Україна не готова до 12-річної школи, - Співаковський

Перший заступник голови комітету ВР з питань науки і освіти висловився проти переходу на 12-річну школу

Україна не готова до 12-річної школи, - Співаковський

Ні навчально-методична, ні матеріальна база шкіл України поки що не готова до переходу на 12-річний термін навчання. Про це у своєму Facebook написав перший заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський, за підсумками засідання експертної групи фракції БПП, під час якого було розглянуто законопроект "Про освіту".

За його словами, в ході засідання навколо проекту закону "Про освіту" розгорнулась конструктивна дискусія.

"Під час свого виступу я наголосив, що цей проект Закону закріплює соціальні гарантії в освіті, демократичні правила управління і громадського контролю у сфері освіти, і в цілому відповідає проєвропейському курсу нашої держави. Він враховує інтереси основних стейкхолдерів освіти, закладає можливості для кращого зв'язку освіти з ринком праці, а також формує нові цінності і орієнтири освітньої політики", - зазначив Співаковський.

Він повідомив, що Комітетом з питань науки і освіти були отримані в цілому позитивні висновки на проект закону "Про освіту" від НАН України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Міністерства соціальної політики.

"У підготовці цього законопроекту взяло участь багато практиків освіти (керівники навчальних закладів, експерти, громадськість), які виражають суспільний запит на нове унормування відносин в цій сфері", - написав перший заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти», - написав депутат.

Разом з тим він висловив думку, що у законопроекті відсутній механізм фінансового забезпечення реформ, передбачених в цьому проекті.

Він повідомив, що згідно експертного висновку МОН на реалізацію законопроекту необхідно передбачити додаткове фінансування у розмірі 36 млрд грн у 2017 році та 66 млрд грн у 2018 році. За розрахунками Міністерства фінансів, для імплементації законопроекту потрібно 44,1 млрд.грн та 55,3 млрд.грн у 2017 та 2018 роках відповідно.

Співаковський також висловив переконання, що норми проекту закону щодо збільшення терміну навчання у школі на один рік не є виваженими.

"Концепція 12-річної освіти та терміни для її впровадження, не є достатніми. На сьогодні випускники наших шкіл отримують достатньо знань для того, щоб вступати до вищих навчальних закладів не лише України, але й європейських країн, зокрема Польщі. Як приклад, проводиться масова агітаційна кампанія польських вишів не тільки серед студентів, але й вже серед школярів України. Для профілізації старшої школи цілком достатньо двох років з подальшим продовженням навчання у середніх спеціальних або вищих навчальних закладів. Ні навчально-методична, ні матеріальна база шкіл України поки що не готова до переходу на 12-річний термін навчання. Тому збільшення терміну навчання на один рік поки що не виглядає виваженим", - наголошує перший заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

Він повідомив, що за результатами обговорення експертна група фракції БПП дійшла висновку щодо підтримання проекту закону "Про освіту" у першому читанні та його суттєвого доопрацювання під час підготовки до другого читання.

Як відомо, у четвер депутати планують розглянути блок законопроектів, що стосуються освіти і науки, зокрема, законопроект "Про освіту". 

Освіта.ua
04.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пропозиція для бізнесу та особистих
Ми спеціалізуємося на фінансових послугах, пропонуючи місцеві / міжнародні кредити, надаючи приватним особам можливість забезпечувати необмежені позики та співпрацювати з органами за дуже конкурентними ставками та гнучкими умовами для задоволення будь-яких фінансових обставин. Неважливо, чи маєте ви погану кредитну оцінку, ми все одно можемо надати вам швидкі грошові кошти за несподівані зв’язки. Зверніться до нас зараз, щоб отримати швидкі та доступні кредити відповідно до всіх бюджетів та вимог: socialfinancelimited8@gmail.com
Dr.douglas
Чи є потребують фінансування? Вам потрібен кредит для бізнесу або особистих потреб? Наша компанія знаходиться в Сполучених Штатах. Ми пропонуємо кредит для будь-якої особи або компанії, з процентною ставкою 2% в рік. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зв’яжіться з нами за адресою електронної пошти: surestartloanfirm@gmail.com Copyright 2017 USA® Примітка: Зв’яжіться з нами тільки через цю адресу електронної пошти: surestartloanfirm@gmail.com Skype: surestartloanfirm
zinger
Уся Європа готова, а ми . як завжди ні. Те що на користь ми обов*язково очернимо і запишемо себе у меншовартих. Прочитайте, що пише Олександр Усков(нижче). Він на всі 100% правий, але п. Співаковський уроки зі своїми внуками не робить, тому й не знає справжнього стану справ. Він своїх дітей відправить вчитися в Англію, а нам буде розповідати, що концепція 12 річної освіти не є досконалою. То вдосконалюйте, за що отримуєте такі гроші від платників податків?
Олександр Усков
шановный! вы давно бачили розклад уроків? у 7-му класі 4 дні по 7 уроків і 1 день -8! це по-вашому нормально? сварив дочку за не розуміння теми з географії, відкрив підручник, прочитав і не зрозумів нічого з написаного, бо викладення матеріалу не відповідає заголовку і схоже на тезовий запис лекції,а контрольні запитання до параграфа потребують знань, яких параграф не дає! я не розумію, який дурень написав данний підручник, і який коррупціонер чи дебіл (інших варіантів не існує) рекомендував його до вивчення в школі! реформа освіти терміново необхідна,і не важливо скільки років будуть вчитись діти, важливо дати їм знання, а для цього необхідні нормальні програми,підручники і спеціалісти.
Геннадий
Для Олександр Усков: Вы ещё учебник по биологии не видели. )))))))))))))) И заодно и тетрадь на печатной основе, которая абсолютно не соответствует учебнику. Во где ужас!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Хм!
Наша освіта потребує удосконалення на тому рівні, якому перебуває тепер. І нам дуже далеко до впровадження 12 річки. А точніше дуже, дуже далеко. Учні на даний час не бачуть перспективи навчатися у 10 та 11 класі. А тут ще рік. ЗНО повинні складати всі без винятку випускники. Навіть професійних навчальних закладів. І тільки після успішної здачі продовжувати навчання. Всі добре розумють, яку колотнечу створили навчальні програми 12 школи від 2005 року. Все вщент відмінити і перейти до нормальних програм 1990-х чи 2000 років. "Чим далі в ліс тим більше дров". Чим хочемо ситуацію виправити, ти у більший глухий кут заходемо. Якщо не прийняти все як є. То які перспективи можна будувати на майбутнє?
ПП
"На сьогодні випускники наших шкіл отримують достатньо знань для того, щоб вступати до вищих навчальних закладів не лише України, але й європейських країн, зокрема Польщі. Як приклад, проводиться масова агітаційна кампанія польських вишів не тільки серед студентів, але й вже серед школярів України". Шановний! Для чого Ви дурите людей. Адже у нас є люди, які можуть справді повірити, що наша шкільна освіта дозволяє вступати і успішно навчатися у Польщі. По-перше, вступ у Польські вузи для іноземців без вступних іспитів. Заплатив гроші, і вже студент. По-друге, вкрай мало наших випускників шкіл поступають вчитися в польські вузи на інженерні спеціальності. 1) не співпадають шкільні програми з базових предметів 2) вкрай низький рівень знань наших випускників, особливо після проходження рівня стандарту. По-третє, вкрай великий відсів наших земляків. навіть з не інженерних спеціальностей. "Вбиває" їх наївність. Їм "до останнього" не віриться, що з викладачем не можна домовитись.
Anna
Для ПП: ну на самом деле в Украине достаточно много людей которые поступают на технические специальности. Конечно не везде, но я вот училась в физмате города Киева и мои одноклассники спокойно поступали заграницу, естественно на математику/физику. Не нужно так унижать всех наших выпускников, многие украинцы успешно работают программистами заграницей. Да и польские вузы не мана небесная, они ушли не так далеко от наших, вообще не вижу особого смысла ехать учиться в Польшу. И да, учится в польских вузах не сложнее чем в наших ( конечно я говорю о топовых вузах обеих стран, про всякие шарашки не узнавала, но они есть как в Украине так и в Польше)
ПП
Для Алла: повторюю: вкрай низький рівень знань наших випускників, особливо після проходження рівня стандарту. Знайдіть мені в цьому реченні згадку про фізмат школи.
Коментувати
Anna
если в 12 классе опять будут грузить тонной ненужной информации по предметам которые никаким образом не касаются выбранной человеком профессии как это происходит сейчас, то нет, спасибо. Определенно точно нужно проводить профилизацию после 9 класса ( технари, гуманитарии и биологи/химики) А сколько уже лет будет старшая школа 2 или 3 не особо важно
unforgiven
Україна, взагалі, ні до чого не готова. Поки нею керує мафія бандитів-хамелеонів-зрадників у вишиванках.
34
Заголовок очень кричащий, из него можно сделать неправильные выводы. Лучше на Facebook найти этот пост, почитать и там уже комментировать и высказывать свои мысли.
1
А ще краще всього три роки навчання або й одного вистачить. Навчилися хрестики ставити у потрібній пану клітинці та й досить вчитися
Іван
Сумно! Дуже навіть. Весь світ зрозумів,що треба 12 років,крім нас.Ми ж найрозумніші!!!!! Пана Співаковського сердить,що не став Міністром,от і ставить палиці в колеса.
------------------
мысль о 10летке понравилась. Вспомним,что обучение с 6 лет ввели по причине перегруженности детсадов.Сегодня из этого сделали невообразимое безобразие, нагружая несформировавшийся мозг детей.А вот обучение с 7 лет, обязательность до 8 класса.А после 8 класса распределение по направлениям-ПТУ-колледж-академический разнопрофильный лицей это было бы конструктивно
Anna
Для ------------------: просто 12 лет учатся во всем мире, а поступать после десятилетки Украины куда-то заграницу будет очень проблематично.
Коментувати
vladko
Давайте скасуємо спочатку те в що ніхто не вірить - обов’язкову загальну середню освіту. яка нікому не потрібна, ні як загальна, ні як середня. на яку і грошей нема. А тоді самі батьки і діти які схочуть не "по совєтськи" жити , будуть вимагати спочатку 12 а потім може і більше років навчання. хто не вірить подивіться трішки дальше "руського міра"
молодец
Для vladko: это как же родители требовать станут?))) Майдан организуют? Да нет. Майдан организовывать станут денежные мешки.А использовать тех, кто свободен. Подростков.Тех,которые не учаться и не работают,но красиво жить стремятся...
Голосzнарода
Для vladko: шкільна освіта та зарплати вчителям оплачуються виключно за кошти платників податків, тобто тих же самих батьків. Школу закривати недоцільно, тому що це основна освіта, яку має отримати кожен громадянин, а от різноманітні коледжі, училища, технікуми, університети та дитячі садочки можна позакривати, тому що відсутність освіти, що надається в них, не є критичною для життєдіяльності та повноцінної праці дорослої людини, і також всі ці навчальні заклади та зарплати вчителям-вихователям-викладачам в них фінансується із коштів платників податків. Тому треба скорочувати витрати на те, відсутність чого не зіграє критичну роль, - це вузи, коледжі, училища, технікуми.
Anna
Для Голосzнарода: садиков и так катастрофически не хватает. Чем они вам не угодили и куда в случае их закрытия родителям девать детей 2-6 лет? Сидеть дома с детьми 6 лет может позволить себе далеко не каждый так как и нанимать няню
Коментувати
Олена
Я вважаю, що не так важливо скільки часу ти вчишся, а на скільки ця освіта якісна і корисна для людини. Якщо учні завалені великою кількістю непотрібних і зайвих предметів, то лишній рік дійсно нічого не дасть. А от якщо освіта буде дійсно профільною, як в коледжах і професійних ліцеях - тоді інша справа. Наприклад, якщо зараз учень пішов після 9-го класу в коледж, то скільки він там вчиться? Вчиться 3-4 роки (а це і виходить 12 або навіть 13 років) і крім шкільних предметів отримує професію, а далі може обирати: чи вчиться далі чи йде працювати. То навіщо щось вигадувати нове, може просто розвивати систему коледжів та профліцеїв?
гость
"Деньги без процентов и инфляции" - книга про то, почему у Украины и не только постоянно нет денег. Джон Перкинс "Экономический убийца объясняет, почему рухнули финансовые рынки и как их возродить" - примерно то же самое, про фальсификацию формул расчета прибыли и псевдопольза кредитов МВФ. И почему в школах и вузах этому не учат? Фильм "Эндшпиль - проект глобального порабощения", "Деньги - пирамида долгов". Если власть преступна, ее можно проклясть, чтоб им счастья никогда не видать.
123
зачеееемммм??? если человек не хочет, то хоть 20 его учи. и в 20 люди уже получали либо опыт работы либо 2 курс оканчивали, а так здоровый лоб и только школу закончил. 10 было вполне достаточно.
гость
Для 123: Я згоден з дописувачем № 123. В країні війна, корупція, повний хаос. А МОН хоче 12 річного навчання. А для чого це? Ні батьки, ні учні цього не хочутть. Та й держава не спроможна додатково оплатити біля 50 млрд. грн. Хоч бери та намалюй ці гривні. В цей час розумно було б перейти на 10 річне навчання. 8 класів - основна школа, а 9 і 10 класи - старша. Про це тверезі голови говорять. Як наслідок, було б легше підняти соціальний статус педагога.
Елена Андриенко
Мой ребенок учится в 10-м классе. На собрании преподаватели хором говорят, что программа 10-11 классов - это 80% подготовки к ЗНО. Так зачем это растягивать еще на один дополнительный год? Согласна, что хватит и 10 лет школьного обучения, причем с возможностью в 9-10 классе самостоятельно выбирать предметы для обучения. Если мой ребенок выбирает себе в будущем технический ВУЗ, зачем ему 4 истории в неделю??? или такие "очень необходимые предметы" как художественная культура или защита отечества( мед.помощь в полевых условиях, марширование и прочая чушь - очень необходимы 15-летним детям)?
Anna
Для Елена Андриенко: вообще есть проф лицеи. Например я выбрала техническое направление и имела 1 укр мову и 1 историю в неделю. Но даже так было куча лишних предметов типу 2биологии, технологии, худ.культура и тд. В общем вам просто стоило пойти в лицей, а не оставаться в общеобразовательной школе.
Коментувати