У Луганську для шкіл закуповують зняті з виробництва комп’ютери за завищеною ціною?

Управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації уклало договір на придбання техніки та послуги з її встановлення та налагодження на загальну суму 1,16 млн грн

У Луганську для шкіл закуповують зняті з виробництва комп’ютери за завищеною ціною?

Про це повідомляє онлайн-видання "Наші Гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".

Техніку мають закупити за кошти обласного бюджету в рамках Регіональної цільової програми створення єдиного інформаційного простору мережі шкільних бібліотек Луганської області на 2011-2015 р.р. Які саме заклади освіти отримають техніку у конкурсній документації не вказано.

Загалом 756 тис грн. витратять на саму техніку і ще 409 тис грн. на монтаж шкільного інформаційно-ресурсного центру – налаштування маршрутизаторів, доступу до Інтернету, інсталяції програмного забезпечення на ПК, тощо.

Планується придбати три види товарів, договірні ціни на котрі суттєво вищі за ціни в роздрібних мережах.

Як з’ясували "Наші гроші", техніку купують за завищеною ціною. Так, тонкий клієнт у комплекті на базі PrimePC Tini (75 шт.), що виконує функції процесора, планують закупити по 8 194 грн. за комплект. Прилад моделі Tini уже знятий з виробництва, хоча пошук його по роздрібним мережам досі розпізнає ґаджет по ціні 2 486 грн.

В комплект до тонкого клієнта зазвичай входять монітор (стандартні з діагоналлю 20 дюймів коштують від 900 грн.), клавіатура й миша (комплект можна придбати від 100 грн.). З урахуванням цих складових вартість комплекту може становити близько 3,5 тис грн, що вдвічі дешевше від тендерної ціни Луганського управління освіти.

Багатофункціональний пристрій Samsung SCX-3400 (25 шт.) обійдеться у 2 153 грн. за штуку. В роздрібних мережах такий принтер-сканер коштує в середньому 1300 грн., тобто на третину дешевше договірної ціни.

Бездротовий маршрутизатор з вбудованим комутатором на чотири порти 10/100 BaseTX D-link DIR (25 шт.) збираються купити по 3 501 грн. за один пристрій. Загалом роутери D-link DIR з такими характеристиками коштують в роздрібних магазинах залежно від швидкості з’єднання від 200 до 1850 гривень, тобто як мінімум в 1,5-15 разів дешевше.

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі в одного учасника, яку аргументовано потребою в уніфікації обладнання, оскільки ПрАТ "Інформаційні комп’ютерні системи" уже постачав обладнання для луганських шкіл в рамках аналогічної програми в 2008-2010 роках.

Наші Гроші
05.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Odminko
Вообще госзакупки были во все времена лакомым куском и на них немало нагрели руки... Если бы покупали технику нормальную плюс к тому есть еще фриварное ПО - Линукс, Фря, ОпенОфис, Джимп и т.д. и т.п. - многое было бы дешевле. А так кормить Била Гейца нужно, вот и лоббируют винду повсеместно. А насчет унификации - большинство оборудования можно подружить между собой, если есть толковые специалисты.
Анжелика
Нам бы парты для учеников начальных классов,какие там компы.А на следующий год "Сходинки інформатики" на польцах будем показывать.
Alex
аффтар не учёл, что компы скорее всего покупались с виндой и офисом, а на Розетке - голое железо
User_of_EDEBO
Цитата: "Бездротовий маршрутизатор з вбудованим комутатором на чотири порти 10/100 BaseTX D-link DIR (25 шт.) збираються купити по 3 501 грн. за один пристрій. Загалом роутери D-link DIR з такими характеристиками коштують в роздрібних магазинах залежно від швидкості з’єднання від 200 до 1850 гривень, тобто як мінімум в 1,5-15 разів дешевше" Який саме D-link DIR? Найдешевший D-link DIR 300 у мене в місті коштує 188 грн., а найдорожчий приблизно 1871 грн. (D-Link DIR-855 Xtreme). Звичайний Samsung SCX-3400 майже 1494 грн., а ПРОШИТИЙ для багаторазової перезаправки - 2042 грн. Отже, тут з якого боку подивитись.
Ева
Вот ВЫ на сайте выдали эту новость - для чего? Что дальше? А нам делать? Можно ли как-то повлиять?
Владимир
Для Ева: сдавайте деньги в школах!!!!! скоро родительские собрания там вам все объяснят по сколько и на какие цели, т.к. бюджет маленький
Коментувати