МОН розробило положення про обрання директорів шкіл

Конкурс на посаду передбачатиме презентацію перспективного плану розвитку школи

МОН розробило положення про обрання директорів шкіл

Міністерством освіти і науки розроблений і запропонований для громадського обговорення проект Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти.

Проектом документа визначено загальні засади проведення конкурсів на посади директорів шкіл, етапи їх проведення, умови участі у конкурсах тощо.

Рішення про проведення конкурсу ухвалюватиметься засновником навчального закладу. Також засновник навчального закладу затверджуватиме персональний склад конкурсної комісії, яка обиратиме керівника школи.

Планується, що конкурсний відбір майбутніх директорів шкіл здійснюватиметься за результатами відкритої презентації перспективного плану розвитку навчального закладу, перевірки у кандидатів знань освітнього законодавства та концепції «Нова українська школа», а також співбесіди з конкурсною комісією.

Пропозиції та зауваження до проекту Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти можна надсилати до Міністерства освіти і науки на електронну адресу: [email protected]. Обговорення триватиме до 23 лютого 2018 року.

Проект документа

Освіта.ua
12.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Остапчук Марія
Працюю директором школи за контрактом 2р.6 міс., контракт закінчується через 6 міс.). На наступний термін потрібна також участь у конкурсному відборі?
Дарій
Доцільно доповнити редакцію даного проекту словами "Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої, позашкільної та дошкільної освіти".
ау....
Коментарі де??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
совесть
Не так давно був сюжет по тв про наймолодшого директора школи у Києві. Дві вищі освіти, третю здобуває, ЗВИЧАЙНА, розумна, енергійна, амбітна, вимоглива до результатів своєї роботи молода людина. Орендує! житло. У школі СПРАВЖНІ РЕМОНТИ (а не ремонти у своїх квартирах і на дачах, думки про відкати, відпочинки на островах та салони краси, машини собі й дітям). Навколо нього вирує надія на краще життя й розвиток школи й учнів. І хоч не полишала думка "На скільки вистачить його такого безоплатного ентузіазму?", якось на душі гарно стало від того, що Є ТАКІ ЛЮДИ! МОЛОДІ ЛЮДИ! Є!
Випускник
Для совесть: Не думаю, що надовго. Як тільки директор пройде другий раз перевибори, задумається, а чи варто своє "дітище" віддавати в інші руки? Другий термін директорування ще якось школа утримається на певному рівні, якого досягла в попередньому директоруванні, а далі, як Бог дасть. Заради чого себе "напрягати"?
совесть
Для Випускник: Знаєте, директор піде далі (у вищі кабінети, чи туди, де платять більше), а у школі ЗАЛИШИТЬСЯ ВІДРКМОНТОВАНИЙ СПОРТЗАЛ, щось інше, чим новому директорові вже не треба буде опікуватися... Він вкладе свої сили у щось інше для цієї школи. Як правило, після другої каденції (8 років директорування) ентузіазму у директорів, і здоров’я у старих тьоть і дядь, вже немає, ПРАЦЮЮТЬ вже НА СЕБЕ!
а всё ли показано?
Для совесть: Мальчик имеет семью? Снять однокомнатную квартиру в Киеве 6-8 тысяч гривен. Комнату без коммуналки 3 тысячи гривен. Плюс коммуналка. Это какая зарплата у мальчика? Разве что сам, нет ни жены, ни, тем более, детей. Пусть и без родительской помощи. СКОЛЬКО времени он проработает? Разве что в данном, в данном конкретном, случае мальчика ВЕДУТ (думаю народ знает смысл подобной помощи и перспективу для мальчика. ЛИбо мальчик имеет далеко идущие планы, для которых именно ЭТА работа ему необходима. И последний вариант-ему крайне ЛЮБОПЫТНО. ЛИчно ему. Крайне любопытно.Но необходимость кормить семью поставит всё на свои конкретно правильные места. ТАк вот. Вместо того, чтобы радоваться ОДНОМУ случаю с неизвестными мотивами не лучше ли привести страну к ситуации, когда все, или почти все директора ТАК смогут, не будут, А ИМЕННО СМОГУТ, работать без родительсих денег, без намёка на поборы. И именно это будет структурным изменением в образовании, которое превратилось в пародию на
Коментувати
Тетяна
А давайте надамо засновнику разом з посадою селищного голови, чи там мера міста титул КНЯЗЬ і будемо чітко розуміти що відбувається(Назад в середньовіччя!), Як князь обиратиме собі на службу... навіть не знаю як назвать кого ...
Тетяна
А давайте надамо засновнику разом з посадою селищного голови, чи там мера міста титул КНЯЗЬ і будемо чітко розуміти що відбувається(Назад в середньовіччя!), Як князь обиратиме собі на службу... навіть не знаю як назвать кого ...
Pavel Poznjakov
Шановні дописувачі. Читаєш коментарі і диву даєшся. Таке враження що всіх директорів шкіл необхідно приговорити до розстрілу. Які тести на профпридатність?! Який детектор брехні?! Який план розвитку за півгодини?! Досить принижувати гідність і директора і учителя. Директор школи не має бути лялькою-маріонеткою ні в руках засновника чи органу управління ні в руках батьків та громадськості. А для цього слід чітко передбачити його повноваження у чинному законодавстві. І дане Положення має створити демократичні та відкриті умови для конкурсу і одночасно захистити кандидатів на посаду керівника від чиновницького свавілля. Поки що, на мою думку, воно досить сире. Тому надавайте пропозиції не у коментаріях а на запропоновану електронну адресу. Але пам’ятаймо про раціональність, законність і етичність пропозицій і, звичайно, здоровий глузд.
Artem Puzyrevich
Для Pavel Poznjakov: Так як раз незалежне тестування на профпридатність і надасть захист кандидатам щоб не бути "лялькою-маріонеткою". А далі вже як при вступі до ВНЗ, чим бал вище, тим більш престижну школу зможе очолити.
Коментувати
Людмила
У сільських школах вибори директора будуть фіктивними, а страждатимуть учителі по-справжньому
василь
все що побудовано на брехні майбутнього не має!!!!!. закон про освіту взагалі шедевр в якому безліч суперечностей. автономія шкіл - централізована бухгалтерія, засновник-уповноважена особа а потім з нівідкіль органі тд. все білими нитками і не зрозуміло. хто такий директор? вчитель як при совці чи мененжер як повинно бути? а головне немає ні слова про оплату праці директора(призначать то сам собі заробить)бо на ті копійки що йому гарантує тарифна сітка нехай міністр попробує жити. тому правда що в сільську школу директора на конкурс не заженеш , в містах черга бо є за що.
Местный
К нам на днях очень интересная бумажка пришла от чинушь выше, в которой ВСЕХ пед.работников заставляют общаться во время рабочего дня (не проводить уроки, а именно общение с друзьями и коллегами) исключительно украинским языком. При не выполнения чуть ли не доганы и под суд. Жду этой новости с дополнительными разъяснениями у Вас на ресурсе.
Галина
Для Местный: Ви під час перебування в школі, подаєте приклад спілкування учням. Ніхто не забороняє вам вдома або відвідуючи розважальні заклади спілкуватись тією мовою якою забажаєте (чож і на хінді або ненормативною лексикою). Але перебуваючи в школі, Ви є прикладом для школярів, яким чином в державному закладі (а школа є перш за все державним (комунальним) закладом). Ви ж не спілкуєтесь з колегами в школі матом (навіть якщо Вам дуже хочеться). Школярі знаячи що для Вас зручна мова спілкування будуть намагатись навіть в позаурочний час (під час зустрічі в коридорі, екскурсії тощо) спілкуватись з вами українською, що в свою чергу буде додатковою змогою вивчати українську якщо це не є для них мовою повсякденного вжитку. Шкода, що Ви як вчитель не розумієте таких елементарних речей і МОН має їх запроваджувати через нормативні документи та листування.
Сергей Лимонов
"интересная бумажка пришла от чинушь "- вивчи хоча б одну мову для початку "грамотєй"! Чинуш!
sdfdgfhg
Для Местный: Якщо ви до цього часу не вивчили українську мову і не розумієте, що працюєте в ДЕРЖАВНІЙ установі і отримуєте від УКРАЇНСЬКОЇ держави зарплатню, то вас треба елементарно вишвирнути зі школи!
Коментувати
Марія
Який перспективний план може надати кандидат на посаду без глибокого аналізу стану справ? а хто йому надасть можливість проаналізувати? Чому вчителі без права голосу? Хто, як не вони, знають сильні й слабкі боки власної школи? Хто, як не вони, знають, який посадовець проштовхує "СВОГО" директора - кума, брата, свата й т.п.?
Artem Puzyrevich
Для Марія: Тому потрібно для початку хоча б незалежне тестування на професійну придатність.
Ірина
Про яку профпридатність іде мова? Потрібно мати хоча б елементарні навички роботи з людьми в навчальному закладі. Наш директор позбавлений уміння навіть спілкуватися з людьми. Думка колег, яка суперечить його власній, ним не сприймається. Має девізом вираз "Хто не з нами, той проти нас", цим поділив колектив на "своїх" та ворогів, вірніше - зруйнував колектив. Вся попередня діяльність колективу знівельована, а він бореться за свою посаду, бо нічого, крім посади, за душею не має: ні людяності, ні розуму, ні поваги до колег, та й узагалі до людей.
Наталія
Ой, Ірино, Ви прямо як про нашого директора написали... )))
Коментувати
Царевская Нина
От того, кто станет у руля школ, зависит будущее ваших детей. Считаю, что в пункте 5, где говорится о составе конкурсной комиссии, должно быть прописано не только, кто не может быть в комиссии, а и то, кто должен там быть в приоритете: это родители и учителя школы, где директора выбирают. В проекте в пунктах 7 и 8 говорится об открытости и прозрачности проведения конкурса, необходимости оглашения всех этапов проведения на сайтах городских и школьных. Сейчас в городе Мариуполе проходит конкурс на замещение вакантных должностей директоров школ. Информацию об этом не нашла нигде. А конкурс проходит так, что претенденты даже не знают своих соперников.
Що чого варте
Чого вартий перспективний план, який пише директор для конкурсу? Школа у нас безкоштовна, гроші директор не має права збирати, навіть фонди з банківським рахунком муляють усім… Просто це новий переділ «власності» на «законних» підставах..
Василь  Шминдрук
В мафіозно-кримінальній державі, якою є Україна, усі конкурси - це понти для наївних. І 28 років роботи на педагогічному поприщі, дають мені усі підстави про таке говорити. Прогнило усе, що здатне гнити і блаженний той, хто вірує.
Людмила
Для Василь Шминдрук: коментар дуже влучний! Прогнило все, бачу на прикладі своєї школи, в якій працюю 24 роки. Директор створює атмосферу хаосу, безладу в усіх напрямках діяльності школи. Тих, хто намагається щось змінити на краще просто знищує, звертання по допомогу до відділу освіти ніяких результатів не дають, бо всеодно на посаді залишиться він. І після виборів теж залишиться він. сумніву немає. Більшість учителів та й батьки не ризикують сказати щось проти, бо бояться втратити роботу чи претензій до дітей. Школа руйнується через "самодурство" і свавілля керівника
Коментувати
Ірина
Начальників і спеціалістів відділів вже давно призначають за конкурсом. В конкурсі, як правило бере участь один кандидат, або підставні особи. Вимоги до кандидатів пишуться під конкретну людину. Всі знають ХТО за ким стоїть. Це ж буде й з "конкурсами" директорів. Сумська область.
Всевидящий
Для Ірина: О,если б вы знали, какие " конкурсы" проходили в ОТГ! Вообще никаких или "липовые". У "руля"- председатель со своей " камарильей" кумовей,жена,любовниц,
Anna
Сумска область. Роменський район Конкурс на заврайоно
Коментувати
Анна
Для тих, хто не в темі: у всіх сільських школах немає конкурсу, бо немає претендентів. Є один діючий або один в.о. Сама недавно з конкурсу. Місто і село - це різні планети. Якщо у великій міській школі багато ласих на цю посаду, то в селі- це проблема. Бо в селі дірявий водогін, який постійно рветься. В селі власна газова котельня, яку приїжджають газовики і перекривають в жовтні газ, бо відділ освіти протупив з проплатою. Це попрошайництво пального на шкільний автобус у всіх фермерів і т.д. Тому я, коли чую про якийсь конкурс, не можу стримати гіркої посмиішки.
Євген
Який ЗАСНОВНИК (державних закладів освіти) фігурує у пректі документа? Поясніть мені, тупому, хто засновник нашого закладу освіти? Будівлю здали в експлуатацію десь в 1967-68 р.р. Підпорядковувалась школа районному відділу освіти, той, в свою чергу, - обласному і т.д до Міносвіти СРСР. Згідно закону "Засновник – це особа, що створює організацію з нуля" або "Засновник – громадянин або організація, що бере участь у створенні юридичної особи" (інших означень, на жаль, не знайшов, але ці чітко відображають суть терміну "заснування"). Те, що спочатку була с/ш, а потім НВК - суті не змінило. В попередніх коментах згадується керівник райвідділу освіти. Яке відношення він має до заснування школи, як організації, "з нуля"?
Olga Tkachova
І що змінилося?! Керівник міськно чи районо так само призначає склад комісії, тобто свої люди знатимуть за кого голосувати.
Керівник районо
Для Olga Tkachova: Типовий коментар, типової вчительки в якої всі погані, а вона завжди обділена...
Євген Рибитва
Для Керівник районо: Та "типова" ВЧИТЕЛЬКА, на відміну від вАС, не злякалась назватись (навіть з фото). Не зрозуміло хто в цій ситуації більш "типовий"?
Коментувати
Artem Puzyrevich
Перш за все потрібно проходження незалежного оцінювання на професійну придатність, і вже після отримання сертифікату з прохідними балами, такі претенденти мали право на участь у конкурсі.
Начальник відділу освіти
Для Artem Puzyrevich: І ще перед тим потрібно пройти детектор брехні)))), директор то ж дуже серйозна посада! І здати нормативи з підтягування))))
Учитель
А працювати хто буде? Ви думаєте, що так легко бути директором у наш час. Забудьте про СРСР
Artem Puzyrevich
Для Учитель: А ви значить з тих, хто захищає курси по навчанню їзди на дохлому коні?
Коментувати
Владимир Белый
3. щодо співбесіди з конкурсною комісією: - здійснюються у відкритому режимі реального часу із завантаженням відео його перебігу на сайт; - кандидати ідентифікуються за номерами, отриманими випадковим чином; - кожен член комісії ставить кожному претенденту одне питання; - питання беруться лише із попередньо розробленої бази за тематикою сучасних та актуальних країні/регіону освітніх проблем; - оцінювання кожним членом комісії здійснюється відразу після співбесіди у відкритому вигляді; - підсумковий протокол за етап конкурсу відразу оприлюднюється на сайті.
За справедливість
Для Владимир Белый: Прочитала Ваше «ноутбук без доступу до Інтернету» і мені стало смішно: уявила, що ж буде з ним робити наш директор? Я б запропонувала навпаки, з доступом, і так щоб питання приходили на електронну адресу школи, і щоб відповіді теж відправлялись «електронкою». Наш «керівник» взагалі користуватися комп‘ютером не вміє.
Владимир Белый
На те й візія, щоб відсікти тих "претендентів", за кого зроблять підлеглі чи джерела в Інтернеті.
Коментувати