«Ігри»: 9-й тиждень НУШ для першого класу

Додаткові навчальні матеріали та завдання для 9-го тижня 1-го класу НУШ за темою «Ігри»

«Ігри»: 9-й тиждень НУШ для першого класу

Сайт «Розвиток дитини» пропонує додаткові навчальні матеріали та завдання для 9-го тижня 1-го класу Нової української школи за темою «Ігри»

Костюмер на Хелловін: створюємо ескізи одягу. Це завдання спрямоване на розвиток креативного мислення, вміння створювати упізнаваний графічний об’єкт. Дитині пропонується уявити, що вона працює костюмером та має спроєктувати дизайн дитячих костюмів до свята Хелловіну.

Знайди відповідь: мислимо логічно. Це завдання сприятиме розвитку просторової уяви, зорового сприйняття та вміння розв’язувати геометричні головоломки. Дітям пропонується скласти з двох картинок одну та позначити правильну відповідь.

Пірамідки: розвиваємо логічне мислення. Завдання спрямоване на розвиток логічного мислення, допоможе навчитися мислити, використовуючи образи та уявлення. Дитині пропонується з’єднати пірамідки з їх проєкціями згори і, навпаки, за виглядом згори відтворити кольорову послідовність елементів пірамідки.

Яка буква заховалась: вчимо алфавіт. Завдання спрямоване на розвиток навичок читання та письма. Дитині пропонується за видимими частинами розпізнати друковані букви, записати їх і скласти з них слова.

Збираємо монетки: тренуємо увагу. Завдання спрямоване на розвиток тактильної пам’яті та сприйняття сенсорної інформації та тренує процеси сприйняття, упізнавання, запам’ятовування тактильної інформації, формує навички тактильної пам’яті й уваги.

Розвиваємо комунікативні навички в грі. Це завдання допоможе дитині більше дізнатися про своїх співрозмовників і співрозмовниць, розвинути навички читання й комунікації. Пропонована гра розвиває уважність, вміння слухати, емоційний інтелект і уяву.

Відгадай та поясни: складаємо анаграми й пояснюємо слова. Цей комплект з 9-ти завдань допоможе дитині збагатити словниковий запас, розвинути логічне мислення й навички читання, запам’ятати правопис слів. Кожне завдання містить список з 10-12-ти слів і 5-6 малюнків.

Головоломка «Складаємо слова». Цей комплект завдань-головоломок допоможе дитині повторити літери абетки, потренувати навички читання й письма, а також увагу, зорову пам’ять, дрібну моторику, мислення та кмітливість. З літер, що не повторюються, треба скласти слово.

Намалюй слова: вчимося розгадувати анаграми. Цей комплект завдань допоможе дитині навчитися розгадувати анаграми, розвинути логічне мислення, навички письма й читання. У кожному завданні дитині пропонується розгадати й написати 6 слів, що зашифровані в анаграми з підказками: послідовність літер у кожному слові можна визначити за напрямом стрілок.

Збери слово «дерево»: середній рівень. Це завдання має середній рівень складності. Дитина має визначитись із зображенням на малюнку, вирізати надані їй шість літер та вклеїти їх у відповідні клітинки так, щоб утворилося слово «дерево».

Кросворд у малюнках «Іграшки». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис десяти назв різних іграшок, тренуючи при цьому пам’ять, увагу та дрібну моторику. Дитині потрібно подивитись на малюнки іграшок та вписати відповідні назви у клітинки кросворда. Напрямок написання слів позначено цифрами у квадратних рамках.

Складаємо слова й вчимося читати. Цей комплект завдань чудово підходить для дітей, що вже вивчили літери й роблять перші спроби читати слова, а також писати їх. Кожне з 8-ми завдань містить 4-6 малюнків та від 12 до 15 складів, з яких можна скласти назви цих малюнків. Дитині пропонується назвати, що зображено на кожному малюнку, знайти та поєднати склади цього слова лінією й записати слово під малюнком.

Знайди літери слова. Цей комплект завдань покликаний поєднати розвиток мовленнєвого слуху і фонематичного сприйняття дитини із вивченням нею правопису слів. У кожному завданні дитині необхідно подивитись на малюнок, сказати вголос, кого або що на ньому зображено та, утримуючи в пам’яті це слово, знайти серед різноманіття літер ті, з яких воно складається, розмалювати їх та порахувати.

Розгадуємо логогриф: «гра» у словах. Це завдання сприятиме розвитку мовленнєвої культури дитини, уваги, кмітливості, збагаченню словникового запасу. Дитині пропонується розгадати й записати слова, у складі яких є «гра».

Незвична головоломка «Фігури та слова». Цей комплект головоломок допоможе дитині одночасно потренувати кілька важливих навичок, а саме читання, уміння зосереджувати увагу на певному предметі та вміння розрізняти різні геометричні фігури. У кожному завданні дитині пропонується прочитати літери в одній якійсь фігурі.

Написання цифри «6». Це завдання - перший крок до вивчення написання цифри «6» та рахунку. Завдання також сприяє здобуттю навичок дрібної моторики. У завданні дитина кілька разів з’єднує пунктирні лінії для написання цифри «6», а потім пише її самостійно.

Розмальовка «Числа довкола нас»: словосполучення з «6». Це завдання допоможе дитині запам’ятати число «6» й відповідну цифру. Дитині пропонується прочитати зразок, поміркувати, в яких ще словосполученнях згадується вказана цифра, і написати свої варіанти на сторінці. Саму цифру потрібно розмалювати.

Вчимося міркувати за аналогією. Це завдання є відмінним практичним засобом для розвитку й тренування логічного мислення та вміння робити обґрунтовані умовиводи. У завданні дитині необхідно уважно проаналізувати схожість і відмінність перших двох малюнків кожного рядку та намалювати пару третьому, користуючись аналогічним принципом.

Рахуємо геометричні фігури. Цей комплект завдань надає чудову можливість закріпити знання дитини про двовимірні геометричні фігури. У завданнях дитині необхідно порахувати кожен вид геометричних фігур та записати відповідь у відповідній клітинці, а також позначити відсутні фігури.

Знайди доданки цифри «6». Це завдання створено таким чином, аби воно надавало дитині можливість вдумливо й зосереджено тренувати не лише навички розв’язання математичних прикладів на додавання, а й розвивало логічне мислення. У завданні математичні приклади подані без доданків, які необхідно підібрати, виходячи з того, що їх сума має складати «6».

Судоку в малюнках: розвиваємо логіку. У цьому комплекті зібрано спрощені версії судоку, адаптовані для розв’язування дітьми (замість цифр використовуються фігури). Розв’язуючи судоку, дитина розвиватиме логічне мислення, уважність та посидючість.

Башти з чисел №1: додавання в межах 10. Завдання допоможе дитині розвинути навички додавання чисел у межах 10, вміння знаходити невідомі члени математичного виразу. Виконуючи завдання, дитина розвине логічне й математичне мислення, уважність й дрібну моторику.

Башти з чисел №2: віднімання в межах 10. Завдання допоможе дитині розвинути навички віднімання чисел у межах 10, вміння знаходити невідомі члени математичного виразу. Виконуючи завдання, дитина розвине логічне й математичне мислення, уважність й дрібну моторику.

Головоломка «Квадрати та сума». Це завдання-головоломка сприятиме розвитку логічного й математичного мислення дитини, її уваги та кмітливості. За умовою завдання, дитині треба у кожному квадраті (в 5-ти великих і 4-х маленьких) розташувати числа від 1 до 9 так, щоби сума всіх чисел, розміщених на великих квадратах, була однаковою.

Математичні пазли: додаємо в межах 10. Це завдання допоможе дитині опанувати дію додавання в межах 10, покращити арифметичні навички, розвинути математичне мислення, увагу та кмітливість. Дитині пропонується розв’язати приклади в пазлах і закреслити в кожному ряду ті, в яких сума не збігається з числом першого пазла.

Отримай число «10». У цьому завданні дитині пропонується написати по колу цифри від «1» до «10» таким чином, щоб усі вони, у сумі з іншою цифрою, давали число «10». За допомогою цього простого завдання ви зможете в нестандартній формі закріпити навички рахунку до десяти та закласти основи для подальшого навчання додавання.

Рахуємо фігури веселого конструктора. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути логіко-математичне мислення, увагу й кмітливість. Комплект складається з 6-ти завдань, у яких дитині пропонується порахувати, записати кількість геометричних фігур кожного виду та розмалювати їх.

Розмальовка за цифрами «Хелловін». Це тематичне завдання дозволить дитині потренувати такі важливі функції уваги, як зосередженість, переключення та розподіл, а також дозволить повторити цифри від одного до п’яти, практично застосовуючи їх під час виконання завдання. Дитині необхідно розмалювати всі частини малюнку у п’ять різних кольорів, кожному з яких відповідає певна цифра.

Малювання геометричних фігур. Цей комплект завдань - перший крок до вивчення геометричних фігур. У завданнях дитина кілька разів з’єднує пунктирні лінії для малювання різноманітних геометричних фігур, а потім самостійно малює відповідну фігуру у спеціально відведеному місці.

Вивчаємо геометричні фігури. Цей комплект завдань допоможе ознайомити дитину з геометричними фігурами, навчить упізнавати елементи геометрії в повсякденному житті. У кожному завданні дитині пропонується написати назву фігури, намалювати фігуру за пунктирними лініями та самостійно, зазначити кількість сторін, кутів, вершин, а також упізнати фігуру в запропонованих предметах та розмалювати.

Дивіться також: Завдання для всіх тижнів 1-го класу Нової української школи.

Освіта.ua
16.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів