Шкільні підручники повинні мати гриф, - Міносвіти

У Міністерстві освіти наголошують, що під час навчально-виховного процесу, школи мають використовувати підручники з грифом міністерства

Шкільні підручники повинні мати гриф, - Міносвіти

Таке повідомлення розміщене на офіційному сайті профільного міністерства.

У Міносвіти зазначають, що відомство починаючи з 1996/1997 навчального року видає перелік навчальних програм, підручників та посібників, що мають відповідний гриф та рекомендовані до використання в навчальних закладах країни.

Як приклад, у Міністерстві освіти наводять наказ попереднього керівництва профільного відомства, у якому також містилася імперативна норма щодо використання у школах лише підручників та посібників, що мали відповідний гриф міністерства. У міністерстві підкреслили, що згаданим наказом також передбачалася персональна відповідальність директорів шкіл за використання у навчально-виховному процесі навчальної літератури лише з відповідним грифом МОН.

У Міністерстві освіти зазначають, що цьогорічний перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих для використання у 2012/2013 навчальному році підготовлений на виконання Постанови КМУ від 27 серпня 2010 р. № 778 "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад".

Як повідомлялося раніше, на початку жовтня в Міносвіти нагадали керівникам шкіл про відповідальність за використання у навчально-виховному процесі навчальної літератури, яка не має відповідного грифа або схвалення.

У свою чергу, коментуючи попередження Міносвіти, Львівський міський голова Андрій Садовий зазначив, що посібники з історії України, видані у Львові цього року, не потребують погодження у Міністерстві освіти, оскільки є додатковою літературою.

Освіта.ua
16.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шестопалов
Наша спроба прийняти участь у Конкурсі підручників для 5 класу закінчилася невдачею з "технічних" причин. Ми строго за правилами наказу МОН підготували і подали матеріали кур’єрською доставкою 28 серпня (кінцевий термін - 5 вересня). Лише через 48 днів 15 жовтня нам з Інституту інноваційних технологій МОН відповіли листом, що "на коробці №01 вказана адреса відправника" і "з огляду на зазначене, даний комплект конкурсних матеріалів до Конкурсу не допущено". При відправці посилки від мене вимагали вказати свої реквізити як відправника, як це вимагають директиви Міністерства зв’язку (МЗ). За моєю відмовою вказувати свої дані як відправника, на посилці у графі відправника були записані РЕКВІЗИТИ ПОШТОВОГО ВІДДІЛЕННЯ, що спричинило відмову від нашої участі в Конкурсі (див. вище). Таким чином, на Конкурс могли попасти лише ті, хто не повірив інструкціям з наказу МОН і особисто привозив і заносив матеріали в Інститут. Коментувати ситуацію, коли ліва рука (МОН) не знає, що вимагає інша (МЗ) щось...
Директор61
На этом сайте - страница osvita.ua/legislation/Ser_osv/4623/ -Вы найдете Наказ МОН № 806 від 01.09.2009р., в котором замминистра Полянский (министром был пан Вакарчук) впервые в министерских приказах употребил формулу -"1.Загальноосвітнім навчальним закладам використовувати...ЛИШЕ(!!!)навчальні програми, підручники та навчально-методичні посібники, що мають відповідний гриф МОН України, СХВАЛЕННЯ відповідною комісією Науково-методичної ради з питань освіти." - Почуствуйте разницу: в предыдущем приказе МОН от 24.12. 2007р.№ 1166(подписал замминистра Тесленко) эта же формула, но без слова "ЛИШЕ" -"1.Загальноосвітнім навчальним закладам використовувати навчальні плани, навчальні програми, підручники та навчально-методичні посібники, що мають відповідний гриф МОН України, ПОЗИТИВНЕ РІШЕННЯ відповідної комісії Науково-методичної ради з питань освіти міністерства." Табачник хороший ученик Вакарчука.
User_of_EDEBO
Який гриф? "Совєршенно сєкрєтно"? Чим заважає відповідність підручника що до навчальної програми, що видало це ж саме міністерство?
Редактор
У сьогодняшньому вигляді гриф - це політика. Не подобається Табачнику Бандера - ось львівські посібники і "не мають грифу". А ще це заробіток - проплатила "Весна " Тіранік-Ткачук і Фоминій - мають гриф, а хто не проплаитив - той "незаконний". То кому це треба? Це ж обман, а не гриф
DR
Для Редактор: Так це ж усім зрозуміло, хіба ні? Навіть зрозуміло хто тримає Табачника на цьому місці.
Редактор
Ну так, само собою зрозуміло! Різниця в сумі: табачніки мають мільйони баксів, а тіраніки-ткачуки - сотні. Ото й уся різниця,як на мене
Коментувати
Вчитель
Ви спочатку зробіть,щоб цих підручників вистачало!на крайній вмпадок,хоч щоб у продажі були!Німецька мова "Guten Tag" 9 клас видавництва Освіти ніде немає підручників,навіть у продажі!