У Міносвіти роз’яснили застосування деяких норм положення про атестацію педпрацівників

Міністерством освіти і науки надано роз’яснення щодо збереження встановленої атестаційною комісією категорії за вчителями, які викладають декілька предметів

У Міносвіти роз’яснили застосування деяких норм положення про атестацію педпрацівників

Про це йдеться в листі МОНмолодьспорт №1/9-727 від 23 вересня 2011 року, що надісланий на адреси обласних управлінь освіти та Інститутів післядипломної педагогічної освіти.

"До Міністерства надходять численні звернення вчителів, які викладають кілька предметів, щодо зниження їм кваліфікаційних категорій", - йдеться в листі.

У документі наголошується, що прийняття рішень про зниження педагогічним працівникам кваліфікаційних категорій належить виключно до повноважень атестаційних комісій, а керівники навчальних закладів та місцевих органів управління освітою не вправі одноосібно приймати такі рішення.

У міністерстві підкреслили, що підставою для зниження кваліфікаційної категорії може бути лише встановлене атестаційною комісією зниження працівником рівня професійної діяльності.

Вимога, встановлена пунктом 3.20. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, про підвищення вчителями та викладачами кваліфікації з усіх предметів, які вони викладають, застосовується лише до педагогічних працівників, які атестуються за новим Типовим положенням, йдеться в листі МОНмолодьспорт.

Враховуючи, що інститути післядипломної педагогічної освіти, у зв’язку з обмеженим ліцензійним обсягом, не змогли забезпечити підвищенням кваліфікації всіх працівників, які у 2011 році атестувалися за новим Типовим положенням, Міністерство з метою врегулювання зазначеного питання підготовило проект наказу "Про внесення змін до Типового положення".

У проекті, зокрема визначено, що на вчителів та викладачів, які не пройшли підвищення кваліфікації з усіх предметів, які вони викладають, кваліфікаційні категорії поширюються на все навчальне навантаження до наступної атестації.

У міністерстві повідомили, що на даний час завершується погодження проекту наказу іншими міністерствами.

З метою захисту трудових прав педагогічних працівників і недопущення погіршення умов оплати їх праці, регіональним управлінням освіти і науки та Інститутам післядипломної педагогічної освіти доручено вжити заходів до безумовного виконання норми, встановленої попереднім Типовим положенням (п. 2.6.) та забезпечити поширення кваліфікаційних категорій на все навчальне навантаження на педагогічних працівників, які атестувалися у 2011 році та з незалежних від них причин не пройшли підвищення кваліфікації.

Освіта.ua
26.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Сегодня была в рай. бухгалтерии с письмом МОН от 23.09.11,а они говорят,что пока они не получат специально документа с печатью, ничего пересчитывать не будут и отправили меня "повыше". Я и подалась в облоно. А там финансисты прокоментировали: " наказ ( т.е. "Типове положення" ) выше всякого письма( разъяснения. А сентябрь и октябрь пятая часть зарплаты уже насчитана по " специалисту". Чувствую я -это надолго((!!!!
Сергій
Все, про що ви говорите,це добре... А як бути керівнику школи, який має забзпечити безперервний навчальний процес... виконання бюджету( як на виплату зарплати- заміни відсутніх на курсах... оплата відряджень...)???
Учитель Чугуїв
На місцях ігнорують виконання наказу міністерства. Що хочуть - те й роблять. Така зараз влада - чим нам гірше, їм краще.
fla
Не зрозуміло одне: 50 років школи працювали за принципом розповсюдження категорії на все навантаження і все було добре, а тепер прийшли "розумники" і вирішили, що вони крвще знають. Вкотре переконуюсь - в міністерство попали люди, які не знають шкільних реалій.
Петро
Міністр тоді справжній, коли пройшов всі сходинки праці на педагогічній ниві. З наших міністрів жоден, крім С. Ніколаєнка, не працював вчителем школи, директором школи. Вони живих учнів бачили тільки в телевізорі.
Коментувати
Светлана
почему же тогда за сентябрь уже понизилили категорию до "спецыалиста",несмотря на все письма и разЬяснения?
Olga
Для Светлана: не имели права , по этому поводу тоже есть разъяснения
ММикола
Для Olga: Имели... http://pon.org.ua/socialny-zahyst/oplata-praci/773-zapituyete-vidpovidayemo.html але не хочуть!!!
Коментувати
Ольга
Как быть учителям, у которых сроки аттестации не совпадают с прохождением курсов. На момент аттестации(2009) у меня были курсы(2006).Слудующие курсы у меня в мае 2011 года.(больше, чем 5 лет). На меня будет распространятся новые нормы положения про аттестацмю.
Викладач програмування
Как можно пройти курсы повышения квалификации для преподавателей техникума по тем предметам, по которым и курсов-то таких нет. Например "Основы конструирования ПО", "Базы данных", "Основы искусственного интеллекта" и др. ???
Яна
Кваліфікаційну категорію не знижують, зате понижують розряди за якими буде йти нарахування заробітної плати. Тим хто не пройшов курси підвищення кваліфікації з предмету будуть платити по 9 розряду (як спеціалісту), а на ті години де є курси - по 11 розряду (1 категорія).
peters
Для Яна:Якщо понижують розряди учителю, що атестувався за старим положенням - це абсолютно незаконно. Перше, що треба зробити - звернутися з цього приводу до директора школи. Вирішувати Вашу проблему - його посадовий обов'язок. Далі, у випадку невирішення проблеми - по вертикалі. Хоча я не думаю, що після чергового роз'яснення МОНу, бухгалтерії на місцях наважаться продовжувати займатися самодіяльністю. Максимум, те що недоотримаєм в вересні, дорахують в жовтні. Складніша проблема учителів, що не мають курсів і атестувалися уже за новим Положненням. Фактично, згідно нового положення по всіх предметах, де немає курсі за останні 5 років - категорія спеціаліст(9 тар. розряд)І не дивлячись ні на які розяснення, тут, з юридичної точки зору все в руках місцевих управлінь освіти,
peters
Для Яна: по крайній мірі, поки приймуть зміни до нового Положення. А це повірте буде не так швидко.Так ось. повторюсь, з юридичної точки зору ЦБ мають повне право , згідно чинного положення нараховувати зарплати по 9 тар розряду. І думаю цим правом багато з них скористається.
Коментувати
Леся
Крутять вчителями, як циган сонцем. А чемні вчителі мовчать і зітхають...
вчитель
А чому міністерство не розяснило , як бути тим, хто в минулому році встиг пройти додаткові курси, а в цьому році для них не знайшлося навантаження. Хто захистить цих працівників, і де взагалі написано, що додаткові курси - гарантія одержання годин. ?
Нещасна вчителька
А нам сказали, що платити будуть по спеціалісту. До кого звертатися і як, порадьте
Микола
Нарешті...Міносвіти роз’яснило... А чи виконають на місцях ці роз’яснення ....
Натальюшка
Ну ось нарешті.А то не розберешся з усім цим