Гриневич закликає до особистого голосування за закон про вищу освіту

Голова освітнього комітету заявила, що альтернативні законопроекти мають шанс тільки після введення системи особистого голосування, оскільки практика голосування за провладні проекти відома

Гриневич закликає до особистого голосування за закон про вищу освіту

Голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич звернулася до спікера парламенту з вимогою ввести систему особистого голосування і закликала голів комітетів і фракцій до незаполітизованої дискусії навколо законопроектів про вищу освіту.

Про це вона заявила під час Погоджувальної ради перед початком сесії парламенту.

Лілія Гриневич зазначила, що у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти про вищу освіту, які пропонують різні шляхи розвитку вищої школи. Проте альтернативні провладному законопроекти не мають шансів, доки не введено систему особистого голосування депутатів.

"Те, що в парламенті немає обов’язкового особистого голосування, закриває шлях альтернативним законопроектам про вищу освіту. Адже усім відомо, яка практика голосування за провладні проекти панує у Верховній Раді", - підкреслила Гриневич.

"Нам потрібна фахова незаполітизована дискусія щодо закону про вищу освіту, результати якої будуть враховані при особистому голосуванні народних депутатів", - наголосила вона.

Голова комітету з питань освіти і науки зазначила, що 27 лютого відбудуться комітетські слухання, на яких проекти законів про вищу освіту обговорюватимуть представники органів влади, академічної спільноти, роботодавців, студентів та громадських організацій. "У нас є менше місяця, щоб детально пропрацювати наявні проекти і зрештою прийняти ефективне рішення".

"Це вкрай важливе питання не тільки тому, що у нас сьогодні 2 млн. 170 тис. студентів. Від того, яку модель розвитку вищої освіти ми оберемо, залежить майбутнє країни та її економіки", - зазначила Лілія Гриневич.

Як відомо, в парламенті зареєстровано три законопроекти "Про вищу освіту". Наприкінці грудня, свою версію законопроекту зареєстрували депутати від ПР Григорій Калетнік, Сергій Ківалов та Микола Сорока.

У січні три опозиційні парламентські фракції, за підписами Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока та Віталія Кличка, внесли до парламенту свій варіант проекту закону "Про вищу освіту". А проект Закону "Про вищу освіту", що було розроблено робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського, після втрати ініціативи з боку уряду, зареєстровано у Верховній Раді народним депутатом Віктором Балогою.

Освіта.ua
05.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів