У Києві розробили порядок обрання директорів шкіл

Київрада підтримала у першому читанні порядок проведення конкурсного відбору керівників

У Києві розробили порядок обрання директорів шкіл

Київська міська рада підтримала у першому читанні порядок проведення конкурсного відбору керівників столичних дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

За словами депутата Київради Ганни Старостенко, конкурсний відбір на заміщення вакантних посад керівників закладів освіти міська влада проводить вже третій рік поспіль.

«Цей пілотний проект було визнано успішним на рівні держави, і досвід Києва взяли на озброєння інші міста України. Восени офіційний порядок такого призначення керівників затвердив уряд. Сьогодні ми пропонуємо затвердити чіткий послідовний, прозорий порядок проведення конкурсного відбору директорів шкіл і садочків, який дозволить нам обрати і призначити директорами закладів не просто хороших фахівців, педагогів, а й високопрофесійних менеджерів”, - зазначила Старостенко.

Вона повідомила, що для проведення конкурсу у столичному Департаменті освіти і науки, молоді та спорту створюватимуть спеціальну конкурсну комісію, до складу якої входитимуть депутати Київради, представники громадськості, педагогічного колективу та об'єднання батьків учнів навчального закладу, представники громадських об'єднань керівників навчальних закладів відповідного району Києва.

Також Старостенко зауважила, що керівником школи зможе стати особа, яка вільно володіє державною мовою та має вищу педагогічну освіту, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, успішно пройшла атестацію керівних кадрів освіти, має високі моральні якості та стан здоров'я, що дозволяє виконувати професійні обов'язки.

Планується, що депутатський корпус спільно з профільною комісією Київради та Департаментом освіти і науки, молоді та спорту у найкоротші терміни вдосконалять процес подання кандидатур на заміщення вакантної посади директора школи та підготує відповідний проект рішення до другого читання.

Освіта.ua
20.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
толя
За три роки вчителювання стає "високопрофесійним менеджером"? Оцей пілотний проект визнали успішним? До чого котимося освітяни? А що це за тараканячі біги:" В у найкоротші терміни вдосконалять процес подання кандидатур на заміщення вакантної посади директора школи "????? Чого це такий поспіх???
Ася
ЯК звання старшого вчителя давати , то не менше 8 років, І або вища категорії, а як в директори- то й 3 роки вистачить і ІІ категорії .
fla
Шкода, нема самого проекту. Але виходячи з того, що кандидату в директори треба мати всього ТРИ роки педстажу, напрошується думка - готують плацдарм для діток чиновників від освіти. Три роки перекантував і в директори. Якщо і весь проект так продуманий, то маємо, що маємо. :-(
Віктор
Перш за все потрібно дотримуватись вимог діючого Закону України"Про загальну середню освіту" (Стаття 26. Трудові відносини в системі загальної середньої освіти: Призначення на посаду та звільнення з посади керівника комунального загальноосвітнього навчального закладу здійснює відповідний орган управління освітою), а не розробляти підзаконні акти. Адже згідно основного Закону України-Конституції, посадові особи можуть діяти тільки в законний спосіб.
Валентина
Добре було б, якби ще враховували й думку педагогічного колективу школи.
Олекса Позняк
угодных уже выбрали теперь неугодных вытурят по конкурсу