До шкіл прийшли працювати 470 учителів перших класів

У 2012/13 навчальному році свою педагогічну діяльність в українських школах почали 470 вчителів початкових класів

До шкіл прийшли працювати 470 учителів перших класів

11 січня 2013 року міністр освіти Дмитро Табачник провів нараду з вчителями перших класів загальноосвітніх навчальних закладів, які розпочали свою педагогічну діяльність у цьому навчальному році.

Під час зустрічі Дмитро Табачник зазначив, що "розвиток початкової загальної освіти є одним із найважливіших пріоритетів діяльності Міністерства освіти і науки, молоді та спорту".

"Саме 2012/2013 навчальний рік став визначальним для початкової загальної освіти, оскільки з 1 вересня 2012 року у перших класах загальноосвітніх навчальних закладів було запроваджено новий зміст: новий Державний стандарт початкової загальної освіти, нові навчальні програми, нові підручники, нові типові навчальні плани для початкової школи", - зазначив міністр.

За словами Табачника, протягом останніх років спостерігається тенденція до зростання кількості дітей, які розпочинають навчання у 1 класах. На сьогодні їхня кількість становить понад 431 тис., що на 52 тис. більше, ніж 6 років тому (379 тис. першокласників у 2007/08 навчальному році). З них у містах навчається майже 302,5 тис., у сільській місцевості – близько 129 тис. учнів.

У поточному навчальному році, за словами міністра, учнів початкових класів навчають 99,5 тис. учителів, з них жінок – 98,2 тис., а чоловіків лише 1189.

"Ці 431 тисяча дітей з 1 вересня 2012 року розпочали навчання за новим Державним стандартом початкової загальної освіти і новими програмами для 1-4 класу. За кожним з цих документів відбувалися дуже гострі, тривалі дискусії – в основному об’єктивні. Були також і громадські захисти кожної програми – причому публічні. У них брали участь вчителі, а також, звичайно, – методисти, працівники педагогічних університетів, інститутів підвищення кваліфікацій. Обговорення проводилися не лише в Києві, а й в усіх регіонах нашої країни", – зазначив міністр.

На думку Табачника, 470 вчителів, які розпочали свою педагогічну діяльність 1 вересня 2012 року – особлива аудиторія, адже вони розпочали свою роботу у якісно нових умовах та за новими навчальними планами.

"Нам цікаво проаналізувати вашу педагогічну діяльність у перший рік запровадження нового стандарту, – звернувся до присутніх вчителів Дмитро Табачник. – Вами формується перший дитячий колектив, вперше заповнено свій класний журнал, вперше відбулися зустрічі, а, можливо, й конфлікти з батьками першокласників, вперше зроблено особові справи на кожного вашого учня".

Освіта.ua
14.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів