Прогуляв школу – плати штраф

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник обурений тим, що українські школярі занадто часто прогулюють навчальні заняття

Прогуляв школу – плати штраф

Про це він сказав на розширеному засіданні колегії Міносвіти у п'ятницю. "Це явище вкрай негативно впливає на якість шкільної освіти", - наголосив Д. Табачник.

За словами міністра, підконтрольне йому відомство спробувало дослідити це питання. У багатьох державах, в тому числі і в Україні, для батьків за пропуски учнями уроків без важливих причин передбачено грошові штрафи.

Так, минулого року в Україні за це до відповідальності було притягнуто 2700 батьків та осіб, які їх замінюють. Розмір штрафу за прогули в Україні становить від 17 до 51 гривні.

"Для порівняння, у Бельгії за аналогічне порушення 125 євро перший раз, далі сума зростає у великій прогресії", - сказав міністр.

За словами Д. Табачника, у Великій Британії та Іспанії для батьків, які не докладають достатніх зусиль для боротьби з прогулами своїх дітей, передбачено навіть тюремне ув'язнення терміном до 3 місяців або громадські роботи.

"Щороку у Великій Британії у зв'язку з цим розглядається більше 7 тисяч судових справ", - додав міністр.

Він також навів за приклад Німеччину, де за прогули уроків, як і в Нідерландах, аналогічні санкції передбачаються не тільки для батьків, а й для школярів старших класів.

Міністр пояснив, що у цих країнах створено систему оперативного інформування батьків про відсутність дитини на уроках.

"Подібний досвід віднедавна почали застосувати й в Україні. Наприклад, у Києві реалізовано проект "Літера "н" у класному журналі", - додав міністр. За його інформацією, цей проект поліпшив ситуацію з відвідуванням уроків.

Укринформ
29.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дима
Вот моЇ батьки платили штраф не 51грн а 513грн , чому це так ?
nezrozumiliy
Це теж саме,що було введено для студентів того року-за пропущену пару плати.Тільки в Табачника не вийшло обдурити абітурієнтів,бо вони вийшли на вулицю з акціями протестів.Тепер міністерство вирішило,що якщо студенти непокорилось,то учні покоряться.Це ті граблі,на які Дмитро Табачник вже наступав того року.Нерекомендував би йому повторювати тогорішню історію.Того року студенти вийшли на акцію протестів (і ще надіюсь будуть виходити),то цього року вийдуть десятикласники та одинадцятикласники.
Роман
А вот с этим полностью согласен! Наконец-то заговорили об ответственности родителей, а то иногда кажется, что учитель должен всех усыновить и за все отвечать. Штрафы нужно увеличить в разы, тогда родители станут контролировать своих детей. Еще бы ввести штрафы за поведение в школе: за хамство, сквернословие и порчу школьного имущества. Тогда меньше будет откровенного детского вандализма. Деньги переводить на счет школы, так за год и насобираем на ремонт.
Людмила
Для Роман: Вот тогда точно на уроках будет сидеть тройка детей....
Лариса
Для Людмила: Для Людмила:Навпаки, будуть ходити всі. Я тілки "за"
Коментувати
Читач
А хто буде оплачувати штрафи за ненадані учням підручники, за побори з батьків на ремонти та комісії?
Роман
Для Читач: Хотелось бы, чтобы Табачник, может тогда меньше врать будет
Коментувати
Вікторія Володимирівна
Доброго дня! Вибачте, дуже обурюють коментарі!!! Невже люди не читають статтю? Штраф "за пропуски учнями уроків без важливих причин", чи хвороба вже стала неважливою причиною???
Елена
Интересно, а как же знаменитый всеобуч.Что классные руководители будут доплачивать за всем известные "записки за прогулы"
max
В нас така держава, що діти які хворітимуть також будуть платити штраф.....новий спосіб поповнення карманів..
Вікторія
Для max: там ж написано без вагомої причини . Топто без записки від лікаря або від батьків.????
Вікторія
Для max: є й в цьому плюс , батьків оштрафують за прогули дітей без їхнього відому , батьки дітям проведуть лекцію , і можливо таке не буде повторюватися
Коментувати