У парламенті зареєстровано законопроект про обов’язкову експертизу шкільних підручників

Арсеній Яценюк зареєстрував проект закону, що передбачає обов'язкове проведення наукової і психолого-педагогічної експертизи навчальних програм та підручників для системи середньої освіти

У парламенті зареєстровано законопроект про обов’язкову експертизу шкільних підручників

Відповідний законопроект був зареєстрований 1 вересня, у ньому пропонується зобов'язати Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затверджувати навчальні програми, підручники з предметів, передбачені державним стандартом загальної середньої освіти, тільки за наявності позитивного висновку наукової та психолого-педагогічної експертизи.

Відповідно, наукову експертизу має проводити Національна академія наук, а психолого-педагогічну - Національна академія педагогічних наук.

Це не перша спроба Арсенія Яценюка запропонувати подібну практику. У березні Яценюк вже вносив на розгляд Верховної Ради аналогічний законопроект, проте парламент відмовився включити його до порядку сесії.

Як повідомлялося раніше, міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що необхідно підготувати нове покоління українських підручників через те, що нинішні підручники гальмують процес засвоєння інформації школярем.

Lb.ua
06.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Эксперт
Экспертиза, безусловно, нужна. Только «судить» будут авторы этих (других) учебников, или коллеги этих авторов из академий. А рецензенты напишут то, что от них потребует начальство. Или и того хуже, несмотря на отрицательные рецензии, издательства будут печатать учебники по тем же причинам. Уважаемый Арсений, не знает жизни.