Опозиція внесла свій законопроект про вищу освіту

Три опозиційні фракції внесли до парламенту проект закону "Про вищу освіту", який на переконання авторів покликаний наблизити українську вищу школу до кращих європейських зразків

Опозиція внесла свій законопроект про вищу освіту

Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що проект закону внесено за підписами голів фракцій "Батьківщина" Арсенія Яценюка, "Свобода" Олега Тягнибока та "Удар" Віталія Кличка. Співавторами документа є члени трьох опозиційних фракції.

Гриневич наголосила, що метою законодавчої ініціативи є убезпечення освіти від руйнівних кроків влади і створення нових можливостей для розвитку вищої освіти.

"Закон покращить умови та якість освітньої діяльності і допоможе наблизити українську систему вищої освіти до кращих європейських зразків", - наголосила голова профільного парламентського комітету.

За її словами, проект документа обговорювали та допрацьовували впродовж минулого року під час спеціалізованих круглих столів та експертних зустрічей, свої пропозиції до законопроекту надавали працівники вищої школи, експерти у сфері освіти і науки, роботодавці, студенти, представники громадських організацій.

Автори проекту зазначають, що документ зорієнтований на захист прав всіх учасників освітнього процесу. Зокрема, він створює можливості для викладачів вищої школи повноцінно займатися науковими дослідженнями, гарантує академічні свободи науково-педагогічним працівникам і студентам, забезпечує рівний доступ до якісної освіти, гармонійне поєднання академічної вищої освіти та професійної підготовки на базі освітнього ступеня вищої освіти, а також надає можливості для академічної мобільності як студентів, так і викладачів.

Проект закону передбачає надання вищим навчальним закладам реальної автономії: кадрової, організаційної та фінансової. Разом із тим, проектом пропонується зовнішнє оцінювання якості освіти у ВНЗ та надання інформації про її стан суспільству.

Закон унеможливлює надмірне адміністративне втручання органів влади у навчальний процес, насамперед у зміст освіти та оцінювання результатів навчання. Він спрямований на посилення самоврядування у навчальних закладах та децентралізацію управління у сфері вищої освіти. Зокрема, функції акредитації та ліцензування запропоновано передати від Міносвіти до Національної комісії регулювання освіти і науки - незалежному колегіальному органу, що складається з авторитетних експертів, обраних професійними середовищами.

Документом також пропонується змінити принцип фінансування вищої освіти шляхом запровадження державних грантів. Така система має дозволити розподіляти державні кошти на здобуття вищої освіти за принципом "гроші за людиною". При цьому державне замовлення буде спрямоване для підготовки фахівців для роботи в державних установах відповідно до прогнозованих потреб і розподілятиметься між вищими навчальними закладами на конкурсних засадах.

Як відомо, 28 грудня депутатами від Партії регіонів Григорієм Калетніком, Сергієм Ківаловим та Миколою Сорокою було зареєстровано свій проект нової редакції Закону України "Про вищу освіту".

Освіта.ua
15.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tonia
Закон про освіту дуже необхідний нашій державі, а тим більш, коли ми намагаємось відповідати Європейським стандартам освіти. Чудово, коли в Україні на це вже почали звертати багато уваги і з боку суспільства і з боку Уряду. Щодо самого Законопроекту то саме автори Закону про освіту Ківалов-Калетнік-Сорока запропонували на вибір чи ЗНО чи вступні випробування при вступні у Виші. Це дасть можливість самостійно вибирати абітурієнтам форму випробування до вишів!!!
Vlad1990
Про які "кращі європейські зразки освіти" може йти мова, якщо в Польщі громадяни вступають до ВУЗів паспорту та атестату, а не здають жахливе, грязне та недосконале ЗНО!!!!!Жах!
sceptik
Это о т.н. отмене студенческих льгот на проезд,которая содержится в оппозиционном проекте?Если это там есть,то процитируйте.А так похоже на провокацию.Кому на руку-понятно.Но раз уж об этом "заикнулись",то бдительность терять нельзя!
Кптфх
Для sceptik: паранойя?не?
Коментувати
Кптфх
Вот лучше это почитайте: http://news.mail.ru/inworld/ukraina/global/112/politics/11610848/?frommail=1
Igor Sinchenko
Проект от ПР не читал, но уже одно то что соавтор Кивалов - НАСТОРАЖИВАЕТ.Поддерживаю проект от опозиции.