В ПР розробили ще один законопроект про вищу освіту

Автори сподіваються, що їх законопроект сприятиме розширенню доступу до здобуття вищої освіти, а також поліпшить рівень підготовки фахівців

В ПР розробили ще один законопроект про вищу освіту

28 грудня 2012 року депутатами від Партії регіонів Григорієм Калетніком, Сергієм Ківаловим та Миколою Сорокою зареєстровано у Верховній Раді проект нової редакції Закону України «Про вищу освіту».

У пояснювальній записці до законопроекту автори зазначають, що головним завданням прийняття нової редакції Закону «Про вищу освіту» є модернізація законодавства у сфері вищої освіти для створення більш сприятливих умов для здобуття громадянами вищої освіти, гарантій її якості, відповідності вищої освіти України міжнародним зобов’язанням України.

Також за визначенням авторів, розширення автономії вищих навчальних закладів визначено як головну засаду державної політики у сфері вищої освіти. Передбачено інституційні, академічні та фінансові засади автономії вищих навчальних закладів.

Проектом також пропонується збільшити строк навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра до півтора-двох років, а в аспірантурі за освітньо-науковим рівнем доктора філософії (кандидата наук) з трьох до чотирьох років.

Також автори пропонують змінити підходи до типів вищих навчальних закладів та створення філій і навчально-консультаційних центрів.

У проекті ліквідовано рівні акредитації вищих навчальних закладів та запроваджено акредитацію вищого навчального закладу за типом, визначено особливості військових вищих навчальних закладів, а також статус дослідницьких університетів як лідерів вищої освіти.

Пропонованим законопроектом визначено статус Всеукраїнської студентської ради та закріплено принципи роботи органів студентського самоврядування, передбачено утворення наукових товариств студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених як частини системи громадського самоврядування вищих навчальних закладів.

Також проектом визначено, що прийом до вищих навчальних закладів на основі повної загальної середньої освіти має здійснюватися за результатами ЗНО, за виключенням прийому на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб. При вступі до навчальних закладів автори також пропонують ураховувати середній бал державного документа про повну загальну середню освіту та бал вищого навчального закладу.

Проектом пропонується надати право вищим навчальним закладам, що мають статус національних, разом з державним видавати власні документи про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, магістра.

Установлено, що розмір плати за навчання для осіб, які навчаються на платній основі не може змінюватися протягом строку дії укладеного договору.

Також у пояснювальній записці до проекту документа автори зазначають, що проект акта пройшов громадське обговорення, його погоджено з представниками Профспілки працівників освіти і науки України та його норми не містять ризиків виникнення корупційних правопорушень.

Текст законопроекту та супровідні документи опубліковано на сайті Верховної Ради України.

Нагадаємо, 3 грудня Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про вищу освіту», що протягом 2012 року розроблявся робочою групою під керівництвом ректора Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" Михайла Згуровського.

Освіта.ua
29.12.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
GRID
Як на мою думку законопроект є більш адекватним ніж той що зараз діє. Найбільше мені сподобався пункт про Всеукраїнську студенську раду. Я вважаю що студенській раді потрібно дозволити впливати на політичне життя держави адже студенти це активно молодь, в якої "море" новиї ідей, дуже багато ініціативної молоді яка готова працювати за для розвитку країни та покращення життя. Я вважаю що депутати повинні прислуховувати до нашої думки, думки простих студентів.
ЯОВ
єдиний законопроект, який створено з точки зору безпосередніх учасників навчального процесу. Вони його пропонують, а значить і готові до впровадження основних аспектів, що стосуються змін. І це реально.
jj
Непоганий законопроект, більш реалістичний на даний момент.
kea
Особливої уваги сьогодні потребує не лише сам освітній процес, але і розвиток наукової діяльності університетів та інших освітніх установ. У новому законопроекті передбачено державне фінансування наукових розробок, а також підготовка майбутніх науковців з числа студентської активної молоді, на що відводиться окреме фінансування. На мою думку, розвиток науки - ось правильний шлях в майбутнє для України.
Shuro4ka
Мені сподобались запропоновані зміни, вони дадуть університетам можливості розвиватись! Надання автономії приведе з собою раціональніше використання коштів, наприклад, на надання грантів або підвищення стипендій. Зацікавило те, що буде створено єдиний студентський орган, це відкриває для студентів шлях до втілювати свої ідеї не kbit на рывны уныверситету, а і на всеукраїнському, а пізніше і на міжнародному рівні. Студенти потребують надійності та захищенності і меня здається, що данний законопроект це гарантує!
Knyaz'
Гірше не буде! Читаючи даний документ, місцями здавалося, що автори прочитали мої думки) Особливо великий прорив - це міжнародна співпраця.
Дмитро
На мою думку цілком хороший законопроект , тому що цей законопроект розробляли люди які не один рік працюють у цій сфері. Надіюсь саме цей законопроект приймуть
volo
Студенти державного замовлення не будуть змушені відпрацьовувати 3 роки « за направленням» якого фактично не існує. ( Оскільки у зміненій Статті 52. Обов'язки вихованців, учнів, студентів курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів виключено даний пункт : «Випускники вищих навчальних закладів, які здобули освіту за кошти державного або місцевого бюджетів, направляються на роботу і зобов'язані відпрацювати за направленням і в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»
Мудрий студент
Знаєте, ознайомився із всіма редакціями законопроекту про вищу освіту і раджу це зробити кожному студенту! В принципі, в даній статті дуже гарно та конкретно розписано плюси законопроекту 1187 від 28.12.12., тому не буду повторюватись. Але хотілось відмітити, що даний документ потрібно сприймати не як законопроект регіоналів. Адже його автори насамперед не політики, а практики, які уже довгий час працюють в освітній сфері!
Владимир Пустовит
Я повністю підтримую втілення Законопроекту 1187, адже ознайомившись з ним знайшов безліч переваг для себе, в основному зацікавило те що ВНЗ забезпечує підвищення кваліфікації та стажування за кордоном.
Олександра
Цьому законопроекту слід реалізуватись! Тому що, хай там як воно не виглядає на папері..вже все по-іншому. І я впевнена, що багато студентів підтримають цей законопроект і зможуть завждяки йому робити собі майбутнє, елементарно зекономивши кошти на навчанні та грантах!!!!
Юлія М
у звичайно, опозиція робить своє діло професійно - КРИТИКУЄ!! У всіх варіантах документу йдеться про розмір стипендії відповідний прожитковому мінімуму. Та от опозиція нас знову годує солодкими обіцянками!!! а саме: про надання академічних стипендій не менше як 70-ти відсоткам загальної кількості студентів навчального закладу. Не можу не погодитись, звучить гарно. Та не потрібно великих знань в економіці, щоб зрозуміти,що ці цифри утопічні та не реальні до виконання для українського бюджету. З чого випливає не поліпшення становища студентів, а ще одна "депутатська узаконена обіцянка" (доповнюватиме комплект прийнятих виплат дітям війни, чорнобильцям та інші) не підтверджена платоспроможністю бюджету!!! А ми як завжди вуха розвісили і віримо!!!( і опозицію ніхто не критикую, бо в нас так не прийнято....
Juli
Як на мене цілком нормальний законопроект!!! А головне самий ближчий до реальності, на відміну від інших двох!
Juli
Як на мене цілком нормальний та ближчий до реальності законопроект!!!!