В.Співаковський: набір до першого класу стає проблемою

Набір до 1 класу стає для багатьох батьків і державних шкіл проблемою через прийом за пропискою

В.Співаковський: набір до першого класу стає проблемою

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Набор в первый класс становится для многих родителей и государственных школ проблемой, так как принимают в школу теперь по прописке.

Увы, хорошие школы не могут сдержать поток заявлений, потому что родители хотят отдать своих детей в «хорошие» школы.

Но что делать, если прописка или регистрация или аренда квартиры не совпадают с близостью к школе? Или заявок больше, чем мест?

Если сегодня в хорошей школе наполняемость класса 25-30 детей, а путем прессинга, давления и просьб класс расширится до 40 человек, то не станет ли школа почти сразу же «плохой»?

Сказали, что будут решать по жеребьевке. Например, заявок 100, мест 30. Счастливчики рады. А не поступившие куда пойдут?

Какое есть решение этой проблемы?

Оригінал

Освіта.ua
19.04.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
anton2000
Посредственная НУШ и отмена конкурсного набора - это системное уничтожение качественного образования в Украине (ну или хотя бы в тех школах, которые до сих пор его еще давали). Какие причины есть у МОН уничтожать образование в Украине я не знаю, но оно это делает.
иван
О чем вы все говорите? Вы думаете ребенку хорошо ходить в класс где 35-40 учеников? В кабинетах где учится такое колличество детей не хватает места, кислорода. Про внимание учителя я вообще молчу.
Мар"яна
це геноцид украънського народу.... Щоб зарахувати до нормальноі школи - треба платити, щоб тебе поховали, поки ще не розклався - платити....ЦЕ ЗНУЩАННЯ...
Марія
Мабуть, підуть ті, кому місць не вистачило туди ж, куди і ті, хто переїде в мікрорайон школи після 31 травня. Черговий "ляп" нашого МОН, через який знову постраждають діти та батьки.
ТАРАС
Про що мова? Вже до першого класу в олігархів діти обдаровані, що тут зашуміли? Яке переповнення? Тільки по реєстрації??? А вже через 4 роки - по екзаменах без блату (і ввсти ЗНО).
Іван
Для ТАРАС: Так ви прочитайте проект правил про вступ, через який уся оця круговерть розпочалася. Там нема нічого ні про "через 4 роки", ні про "ЗНО". Зате є про те, що, якщо дитина зарахована в перший клас до якогось закладу освіти, то він повинен її "тягнути" до самого кінця. Тобто, набрали до колишньої "німецької" школи нездібних до іноземних мов дітей з району і за жеребком з міста - капець і школі і німецькій мові, адже нових учнів можна взяти тільки на вільні місця.
орест
Для ТАРАС: Про яких олігархів Ви говорите? Ви що не знаєте де навчаються їхні діти?
Коментувати
орест
В цьому році залишити все як було. Терміново зняти напругу. Протягом року обговорити це питання з фахівцями а не з громадськими організаціями і прийняти юридично правильне рішення. Не залишити без уваги здібних та обдарованих дітей, вибір батьків, різноманітність та доступність.
Іван
Для орест: Вони не можуть залишити все як є, вони зайняті знищенням спецшкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів - всього того, що є обличчям української освіти останніх двох десятиліть. Уже забуті гасла про те, що рушієм прогресу є конкуренція, що формат послуг визначає ринок, а громадяни завжди повинні мати можливість вибору. Наївні мрійники-популісти думають, що загальна зрівнялівка і заганяння людей до стійла - це і є ключ до нової української освіти. Прапор їм в руки, звичайно ж, та дуже вже жаль, що якщо ці аматори- реформатори наламають дров, то розплачуватись буде усе суспільство протягом десятиріч.
ганна
+5
Коментувати