Школи попередили про необхідність використання рекомендованої літератури

У Міносвіти нагадали керівникам шкіл про відповідальність за використання у навчально-виховному процесі навчальної літератури, яка не має відповідного грифа або схвалення для використання

Школи попередили про необхідність використання рекомендованої літератури

Упродовж вересня Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти та Держінспекцією навчальних закладів було здійснено перевірки використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва, Київської, Запорізької, Тернопільської та Одеської областей.

У профільному відомстві зазначають, що метою перевірок є моніторинг забезпечення шкіл навчальною літературою, зокрема тією, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

У Міністерстві освіти повідомили, що школи забезпечені підручниками і загалом виконують наказ відомства, яким передбачено використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах. У випадках використання навчальної літератури, що не схвалена відомством, перевіряючі органи складають акти про порушення виконання наказу, а навчальна література вилучається.

Також у Міністерстві освіти звертають увагу працівників загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів на те, що обов'язковою умовою засвоєння навчального матеріалу та якісної підготовки учнів до ЗНО, державної підсумкової атестації є дотримання наказу відомства, яким визначено питання використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах.

Освіта.ua
10.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор61
На этом сайте - страница osvita.ua/legislation/Ser_osv/4623/ -Вы найдете Наказ МОН № 806 від 01.09.2009р., в котором замминистра Полянский (министром был пан Вакарчук) впервые в министерских приказах употребил формулу -"1.Загальноосвітнім навчальним закладам використовувати...ЛИШЕ(!!!)навчальні програми, підручники та навчально-методичні посібники, що мають відповідний гриф МОН України, СХВАЛЕННЯ відповідною комісією Науково-методичної ради з питань освіти." - Почуствуйте разницу: в предыдущем приказе МОН от 24.12. 2007р.№ 1166(подписал замминистра Тесленко) эта же формула, но без слова "ЛИШЕ" -"1.Загальноосвітнім навчальним закладам використовувати навчальні плани, навчальні програми, підручники та навчально-методичні посібники, що мають відповідний гриф МОН України, ПОЗИТИВНЕ РІШЕННЯ відповідної комісії Науково-методичної ради з питань освіти міністерства." Так что Табачник в данном случае хороший ученик Вакарчука.
Марина
Зараз багато точиться розмов про використання навчальної літератури. Керівники шкіл заставляють учителів-предметників збирати з у чнів гроші і купувати зошити з друкованою основою, зошити для проведення контрольних робіт. А що робити, якщо батьки гроші не здають, а держава зошитами нре забезпечує? Чи має право учитель сам розробляти завдання для контрольних робіт? А що робити із тими зошитами, закупленими рануше, які затверджені на регіональному рівні? Чому МОНМСУ не дасть чітке розяснення. Усі звикли лише перевіряти, а про надання кваліфікованої допомоги вчителЮ, хоча б чіткості в розясненні, ніхто не надає! Хіба це повага до вчителя. Це наступний крок, щоб зіткнути лобами батьків і вчителів!!!!
врач
Щоб вас, нешановні представники міністерства знищення освіти, прибульці кудись забрали. Усіх. Подалі і назавжди! По тих дебільних книгах, затверджених вами не можна вчити дітей! А який акт складатимете в разі якщо підручників, про які варнякає обкурений табачник в школах зовсім немає?!!!
Вчитель іноземної
Ага,забезпечені,школи проосять підручники в інших школах?Не вистачає підручників з німецької мови для 9-го класу " Guten Tag" Басай,навіть в продажу немає!