![]() |
У малокомплектних школах на одного учня держава щорічно витрачає в п’ять разів більше коштів, ніж передбачено Міністерством фінансів |
Малокомплектні школи обходяться державі занадто дорого
Про це повідомив заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський в ефірі "5 каналу".
Говорячи про недофінансування шкіл, Жебровський перш за все говорив про мало комплектні школи, тобто школи, які мають 10 і менше учнів.
"Я можу сказати, де найдорожчі учні. Там, де найбільше малокомплектних шкіл. Скажімо, школи, де 10 учнів чи менше, там на одного учня може витрачатися і 28, і 30 тисяч гривень. При тому, що норма визнана Мінфіном – 6 тисяч", - зазначив він.
Б. Жебровський пояснив, що освіта фінансується не від кількості учнів, а від кількості класів.
"Немає значення, скільки класі учнів – 3 чи 30. Тому що на клас ідуть години, а години – це заробітна плата вчителів. Тому чим більше буде учнів у класі, тим учень буде дешевшим", - пояснив заступник міністра освіти.
Слід зазначити, що з проблемою малокомплектних шкіл стикаються в основному в сільських регіонах. Так, в одному з селищ у Дніпропетровській області у сільській школі лише 25 учнів, хоча вона розрахована на 180 осіб. Причому цього року до першого класу пішла одна дитина. Для єдиного першокласника у школі розробили окрему освітню програму. Кожен урок триватиме 15 хвилин. Педагог планує проводити щодня по два-три заняття.
УНН
02.09.2011