В суспільстві відсутній діалог про освіту

На переконання Лілії Гриневич, до процесу організації та контролю в освіті, крім виконавчих органів обов’язково мають бути залучені й інші учасники

В суспільстві відсутній діалог про освіту

"В українському суспільстві відсутній належний діалог про освіту. Навіть там, де є ознаки такого діалогу, він не почутий", - заявила Гриневич під час Всеукраїнського відкритого освітнього форуму "Шкільна освіта в контексті національної безпеки: український вимір", що відбувся в Києві.

"Процеси, які відбуваються сьогодні в суспільстві загалом та в освіті зокрема, переконливо свідчать, що освіта для влади є маргінальною сферою", - зазначила Гриневич.

"Інші провідні країни вже давно зрозуміли, що освіта занадто важлива справа, аби доручати її тільки певним виконавчим органам. У цей процес організації та контролю в освіті обов’язково мають бути залучені й інші учасники", - наголосила політик.

"Щоб освіта стала для влади пріоритетом, необхідно, щоб була політична воля, яка полягає у оновленні мети освіти – виховати вільну, компетентну особистість. Таку, яка має внутрішню свободу і громадянську відповідальність. Таку, яка може сказати авторитарному режиму – "ні". Таку, яка здатна критично мислити. Але така особистість теперішній владі не потрібна", - підкреслила Гриневич.

За її словами, Об’єднана опозиція наголошує на пріоритетності сфери освіти та науки. Вона нагадала, що опозиція представила для громадського обговорення законопроекти "Про вищу освіту", "Про основи законодавства у сфері освіти", "Про засади наукової і науково-технічної політики".

"Важливо залучити професійне та громадське середовище. Без суспільного прийняття та переконливої підтримки жодні законодавчі ініціативи не можуть мати шансів на втілення", - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
12.12.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів