Фінляндія підтримає українську освітню реформу

Фінляндія допоможе Україні в питаннях підвищення кваліфікації українських вчителів

Фінляндія підтримає українську освітню реформу

Україна і Фінляндія уклали угоду, що передбачає допомогу в підвищенні кваліфікації українських вчителів, популяризацію освіти, а також покращення освітнього середовища шкіл у межах реформи Нова українська школа. Документ було підписано міністром освіти і науки Лілією Гриневич та Міністром закордонних справ Фінляндської Республіки Тімо Сойні.

За словами Лілії Гриневич, підписана угода передбачає підтримку саме тих напрямів, у яких Фінляндія є найбільш успішною.

«Широко відомо, що у власній освітній реформі фіни зробили ставку на вчителя, і це дало свої результати – зараз середня освіта у Фінляндії одна із найуспішніших у світі. Передбачений угодою проект матиме орієнтовну вартість 6 мільйонів євро. Він розрахований на 4 роки», – розповіла Гриневич.

Після підписання угоди, її має ратифікувати Верховна Рада.

«Уже 1 вересня 2018 року всі першокласники прийдуть у Нову українську школу. Така масштабна зміна потребує супроводу та підтримки, і ми розраховуємо на наших партнерів у цьому процесі. Саме тому сподіваємось, що усі процеси, які має пройти ця угода, відбудуться швидко та без зайвих затримок», – зазначила міністр.

Освіта.ua
05.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дещо про Фінляндію
Середня зарплата вчителя у Фінляндії – 3800 євро; вихователя дитсадка – 2600, вчителя початкової школи – 3500, вчителя - предметника – 4500, директора – 5500 – 5900. Порівняйте: лікар отримує 6200, юрист – 4500, поліцейський – 3600.
Вчитель
А чи знає Фінляндія позицію МОН щодо вивчення іноземних мов, щодо проекту поділу класів на групи, щодо позиції до гімназій та ліцеїв? Тут нема що підтримувати, адже це все не реформація, а ліквідація всього позитивного, що ще є в нашій освіті!!!!
N
Якщо освітньою реформою в Україні буде опікуватися Фінляндія, тоді навіщо нам ця педагогічна надструктура на чолі з НАПНУ - розформувати її і гроші зекономимо на освітню реформу.
Учитель
Про яку українську школу може йти мова, якщо в такій школі вчитель - клоун! Добре, що Фінляндія підтримує нашого МО, і що з тих коштів 3 млн. якщо попаде в заклади освіти, то буде дуже добре.
депутат ОТГ
Хочу звернутися до високоповажної Л.М. Гриневич з наступною ініціативою. Зважаючи на те, що сьогодні відбувається реформа середньої освіти та створення опорних шкіл. Уряд має затвердити положення за яким не тільки будуть створювати опорні школа, але також їх розформовувати. Такий запит викликаний у першу чергу обставинами, які виникають у результаті корумпованого та недобросовісного вибору навчальних закладів для освітнього експерименту. Смію нагадати деякі акценти на які звертали увагу при впровадженні реформи.
депутат ОТГ
"Є в багатьох країнах така тактика, коли створюються опорні школи, або школи-хаби, обладнані за всіма сучасними стандартами. А школи, які знаходяться у територіальній громаді, виконують функції філій цієї опорної школи та вчать базовим речам", та "Міносвіти має затвердити нормативно-правові акти, необхідні для функціонування опорних загальноосвітніх навчальних закладів та оснащення їх сучасною матеріально-технічною базою (засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням, впровадженням енергозберігальних технологій та ін)." Якщо школа не забезпечена, навіть на 50% усіма засобами. Яке це опорна школа? І я не кажу про тут тільки про Одеську область. Більше, ніж впевнений - такі випадки не поодинокі. При всій повазі до міністра, доповню свої слова думкою. Гроші грішми. А вам треба обличчя зберегти перед народом.
123
Правильно вопрос поднят! Таких опорных школ,которые сменили ТОЛЬКО вывеску и больше ничего-много по Украине. Смысл был создавать филии?
Коментувати