Чому комплексна термомодернізація — це важливо

Термомодернізація навчальних закладів – нагальна проблема, що постає сьогодні перед міською владою, управліннями освіти, адміністраціями навчальних закладів та, власне, самими батьками учнів.

Цим поняттям позначають комплекс робіт з технічного переоснащення будівлі, мета якого полягає в зменшенні споживання енергії при забезпеченні достатнього комфорту. Термомодернізація дозволяє зменшити комунальні платежі (на 30-80%), суттєво осучаснити зовнішній вигляд закладу та підвищити якість повсякденного перебування для персоналу та учнів.

Основні перепони тут – це, звісно, фінансування та брак інформації про розумну організацію заходів з комплексної термомодернізації. Втім, в Україні вже випробувані ряд механізмів залучення коштів на енергоефективні заходи, а також напрацьований певний досвід, що дозволяє уникати непотрібних помилок.

У спільному проекті з «Реконструкцією України» ми на конкретних прикладах розкажемо про можливі джерела фінансування теплової модернізації навчальних закладів, важливі технічні та організаційні особливості цього процесу, а також розглянемо «недоречні практики» - як не треба робити.


За підтримки експерта з тепломодернізації
Грантове фінансування

У цьому матеріалі на прикладі загальноосвітньої школи №2 міста Славутич (Київська область) ми розглядаємо механізм та специфіку використання грантового фінансування, а також з’ясовуємо, чому донори стільки уваги приділяють якості робіт з теплової модернізації будівлі.

Детальніше

Державні програми

В Україні існують національні програми підтримки та розвитку навчальних закладів. Вибір закладу залежить як від об’єктивних показників, так і від активності місцевої влади. Про досвід участі загальноосвітніх закладів в таких програмах, читайте в цьому матеріалі.

Детальніше

Власні кошти міської влади

Оплата за тепло та електроенергію неефективних будівель «з’їдає» чималу частину міського бюджету. Проаналізувавши витрати, міська влада може вирішити інвестувати кошти в підвищення енергоефективності. Де так роблять та на що розраховують, ми аналізуємо у цьому матеріалі.

Детальніше

Пільгові кредити

На відміну від грантової допомоги, що передбачає безпоповортне фінансування, кредитні ресурси мають повертатися кредиторам. Однак, існують можливості залучення пільгових кредитів на термомодернізацію муніципальних закладів - на дуже вигідних умовах

Детальніше
АнонсКомпанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» надає бюджетним закладам освіти послуги з:

  • Енергоаудиту;
  • Підпроектної підготовки;
  • «Шеф-монтажу» - монтаж фасадних систем утеплення при технічному контролі спеціалістів Ceresit;
  • Надає гарантію на 5 років в разі підписання тристороннього договору між замовником, компанією та виконавцем.

Партнер проекту:

Офіційний сайт: http://ceresit.ua/

Залишити заявку на консультацію: http://teplodim.info/uk

Група «Реконструкція України» у Facebook