Табачник не знає реального життя українських шкіл, - Ніколаєнко

Чинний міністр освіти Дмитро Табачник погано ознайомлений із реальним життям українських шкіл, училищ та вузів. Крім того, у нього слабка команда, вважає екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко

Табачник не знає реального життя українських шкіл, - Ніколаєнко

Таку думку у коментарі Gazeta.ua висловив колишній очільник Міносвіти, лідер партії "Справедливість" Станіслав Ніколаєнко, коментуючи заяву голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна про те, що Табачника незабаром буде звільнено.

"Мені важко сказати, чи буде справді звільнений Табачник. Я сьогодні відлучений від усіх кадрових рішень, зі мною ніхто не радиться", - зауважив Ніколаєнко.

Разом з тим, на його думку, чинний міністр освіти в цілому підготовлений.

"У нього величезний досвід організаційної роботи. Але як показав час, він не дуже добре знав і знає реальне життя шкіл, училищ та вузів. Відсутність практичного досвіду дуже йому шкодила", - вважає екс-чиновник.

Крім того, за його словами, іншим слабким місцем Табачника є його слабка команда.

"Там йому немає на кого спертись. Усі ці конфлікти і негаразди разом ускладнюють йому роботу. Хоча бачу, що останнім часом робота у нього вирівнюється... Я до нього ставлюсь в цілому нормально, але президенту видніше", - зауважив Ніколаєнко.

Водночас, політик не знає, хто може стати наступником Табачника на міністерській посаді.

"Я міг би назвати, скажімо, і Михайла Згуровського (ректор НТУУ "КПІ" - ред.), і Василя Кременя (5-й міністр освіти і науки України - ред.), і Валентина Зайчука (4-й міністр освіти і науки України - ред.). Таких людей, які могли б у перспективі стати міністром, з молодшого покоління, з політиків з Верховної Ради я не бачу нікого. Із регіональних ректорів я теж не бачу підготовлених людей", - резюмував Ніколаєнко.

Освіта.ua
01.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
кацап
Бачили ми вашого Ніколаєнка... не забрали, бач, вчителів з уроків для агітації ще за СПУ, істерику завучеві учинив...такий самий ПАН перед холопами, навіть ще до посади міністра. Всі одним миром мазані, еліта,хай їм...
Проф/есор L.
Для кацап: Ну, Ніколаєнко дійсно іноді необґрунтовано дере кирпу. Зірок з неба не хапає, навіть не професор. Але йому довіряю більше, ніж іншим колишнім міністрам. І надіюсь, що йому вдастся зібрати команду для реформування різних ланок освіти. Побажаю йому більше прислухатися до людей, які справді боліють за справу, й не підпіскати близько підлабузників.
Читатель
Для Проф/есор L.: «Не підпіскати» - очень образно сказано!
кацап
Для Проф/есор L.: у мене вони всі викликають огиду. моя справа- дітей вчити, а ці- хай би не заважали, тим більш, що Херсонщина Ніколаєнка знає дуже близько
Коментувати
Директор
Я уже год талдычу о том, что Табачник слабак. Идеи хороши только тогла, когда ты их можешь выполнить, а иначе, это путь благих наммерений, ведущий в ад. Именно это сейчас и происходит с нами. В Министерстве сидят НЕпрофессионалы, дилетанты, а пор мне , так и совсем дебилы, и то, что Табачник не уволил 50-70% состава министерства говорит о том, что ему надо уходить. Только при Николаенко у нас появился шанс, который мы потеряли,не отстояв своего министра. Не дай Бог нам Кременя.
Іван
Лише тепер розумієш НІКОЛАЄНКО був хорошим Міністром.Постійно зустрічався з народом,а ці пихаті та неприступні!Пани,одним словом! А вчитель для них - холоп,раб!
pROF|F
Ніколаєнко поважаю за щиру спробу реформ. Він не брав хабарі (Табачник, не знаючи своїх бюрократів, дозволяє їм "рубати бабки" на виданні підручників, тестів тощо, доручаючи цю справу "придворним" писакакм і видавництвам). Названі Ніколаєнком попередники - це псевдореформатори ( Кремінь - найгидотніший із них, болтун - гірший за Табачника, й дурний як пробка).
ха-ха
Для pROF|F: Його не звільннять , доки пр при владі ,тупою нацією управляти легше.
Читатель
Для pROF|F: Откуда такие подробности? Может вы там работаете … вместе с ними?
Коментувати
Проф/есор
Головна проблема освіти та ж, що й усього суспільства: відсутність здорової конкурентції, всесилля) бюрократії, пригнічення творчості учнів і вчителів. Але такі потрібні реформи в суспільстві слід розпочинати саме з освіти. Думаю що ліквідація Міністерства освіти (з усіма структурами.) на принесла б значно більше користі, ніж їх наявність. По-перше - економія коштів (бюрократія в освіті відтворює себе шаленними темпами). Програми й підручники пишуть не висококласн фахівці, а родичі й куми міністерських чиновників (фінансування їх видання - надкорупційна сфера, куди "чужі" не допускаються). На місці справжньої опозиції я б у першу чергу зайнявся розробкою і обговоренням саме програми освітньої реформи, яку можна було б реалізувати в разі приходу до влади. Ну не Табачнику ж її проводити!!!
ника
хай би Табачник побув день в шкурі вчителя, навіть не на уроках, а у позаурочний час. Коли він ДАВ РОЗПОРЯДЖЕННЯ не платити за заміни вчителям, проводити переписи мікрорайонів безоплатно, щороку ходити по учням та клянчити гроші на ремонт класу , навіть на крейду... Хай би сам брав 2 тижні за свій власний рахунок... можливо тоді були б зміни на краще.