Міносвіти боротиметься з хабарництвом у школах

Те, що відбувається в школах, не хабарництво, просто без допомоги батьків школам буде надзвичайно важко

Міносвіти боротиметься з хабарництвом у школах

Таку думку висловив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Максим Луцький.

Відомо, що прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив міністру освіти і науки, молоді та спорту Дмитру Табачнику звести до нуля корупцію у школах.

"Я вважаю, що слово „корупція” не можна застосовувати відносно шкіл. Тому що там немає державних службовців. Це потрібно назвати якось по-іншому", - вважає Луцький.

"Справа в тому, що стан шкіл дійсно, потребує додаткових ремонтів, коштів…Те, що говорила на колегії одна з директорів київських шкіл – це абсолютна правда, що без допомоги батьків школам буде надзвичайно важко", - додав він.

     

М.Луцький також переконаний, що міністр виконає доручення прем'єра.

"Звичайно, якщо прем'єр дав доручення, то міністр не може його не виконувати, і ми всі прагнемо того, щоб хабарництва не було", - сказав Луцький.

У свою чергу, Дмитро Табачник під час прес-конференції запевнив, що обов’язково міністерство виконуватиме доручення Миколи Азарова щодо викорінювання корупції у школах.

Щодо засобів, які міністр планує використати для виконання доручення, Табачник особливо відмітив створення моральних кодексів.

"Будемо разом з громадськими організаціями педагогічних працівників готувати. Я думаю, що елемент боротьби з корупцією – це підвищення заробітної плати, але, разом з тим, це очевидно і дисциплінарна відповідальність, це очищення педагогічних колективів від нечесних людей", - повідомив він.

Табачник також підкреслив, що вища та середня школи мають демонструвати більше результатів.

УНН
29.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олексей
Ребенок учится в 35 школе Одесса (школа государственная). Збор денег по 200 грн в месяц + деньги на уборку классов для оплаты труда уборщиц которые получают зарплату (уверен что деньги эти они не видят) 100 грн. - школа, 100 грн. - на клас. в классах мин. 30 чел 3000 тис. грн в месяц за класс, и столько же за школу только младших классов в школе около 12 и.т.д денег школа собирает больше миллиона куда идут деньги все покрыто мраком все улыбаются глобальных ремонтов - нет. Схема збора денег чиновников устраивает - живут за счет наших детей (бесплатное образование). Вы представте 12*100*30= 30000 грн за учебный год деньги на класс (за лето тоже на класс здаем) - не понимаю зачем директору платить зарплату. А если ты задаеш вопросы - ты враг директору, разрушаешь систему збора денег, вносишь смуту в ряды овец. Если государство оставит вопрос без внимания - суммы поборов будут расти и бороться со схемами збора денег будет еще тяжелей.
Сергей
У меня ребенок учится в новой школе и всеравно учителя постоянно требуют сдавать деньги , в фонд школы- 50грн в месяц (50грн* 1100 человек в школе=55 000 грн ежемесячно -должны унитазы в школ быть из золата, в фонд класса-20 грн в месяц (25 человек в классе *20=500 грн ежемесячно в класс на что идут эти деньги ?) А тут какиета учителя рассказывают как стены будут валятся, рушатся крыши, падает штукатурка на головы людям....мы живем в пятиэтажке которой 36 лет ЖЭК никаких ремонтов не производит крыша течет уже не первый год и почемуто дом досихпор не упал.
ty
Чого дивуватись що скрізь корупція? Якщо діти с нею зі школи стикаються. Відчув, що можна купити атест, потім всагалі все що завгодно, потім і сам почне брати.
Читач
Для ty: До речі, а ви в школі вчились? А то українська, як в Азарова!
Коментувати
Людмила
Дружно перестать выманивать у родителей деньги на ремонт, чтоб министерство вспомнило, чья это обязанность. На ремонт деньги закладываются в бюджет, но разворовываются, потому что мы сами кормим всех этих "ненажерливих" чинуш!!!
Людмила
Для Людмила: Хорошо, не будем клянчить деньги у родителей на ремонт: пусть валятся стены, рушатся крыши, падает штукатурка на головы людям....Выход у Министерства будет один-закрыть на фиг такую аварийную школу! Питання будуть?!
Коментувати
ага
Корупція це коли середній бал атестату 198-200, а ЗНО здано на 150-160 балів. От коли це викоріниться наступного року то я повірю що вони борються з корупцією.
nezrozumiliy
Для ага: Потрібно відмінити середній бал атестата і невстановлювати вступні іспити (творчі конкурси,екзамени),також відмінити пільговиків зовсім,та небудуть закривати школи.Тоді дійсно я теж повірю,що вони хочуть побороти корупцію.Твоя думка дуже в правильному вигляді сформульована
ага
Для nezrozumiliy: без врахування середнього балу школи робота вчителя перетвориться на пекло
nezrozumiliy
Для ага: ти хочеш,щоб середній бал атестата купувався за гроші?
Коментувати
вчитель
знайшли де корупцію шукати, мерзотники.
Ленин
Для Вчитель: Гордись, Учитель! Теперь у тебя будет (профессиональный) Уголовный, извините, Моральный кодекс строителя «коммунизЬма для депутатов»!
Миколаїв
У цьому році ні копійки не дали на ремонт. Спасибі батькам, що школа готова до нового навчального року.
мама
С себя бы начали коррупцию искоренять
Людмила
А как учителям "клянчить" у родителей теперь деньги? Сейчас продвинутые родители будут грозить педагогам судом за хабарництво. И по закону они будут правы, но по существу......Где же взять деньги??!!!Нужно Табачника отправить с протянутой рукой-будет знать как трепаться!!!
лирктор
А як школу підготувати до нового навчального року? Чи на це виділяються бюджетні кошти?
Максим
яка в біса корупція? ви про що? саме райво змушує звітувати, скільки директор зміг наклянчити спонсорської допомоги
Ярославна
Для Максим: Максиме, не відділ освіти змушує звітувати про наклянчені кошти, а порядок щорічного звітування керівника школи перед громадськістю, визначений відповідним наказом Міносвіти.
Максим
Для Ярославна: але по закону школа має віддати всі ці кошти райво, а райво можливо, виділить якусь частину. виходить, не райво школу фінансує, а школа райво.
Коментувати