВУЗи!!!
света
як будуть здавати зно коли карантин и дити непидготовлени його треба видминити негайно
Ангеліна
Тоді для чого ЗНО для студентів коледжу, які вже вибрали свою професію і мають здавати ЗНО на 2 курсі!
Ангелiна
❗❗Скасування порогового для вступу у медичнi ВНЗ https://petition.president.gov.ua/petition/90572
Освітянка
Вважаю, що ще треба враховувати моральні якості учня. Кому даємо знання? Як скористаються ними випускники шкіл?
Dorian
Відміна ЗНО означатиме золотому квитку багатеньких дітей. Тепер не потрібно будет потіти, щоб потрапити на юридичний чи стоматологічний факультети. МОжна просто занести гроші декану и ти потрапляєш на бесплатний. А якшо це престижний факультет, то потрапити на державну форму навчання без грошей майже не можливо. Тому так, кричіть про відміну ЗНО. А потім коли ВНЗ стануть ще корумпованіші то вже розводіть руками і бідкайтесь як можете.
Sos
Для Dorian: дурню, ніхто не буде потіти. Заплатять за контракт і все. Що таке 5 тис$ для бізнесмена?
Коментувати
Мари
Все на нервах, а эти скоты никак решиться не могут отменить ЗНО. В универах очень мало осталось бюджетных мест, и зно можно сдать на отлично, а на нормальную специальность не попасть, денег не будет. Тем более, что наше правительство с этого года повышает стоимость контрактов и урезает бюджетные места.До жопы это ЗНО. Им надо деньги списать, а не забота о детях
Андрій
ЗВО не добирають студентів вже багато років підряд, тому ускладнювати дітям і батькам життя у час епідемії не потрібно. Всіх розумних дітей ЗВО зарахують на держбюджет, а на навчання за кошти узагалі немає конкурсів. ЗВО ще випрошують щоб діти йшли вчитися, тому що не можуть оплачувати зарплату. Тому сміливо можна відмінити ЗНО у 2020 році і вступ провести за середнім балом через інтернет. А вчителі у школах нехай не вимахуються своїми оцінками, бо скоро вони не будуть мати дітей через демографічну та економічну кризу. Не буде дітей не буде кого вчити, не буде роботи. Бережіть дітей. МОН хіба не бачить, що вже роками йде демографічна криза. Це ваші реформи і реформи урядів до цього доводять. Демографічна криза виникла з економічної кризи. Не могли наїстися все розграбували і прихватизували, довели країну до ручки. І далі продовжують. А епідемія і сталася через захланних людей, яким треба мільярди і мільйони. Вже досить експериментів над людьми. Не ускладнюйте людям життя.
Олеся
А , хто подбає про дітей з окупованих територій. Ви хочь розумієте скільки вони покладають зусиль,щоб отримати атестат та скласти ЗНО
Оксана
Доброго дня! Шановні колеги, як на мене, то у такий складний період сьогодення варто було б подумати не про якість оцінювання учитем учня, а про найцінніше - ЗДОРОВЯ !!! Я , як мама випускника 2020, звертаюся із криком у душі, до курівництва МОН "Дайте спокій нашим дітям і нам-батькам хоча б у такий час пандемії!!! Як на мене , то ці діти страждають від початку навчання : 1 клас- ішли на 12річне навчання першими, потім змінили програму; 5-8 класи перші півріччя навчалися без підручників , бо держава тендери влаштовувала,а страждали діти; 9клас складали ДПА; 10 клас закінчили . 11знову карантин, нерви, переживання батьків, дітей . Це так ви дбаєте про здоров’я, та " подавіться" ви тими університетськими місцями!!! Це мій особистий крик душі , як мами хлопчика з достатнім рівнем знань. Таких дітей заберуть університети країн сусідів, а вам залишаться всі решта. Я не знаю , напевно , чи ці мої слова хтось прийме до уваги, але це вже небіль душі матері, а КРИК. Перестаньте терор над нами!!!
Студентка ІІ курсу
Для Оксана: Повністю з вами згідна. Я студентка. Дякую, написали це. Я б хотіла щоб наші міністри спробували навчатися за новою програмою і без підручників. Це було важко як для дітей так і для вчителів, бо матеріалу набуло.
Оксана
Дякую вам за розуміння! Але , нажаль, це зрозумів тільки той, хто пройшов через це-я як учитель, а моя дитина втратила зір через онлайн підручник. Думають тільки про себе. Я , як людина з досвідом в освіті, кажу " Діти , тікайте з цієї країни ",тут розумним не місце, у нас СТРАНА ДУРУРАКОВ!!!
Освітянка
Говорят, что карма есть не только у людей, но и у стран. Если где-то убывает, то где-то прибывает. Закрыли границы, хорошо, если временно.
Коментувати
Наталія
Передивіться тоді питання і виключить ті завдання, які вчителі не встигли з дітьми опрацювати. Дистанційна освіта, якби нам не хотілося, не дасть бажаного результату. Якщо все так було просто, то взагалі зникли б і школи, і вчителі. Чому повинні діти страждати, нервувати разом з батьками та вчителями? Це несправедливо по відношенню до випускників!!!
Cтепан
Кожен має відповідати за результат своєї праці. Пекар має пекти смачний хліб. Підприємства мають виготовляти якісну продукцію. Вчитель має якісно навчати учнів у школах на уроках. Вчитель має гарантувати знання своїх учнів, справедливо виставляти оцінки і відповідати за це. Має бути відповідальність вчителів, тоді буде якісна освіта. Вступ дітей до ЗВО можна буде здійснювати за середнім балом атестата в електронному вигляді без витрат батьків на репетиторів. Держава зекономить величезні кошти на проведенні ЗНО, транспортуванні вступників до пунктів тестування та утриманні УЦОЯО. Через епідемію у 2020 році доведеться так зробити. Не можна дітей піддавати небезпеці.
Олекса Позняк
Для Cтепан: Якщо пекарю дадуть гнилу муку то він навипікає… хоч і буде найкращим. Хтось склепає по п’яні а учитель винуватий - не навчив
Коментувати
Павлович
А пані заступнкині відомо,що по новому Закону "Про загальну середню освіту" гімназіями і ліцеями називають ЗЗСО відповідно базової та повної середньої освіти? Читати оту маячню в третьому абзаці неможливо не тільки з цієї причини. І які моніторингові дослідження використала п.Вакуленко стосовно критеріїв оцінювання в сільських школах України? Ці балачки про середній бал -вішання локшини на вуха. Про запровадження інструментів ЗНО,які могли б дозволити учням його складати, не збираючись натовпами у пунктах проведення- ані слова.
Станіслав
Вчителі обов’язково мають відповідати за знання учнів і виставлені справедливі оцінки, тоді вони будуть змушені і зацікавлені якісно навчати своїх учнів у школі, а не на репетиторстві за гроші. Буде єдиний підхід до виставлення оцінок у всіх школах і не буде занижування оцінок у гімназіях та ліцеях, а також завищування оцінок у сільських школах, якщо вчитель буде гарантувати якісні знання у своїх учнів і справедливо виставляти оцінки. Цього маємо домогтися у всіх школах, тоді буде якісна освіта. Вчитель має відповідати за результати своєї праці і вболівати за своїх учнів, якісно їх готувати за відповідну високу зарплату. Вчитель має бути задоволений результатом своєї роботи. Контроль за роботою вчителя можна здійснювати у школі, для цього є педрада, батьки і громадськість, а також відеонагляд. Репетиторство це незаконна і неоподаткована діяльність. Це корупція і викачування коштів з батьків. Масове явище репетиторства виникло через ЗНО. Треба якісно вчити на уроках, а не за гроші.
Ігор
Держава значно зекономить як закриє діяльність непотрібного УЦОЯО. Електронний вступ до ЗВО можна провести через інтернет за середнім балом атестата без контактів між людьми. Процес складання учнями випускних іспитів та тестувань у школах треба записати на відеокамери і провести у зашифрованому вигляді (без прізвищ учнів). А справедливість оцінювання вчителями учнів може контролювати поліція. Вчитель має відповідати за виставлену оцінку. Якщо буде завищування чи занижування оцінок, тоді накладати штрафи.
Павлович
Для Ігор:А вже розробилено відповідне законодавче та матеріально-технічне забезпечення написаної Вами "маніловщини"? А про середній бал атестата-лишіть це для претендентів на медалі.
Коментувати
В'ячеслав
Цікава позиція про те, що оцінювання в сільській школі та гімназії не однакове! Чи не єдиними критеріями оцінювання керуються українські вчителі!!!
Отримати код
Це ж не вчителі придумали те, що ви називаєте українською системою оцінювання..Зверху запровадили-тепер пожинайте плоди: що треба, те і ставлять.. Може б ви ще сказали, що в Європі з класу в клас переводять всіх гамузом, як в нас? Педрада ж в Україні взагалі таких питань не розглядає-всіх переведуть за ващим положенням, навіть і повних неуків..Чи наша система зосереджена, можливо, лише на тих, хто на 9-12 вчиться?
Освітянка
Для Отримати код: Если социалистический строй рухнул, о чем мы спорим за столько лет незалежности?
Коментувати