Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти У парламенті зареєстровано законопроект Згуровського
У парламенті зареєстровано законопроект Згуровського

Проект Закону "Про вищу освіту", що було розроблено робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського зареєстровано у Верховній Раді народним депутатом Віктором Балогою

У парламенті зареєстровано законопроект Згуровського

Про це повідомив президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт під час виступу на Днях науки НаУКМА у понеділок 21 січня 2013 року.

Зокрема президент Києво-Могилянської академії зазначив, що після невдалих спроб звернутися до Юрія Мірошниченка та Сергія Тігіпка з метою реєстрації законопроекту у Верховній Раді було вирішено звернутися до незалежного народного депутата.

"Наша робоча група намагалася звернутися з проханням внести на розгляд ВР готовий проект закону «Про вищу освіту» спочатку до народних депутатів України Юрія Мірошниченка і Сергія Тігіпка, оскільки з ними відбувалася досить плідна співпраця у минулому. Однак після того, як стало зрозумілим, що розшукати їх просто не вдасться, було вирішено звернутися до незалежного народного депутата України Віктора Балоги", - зазначив Квіт.

"Він погодився і сьогодні, 21 січня, зареєстрував у Верховній Раді наш законопроект. Цей документ має серйозні політичні переваги, оскільки він виходить з експертного середовища, не має жодної партійної чи фракційної приналежності й тому обіцяє бути компромісним у політичних баталіях. Таким чином, боротьба за університетську автономію, реформування вищої освіти та новий закон "Про вищу освіту" виходить на нові оберти", - повідомив президент НаУКМА.

Сергій Квіт також повідомив, що рішення про необхідність реєстрації "законопроекту Згуровського" у Верховній Раді було прийняте робочою групою через відсутність відповідної ініціативи з боку Кабміну.

"Після кількох нібито плідних консультацій з головою робочої групи Михайлом Згуровським, новий віце-прем’єр міністр з гуманітарних питань Костянтин Грищенко несподівано виступив проти нашого законопроекту", - зазначив Квіт.

"Дмитро Табачник намагався представити новому урядові сфальшований текст законопроекту від робочої групи, однак нам вдалося заблокувати це питання порядку денного КМУ", - підкреслив президент НаУКМА.

"За тих умов, що до Верховної Ради вже було внесено два нових законопроекти "Про вищу освіту" (від народних депутатів Партії регіонів Ківалова, Калетніка та Сороки, а також від групи депутатів від опозиції з лідером Лілією Гриневич), прем’єр-міністр Микола Азаров, з ініціативи якого створювалася робоча група, не проявив ніякої ініціативи", - підкреслив Квіт.

Нагадаємо, у грудні 2012 року попередній склад Кабінету Міністрів схвалив законопроект розроблений робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського.

Освіта.ua
21.01.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
John Browdy
Можна подробиці законопроекту?
Ельвира Гарькава
Для John Browdy: http://osvita.ua/vnz/news/32770
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!