Переведення тестових балів ЗНО в шкалу 100–200 балів

Оцінка учасника ЗНО за шкалою 100–200 балів є рейтинговою й визначає місце його результату (рейтинг) серед інших учасників

Переведення тестових балів ЗНО в шкалу 100–200 балів

Оцінка за шкалою 100–200 балів є рейтинговою та розраховується на основі тестових балів учасника зовнішнього незалежного оцінювання за допомогою комп’ютерних програмних засобів.

Рейтингова оцінка учасника зовнішнього оцінювання залежить від арифметичної суми балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (тестових балів) і розподілу учасників зовнішнього оцінювання за тестовими балами.

Рейтингова оцінка кожного учасника зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів визначається залежно від місця його результату (його рейтингу) серед результатів інших учасників, які складали той самий тест.

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою для будь-якого тесту затверджується окрема Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) кожного року тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Зазначена таблиця називається рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування.

Під час розрахунку зазначеної шкали не беруть до уваги результати учасників тестування, які не подолали порогу «склав / не склав» за результатами тестування. Пороговий бал визначає група експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, які є пороговим тестовим балом з предмета.

Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважаються такими, хто не склав тест.

Варто зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років є неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів і різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитися за цим посиланням.

Рейтингова оцінка встановлюється лише тим учасникам зовнішнього оцінювання, які подолали поріг «склав / не склав». Учасники зовнішнього оцінювання, тестовий бал яких є меншим за поріг «склав / не склав», отримують результат зовнішнього оцінювання «не склав». Відповідно, мінімальна рейтингова оцінка «100 балів» відповідає значенню порогового бала «склав/не склав».

Максимально можлива рейтингова оцінка «200 балів» встановлюється відповідно до максимально набраного тестового бала. Тобто якщо найкращий результат серед усіх учасників тесту менший за максимально можливий тестовий бал, то цьому тестовому балу в рейтинговій таблиці буде встановлена максимальна рейтингова оцінка «200 балів».

Учасники зовнішнього оцінювання, які набрали однаковий тестовий бал, отримують однакову рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Сформовані й затверджені в установленому порядку таблиці за шкалою 100–200 балів не коригуються за підсумками проведення додаткової сесії ЗНО в цьому році та за підсумками розгляду апеляційних заяв щодо результатів тестування.

Для всіх тестів з іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська) встановлюється однакове значення порога «склав / не склав» і затверджуються однакові таблиці за шкалою 100–200 балів.

ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА ЗНО

Освіта.ua
03.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антон
Особое восхищение вызывает пороговый балл. Собирается некая группа людей и по принципу "мне так кажется" или "я так думаю" решает, какой порог установить. Сомнительная процедура. И кроме того. Пороговый балл нужен не на ЗНО, а на ДПА. Если по какой-то дисциплине или по нескольким ребенок набрал 8 тестовых баллов, то он получает какую-то оценку по ДПА и ему и выдаётся аттестат, свидетельствующий о получении среднего образования. Почему же он не может продолжить обучение в вузе??)) Мы все прекрасно понимаем, что никакого среднего образования он не получил, а значит и не должен получать аттестат. И, как следствие, не может поступить в вуз. Нельзя выдавать аттестаты с двойками-тройками.
Светлана
Для Антон: полностью согласна, это как сдал на 130, а вешают на шею золотую медаль (((
Коментувати
Наталія
Також не можу знайти таблиці переводи балів, щоб зрозуміти цей принцип. Чи ЗНО це також цілковитий обман і упереджене ставлення до дітей? В мене вже викликають сумніви всі ці ЗНО, бо я також не впевнена , що мою дитину оцінили вірно.
989
Для Наталія: З якого предмету не можете знайти? ось наприклад англ. мова:https: //osvita.ua/test/rez_zno/75189/ . так само шукайте інші предмети
Коментувати
Володимир
До чого тут місце? Знання дітей мають оцінюватись у балах. Місця займають на конкурсах.
...
Для Володимир: Місце до того, що кожен абітурієнт приймає участь у рейтинговому відборі на місця державного замовлення (бюджет). Усі абітурієнти розміщуються у певній послідовності залежно від успішності здачі ЗНО. І потім визначається певна кілткість дітей у верхній частині цієі послідовності, які отримують бюджетне місце і " несуть" його в обраний ЗВО в межах ліцензійного обсягу. Якщо рахувати в абсолютних одиницях правильно виконаних завдань, Ваше місце у рейтингу не зміниться. Бо якщо краще за Вас написало 100 абітурієнтів, то байдуже скільки написано балів. Якщо бюджетних місц 90, то Ви все одно не вступите на бюджет. А шкала змінюється, щоб вирівняти шанси абітурієнтів різних років, бо ж завдання відрізняються щороку.
Антон
Для ...: Ваша фраза о том, что шкала меняется, чтобы выровнять шансы... не соответствует действительности. Проанализируйте таблицы ЗНО хотя бы с 2014 года и вы поймёте, как вы ошибаетесь.
Коментувати
Антон
Почему нельзя сделать абсолютную шкалу??Зачем нужны эти выкрутасы с относительной шкалой и секретной формулой перевода?? Чтобы управлять в ручном режиме результатами??
Антон
Почему до сих пор еще не разу УЦОЯО не показал формулу, по которой тестовые балы переводятся в 200-бальную шкалу??? Это тайна???
...
Для Антон: "Зазначена таблиця називається рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування." Важливе місце, а не цифра.
Оксана
Що Ви маєте на увазі? Я теж ніяк не можу зрозуміти принципу розподілу різниці (кроку) між балами. Англійська мова, наприклад: у 2018 60 тестових балів - це 184 бали, у 2019 - 182, а у 2020 - 181. Про що це свідчить. Якщо хтось може ,поясніть, будь ласка.
Антон
Для ...: Место в рейтинговой таблице - это тоже число (т.е. несколько цифр может быть). Напишите, пожалуйста, формулу, по которой место переводят в 200 бальную шкалу. Почему одно и тоже место в разные годы обозначает разные баллы? И ещё. Сертификат на сегодня действует три года. А это обозначает, что дети разных лет выпуска не находятся в равных условиях при поступлении в вузы. Оксана вам привела пример.
Коментувати