Ніхто не має права позбавляти дитину можливості навчання материнською мовою, - Д.Табачник

Міністр освіти висловив впевненість у тому, що батьки мають право обирати навчання дітей будь-якою мовою, що забезпечена навчальною програмою

Ніхто не має права позбавляти дитину можливості навчання материнською мовою, - Д.Табачник

Таку думку висловив міністр освіти, молоді та спорту Дмитро Табачник, повідомляє УНН.

"Але ж для всіх, хто обрав іншу мову навчання, залишається обов’язковим вивчення української мови та літератури…Ніхто не має права з можновладців забирати у будь-якої дитини, родини, людини право на навчання материнською мовою. Це ознака демократичної держави. Держава зі свого боку ставить лише одну вимогу: ми забезпечуємо навчання родинною мовою, але при цьому вивчайте державну мову", - сказав міністр.

Д.Табачник також вважає, що якщо силоміць переводити школи на навчання виключно однією мовою, то це викличе супротив людей.

"Якщо щось робити силоміць, як скажімо, у минулі роки у російськомовних регіонах силоміць переводили школи лише на викладання всіх предметів державною мовою, то це викликає супротив людей, вони себе відчувають приниженими, а принижена людина не може бути справжнім патріотом. Вона завжди вважає, що її принизили, і це живе з людиною все життя", - додав Табачник.

Освіта.ua
21.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
Насправді цей син ізраїлев як і інші подібні до нього постійно, вже 100 років як стравлюють слов'ян між собою маніпулюючи подібними питаннями. А саме стерво стоїть в сторонці і посміюється. а чуть шо - антисемітизм. ай-ай-ай. с-в-о.....
хтось
Для вчитель: З хворою головою треба лікуватись, а не в Інтернеті сидіти…
Коментувати
К-124
Бач як переживає наш супердемократичний міністр за материнську мову тих, для кого українська є лише державною... От уже вовк в овечій шкурі! Отак відкрито ненавидіти все українське - й очолювати міністерство освіти! Ще й про патріотизм там щось патякає, каїнове коліно...
українка
"Якщо щось робити силоміць, як скажімо, у минулі роки у російськомовних регіонах силоміць переводили школи лише на викладання всіх предметів державною мовою, то це викликає супротив людей, вони себе відчувають приниженими, а принижена людина не може бути справжнім патріотом. Вона завжди вважає, що її принизили, і це живе з людиною все життя", - з цим згодна на 100%.Табачнику багато за що нарікають,але за материнську мову особисто я вдячна.Українську ж добре знати- справа честі кожного громадянина України.
leox
Для українка: а згодні з тим що у дуже давно минулі роки із україномовного регіону зробили неукраїномовний? Українці (україномовні і інші ) повинні вчитися українською мовою, а нацменшини як їм хочеться.
К-124
Для leox: Та не так і давно. Я, наприклад, памятаю, як у нашому місті були всі україномовні школи, окрім однієї, російськомовної, а на початок незалежності було так само, тільки в дзеркальному відображенні. Отримали зденаціоналізоване покоління. І тоді з українцями ніхто про демократію не радився.
українка
Для leox: Хто Вам і таким як Ви дав право вирішувати якою мовою "повинні" навчатися українці і неукраінці.Півкраїни розмовляє російською ,і щось я не пам*ятаю,щоб примушували ,моїх батьків,мене і моїх дітей йти до школи з російською мовою навчання.Як бачите,українську мову теж знаю,бо грумадянину України соромно її не знати.Ви вважаєте,що Вас у свій час примушували до російської,то ж тепер Ви хочети примусити до української?Схоже на помсту!
Коментувати