Батьки мають турбуватися про поліпшення матеріального забезпечення школи

Голова Держінспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко вважає, що батьки мають бути зацікавлені в поліпшені матеріальної бази навчальних закладів, оскільки це є вкладанням коштів у своїх дітей

Батьки мають турбуватися про поліпшення матеріального забезпечення школи

Про це йдеться в інтерв’ю чиновника, в якому він намагався дати відповіді на запитання щодо проблеми збору коштів на потреби класу або школи, що турбує батьків українських школярів.

Відповідаючи на запитання читачів газети "Урядовий кур’єр", голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко зокрема зазначив, що педагогічні працівники не мають права безпосередньо збирати кошти, оскільки за його словами це є грубим порушенням законодавства. Однак за його словами "благодійні внески можуть надходити до благодійного фонду школи через банківську установу".

Коментуючи запитання щодо можливої відмови у здачі коштів, Гончаренко, зокрема повідомив: "Знаєте, це запитання двозначне: з одного боку, вони не мають права збирати ці кошти, але з іншого, один із обов’язків батьківського комітету і батьків - турбота про поліпшення матеріально-технічного забезпечення школи".

"Якщо є відповідне рішення батьківського комітету про збір благодійних внесків і вони мають можливість сплатити їх в установленому законом порядку на безготівковий рахунок благодійного фонду, що відкривають у банківських установах, то цю плату можна здійснювати", - зазначив чиновник.

Щодо потрапляння дітей під репресії в разі спроби батьків скасувати або хоча би зменшити "добровільні" внески у фонд школи та можливості направлення скарг батьками, Гончаренко повідомив, що на умовах анонімності скарги батьків не розглядатимуться.

"Але нехай батьки не бояться звертатися з такими фактами і до управління освіти, і до нашої інспекції: їх ніхто примусити сплачувати благодійні внески не може. Водночас батьки теж мають бути зацікавлені поліпшувати матеріально-технічну базу навчальних закладів, якщо в них є така можливість. Це ж вкладання коштів у своїх дітей", - заявив Гончаренко.

Чиновник також вкотре запевнив, що благодійні внески можна здійснити тільки на добровільній основі, а тиск на дітей і батьків через відмову сплати коштів є незаконним.

"Зрозуміло, коли в батьків немає такої можливості, а на них чинять тиск, то про такі факти треба інформувати обов’язково й органи управління освітою, і правоохоронні органи", - сказав Гончаренко.

Освіта.ua
02.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчителька
Шановні! Ви зрозуміли, чиї висловлювання ви коментуєте? Це Голова новоствореної у цьому році структури - Державної інспекції навчальних закладів. Колеги мене зрозуміють: мало на наші голови міських та обласних управлінь освіти, науково-методичних центрів, інститутів післядипломної освіти - їхні працівники замість того, щоб надавати вчителеві допомогу, лише перевіряють і контролюють. Так мало: ось вам ще один контролюючий орган. І в держави знайшлися кошти на зарплату працівникам цієї організації, а вони в свою чергу будуть вказувати батькам, чи треба їм вкладати кошти у дітей. Коли вже нарешті наша держава буде вкладати гроші не у чиновників та контролерів, а у підростаюче покоління? Це питання, мабуть, так і залишиться у повітрі.
vchytel
Чудово! " Батьки повинні турбуватися..." В такому випадку робітник заводу повинен турбуватися про забезпечення робочого місця (купити станок, набір обладнання...). Також батьки повинні турбуватися про забезбечення своїх синів в армії - купувати їм одяг, автомати, патрони, танки, харчі...
Олена
Шановні батьки школярів! Дуже дивно чути від вас "держава повинна, держава повинна". Хочу вас запитати, а що таке держава? (Тільки без заумних термінів з теорії держави та права з першого курсу юридичного інституту). Вам не здається, що ми всі частина держави? Невже ви будете чекати "волшебника на голубом вертолете"? Поки самі не візьмите справу у власні руки, діла не буде. Зараз таке життя, що на кожному кроці треба заплатити. І особисто мені, мамі третьокласниці, краще витратити гроші на приміщення, в якому знаходиться моя дитина, ніж сплачувати, наприклад, незрозумілу квартплату, або чималі гроші за довідку в будь-якій інстанції. А взагалі, коментарі з приводу все повинна робити держава, а я прийду на все - від абсолютно безініціативні та байдужі до всього люди. Проблема сучасності - байдужість. А такими ростуть і наші діти. Виховуйте своїх дітей так, щоб вони могли мати судження та вміли оцінювати навколишнє життя. Сподіваюсь, що більшість мене зрозуміє.
Світлана
Для Олена: Стовідсотково підтримую Вас!!!
Аріадна
Олено, я теж підтримую Вашу позицію. Сьогодні добровільно принести батьківських 20 грн. щомісяця у фонд школи означає хоча б трішки осучаснити її обличчя завтра. А 2000 грн. щорічної державної допомоги школі з 40 кабінетами і трьома поверхами для придбання кількох банок фарби, двох відер вапна і купки піску - це крок уперед???? Батьки, будьмо мудрими і далекоглядними. Не збідніємо ж...
Dkflbvbh
20 грн в місяць можна, а 500 грн? Мішок цемента школу не врятує, а 500 грн в місяць майже достатньо для "стимуляції" належного відношення до дитини!
Коментувати
Світлана
Як мама школяра, я цілком підтримую позицію тих людей, котрі засуджують висловлення М.Гончаренка і виступають проти здачі батьківських коштів на поліпшення матеріально-технічної бази школи. Як учитель із 15-річним стажем, я реально знаю, як важко школі вижити без батьківських грошей. Часто сама задля облаштування свого класу витрачаю власні кошти (і чималі), не вимагаючи компенсації. Позиція чиновника мені зрозуміла. А от позиція батьків... Тут кожен обирає для себе: або людина робить усе можливе, щоб створити сприятливі умови не лише для навчання, але й для життя власної дитини (адже діти проводять у школі більшу частину свого часу), або критикувати владу і чиновників, а самому й пальцем не поворушити. То вже на совісті кожного тата і мами.
Іринка
У більшості сімей зараз матеріальний стан критичний і не етично говорити зараз про те, що батьки мають ще й поліпшувати матеріальну базу школи. Коли вже державні мужі будуть її поліпшувати і кошти виділяти на це поліпшення. Якби ті гроші, що витрачені на виборчі перегони та в діло, то може б і не потрібно було б батькам поліпшувати матеріальну базу школи.
Удивленный
А что Конституцию уже отменили? Школьное образование уже платное? Теперь у нас родители за школу отвечают? Как у человека, занимающего такую должность, открывается рот говорить такие вещи? Советы он дает родителям...
Светлана
Как все просто - возложить на плечи родителей заботу о благоустройстве школ. Что же тогда будет делать государство? Контролировать и наказывать в случае невыполнения?
Директор сільської школи
Чому тільки про м-т базу, ще й можна про зарплату вчителів. медиків. можна самим собі готувати лікі, самим ловити злочинців. Чиновників не треба турбувати. Їм ледь коштів вистачає на маєтки і закордонні відрядження. Шановні, цей безлад коли-небудт закінчиться?
Марина вчитель
Для Директор сільської школи: Повністю підтримую, постійно треба збирати гроші з батьків "міліонерів". Зачекайте, ще на внутрішні туалети не зібрали. Гидко. І "за державу обидно".
Коментувати
громадянин України
турбота про поліпшення матеріально-технічного забезпечення школи - це обов'язок ДЕРЖАВИ!!! інакше, навіщо кожний громадянин сплачує податки?? зрозуміло, що не для наповнення кишень чиновників!!!
Александр
Для громадянин України: полностью поддерживаю!!!
Ольга
100%! Навіщо нам така держава, коли, сплачуючи податки, левова частина яких іде на зміцнення достатку чиновників, того ж автора інтерв'ю, та ще більше збагачення мільйонерів, маємо турбуватися ще й про поліпшення матеріально-технічного забезпечення школи?
Коментувати