Томенко вимагає перевірити ефективність використання коштів на видання підручників

До Прокуратури та Рахункової палати направлено депутатський запит, в якому міститься вимога перевірки корупційної складової у сфері видання підручників для учнів шкіл у 2011 році

Томенко вимагає перевірити ефективність використання коштів на видання підручників

"В експертному середовищі давно ведеться дискусія про можливі зловживання та корупцію у процедурі друку підручників за бюджетні кошти", - зазначив віце-спікер ВР Микола Томенко.

"Так, експерти вважають, що проблема із забезпеченням підручниками передовсім у минулому навчальному році є одним із аргументів саме корупційного характеру видавничої діяльності", - підкреслив депутат.

З огляду на звернення журналістів та громадських діячів, сьогодні Головою Верховної Ради був оголошений запит до Прокуратури та Рахункової палати щодо перевірки ефективності використання бюджетних коштів на видання підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів в 2011 році, підготовлений М.Томенком.

У запиті депутат звернув увагу на те, що з бюджету України 2011 року на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів було передбачено 120 млн грн.

За інформацією Міносвіти до початку 2011/2012 навчального року держзамовлення виконано в повному обсязі.

За рахунок зазначених коштів для 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів видано 127 назв підручників загальним накладом 4 768 314 примірників на суму 104 705,0 тис. грн. та підручників для 10 класів 20 назв загальним накладом 317 552 примірники на суму 6 226,3 тис. гривень.

Томенко зауважив, що як видно з зазначених цифр, середня собівартість одного підручника в 2011 році склала близько 22 грн.

Водночас, він наголосив, що якщо проаналізувати аналогічні показники попередніх років, то середня собівартість підручника, що виготовлявся за рахунок коштів з Державного бюджету в 2005 – 2007 роках, складала приблизно 10 гривень.

Віце-спікер підкреслив, що навіть якщо брати до уваги індекс інфляції в країні за ці роки, підвищення вартості сировини та інші чинники, то зростання собівартості одного шкільного підручника вдвічі дає підстави сумніватися в коректності та ефективності використання вказаних бюджетних коштів Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

У зв’язку з чим, Томенко попросив Прокуратуру та Рахункову палату здійснити перевірку ефективності використання коштів, передбачених на видання, придбання, зберігання і доставку підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів в 2011 році.

Як повідомлялося раніше, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, на початку вересня повідомив про виконання державного замовлення з видання підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Освіта.ua
23.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
oks
Кіровоградська обл , дайте підручники , ви ж обіцяли!
о
та нема ніяких піручників !
ТТВ
Роздали по 2-3 підручники на школу і вважають, що забезпечили 100% підручни ками.
Учитель
Расходы на один учебник 22 грн, а на рынке продают Английский язык по 57. Теперь понятно, почему 10 классы по всей Украине второй год без учебников
Бібліотекар
Профтехнавчальні заклади не отримали жодного підручника для 11 класу та половини для 10 класу. Про яке виконання держзамовлення може йти мова?! Коли чиновноки вже перестануть відверто брехати?
Директор
До сих пор нет учебников для профильных 11 классов, а прошлый год полностью проучились без них А детям еще сдавать ВНО. И опять скажут что низкие показатели. А как готовиться к олимпиадам? Мало букетом по физиономии!