Як першачків зараховуватимуть до шкіл

Міністерством освіти затверджений порядок зарахування учнів до закладів освіти

Як першачків зараховуватимуть до шкіл

Міністерством освіти затверджений порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ визначає механізми зарахування дітей до шкіл для здобуття початкової, базової чи профільної середньої освіти, а також переведення учнів з одного закладу освіти до іншого або їх відрахування зі шкіл.

Затверджений порядок визначає, що заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина, має подаватись до 31 травня.

Впродовж 01-15 червня заяви про зарахування дітей не приймаються, що не виключає права батьків подавати заяви після 15 червня на вільні місця.

Присутність дитини під час подання заяви або її зарахування не є обов’язковою і не може вимагатись працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.

Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує загальної кількості місць у перших класах, не пізніше 01 червня видається наказ про зарахування усіх дітей.

Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць у перших класах, зарахування дітей відбувається за такими правилами:

  • до 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти;
  • до 15 червня включно на вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу, за результатами жеребкування;
  • до 15 червня включно зараховуються на вільні місця та за умови утворення окремого (окремих) класу (класів) також і ті діти, які не проживають на території обслуговування цього закладу, але мають бажання здобувати освіту за освітньою програмою, що використовується закладом освіти. У випадку якщо кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць у такому класі (класах), зарахування дітей відбувається за результатами жеребкування.

Передбачається, що жеребкування буде проводитись у період з 5 по 10 червня. Жеребкування проводиться за добровільної присутності батьків дітей, які претендують на вільні місця, на засадах випадкової вибірки, прозорості та відкритості. Під час жеребкування мають право бути присутніми представники ЗМІ та громадських об’єднань.

Жеребкування проводиться за допомогою барабана, скриньки або іншого пристрою, що має бути виготовлений з прозорого матеріалу.

З метою зарахування усіх дітей керівники шкіл мають вживати заходів щодо раціонального використання наявних у закладі освіти приміщень або ініціювати перед органом, у сфері управління якого перебуває заклад відкриття додаткового  класу, внесення необхідних змін в організацію освітнього процесу та вивільнення приміщень, що використовуються не за призначенням.

У випадку, якщо після вжиття вичерпних заходів кількість дітей, які мають право на першочергове зарахування, перевищує спроможність закладу освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, невідкладно має запропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних їх батьками закладів освіти.

Документом також визначено механізми зарахування школярів до гімназій та ліцеїв.

Дія документа не поширюється на заклади спеціалізованої освіти мистецького, спортивного, військового чи наукового спрямування, спеціальні заклади загальної середньої освіти та заклади професійної, фахової передвищої та вищої освіти.

Порядок зарахування учнів

Освіта.ua
07.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пушистий
Корупції не побачив. Нормальний документ. Першачок повинен йти в ту школу, яка ближче до його дому, а не по конкурсу. Запропонована схема унеможливлює маніпуляцію для особо продвинутих батьків, які мають можливість возити своїх чад на автомобілях у ту школу, яка престижніша. Мають гроші, нехай возять у приватну школу. А з першого класу ділити дітей на "чорних" і "білих" нема чого.
который?
Для Пушистий: Абсолютно логично. Мало того - дальновидно.
Родитель
Для Пушистий: Поруч з Вами три школи. Дві - звичайні. Одна - престижна гімназія. Звичайні школи беруть за місцем проживання 100 відсотків дітей з району. Гімназія ( державна) за дозволеною законом і попередньо виділеною квотою - 20 відсотків дітей з мікрорайону. 80- за власними умовами. І Ви не вбачаєте можливості для корупції за таких умов? Звичайно ж, "продвинуті" батьки покірно повезуть чад до звичайної школи, а не боротимуться фінансово за місце у 20 відсотках...
Мысль
Для Родитель: Именно ЭТО и есть коррупция. То есть - недоделали, поскольку... А вот почему оставили вариант лазейки - вопрос вопросов... То есть - недалёкие,недумающие родители начнуть пхать бабло в протянутые ручёнки, получив при этом недалёких тупеньких деток... А что тупенькие будут - 100%
Коментувати
Свідома
Ага, тепер ми так поборемо корупцію!!!тепер ставки на вступ до 1 класу по Одесі прирівнюються до вступу до ВУЗу по сумах хабарів.Нажаль наші придурки при владі лиш те й можуть придумати, що нову схему для корупції. Чому порушується Конституція на право отримати освіту там де вважаємо за краще?Цікаво, а діти наших недобитих чиновників теж підуть по прописці, але ж ні, вони навіть не в Україні прописані...Цей закон знову не для них, а для бидловатого народу, який все й так проковтне....нажаль...
Несвідомий
Для Свідома: А якщо у мене немає грошей, то я мушу свою дитину за тридев’ять земель вести, бо у моєму мікрорайоні престижна школа візьме тих, кого забажає? То де буде більша корупція, це ще питання.
Коментувати
anton2000
Маразм крепчает, дамы и господа! Это ж надо! Жеребьевка!! Надо было ещё "напёрстки" предложить. Таким образом в школы попадает не тот, кто лучше готов, а просто тот, кому повезло, даже если он вообще к обучению не готов. С одной стороны НУШ, предлагающая посредственное образование (исходя из ее программ), а с другой стороны убрали конкурс. Интересно, почему МОН так старается уничтожить образование в Украине? Стране не нужны высокообразованные люди?
наташа
Доброго дня, скажіть будь ласка, якщо дитині 6 років буде 1 листопада, чи може вона бути зарахована в 1 клас?
дитячий садок
А як бути дітям з дошкільних закладів? Тобто, 31 травня їх треба відрахувати з ДНЗ, щоб школа їх зарахувала на 01 червня. А з 1 червня де діти будуть все літо? В садочок не зарахують, бо зараховані в школу. Що робити батькам?
Мама першокласника
Тепер що - зарахування дитини до школи, як лото Забава?Крутимо барабан, а там кому як повезе. У лото Забава будуть попереду ще тиражі, а в дитини? Що робити, якщо не пощастить? Чекати наступного розіграшу? І смішно і грішно. Оце так Нова українська школа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mojoипае
Для Мама першокласника: А що ви пропонуєте по 38 учнів садити укласи щоб взяти всіх охочих.
anton2000
Для mojoипае: Для этого и был введен в свое время конкурсный отбор, а не лотерея. Почему тогда в ВУЗ принимают не по жеребьевке? Зачем устраивают конкурс? Надо отменить его. Пусть учатся те, кому повезет. И какая разница готов абитуриент к обучению или нет.
Bghjuyt
До чого тут інститут? Мова іде продітей 6 річного віку.
Коментувати