Парламент розгляне законопроект про мораторій на закриття шкіл

У парламенті зареєстровано законопроект, що передбачає встановлення мораторію на закриття сільських шкіл до 1 липня 2013 року

Парламент розгляне законопроект про мораторій на закриття шкіл

Відповідні зміни пропонує внести до статті 11 Закону України "Про загальну середню освіту" В’ячеслав Кириленко.

У пояснювальній записці до проекту закону, зокрема, зазначено, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту ініціює закриття шкіл з малою чисельністю учнів у сільській місцевості.

В Україні понад 13 тисяч сільських шкіл і близько 3,5 тисяч з них підпадають під визначення шкіл з малою чисельністю учнів.

В’ячеслав Кириленко наголошує, що село без школи в багатьох випадках приречене на деградацію й вимирання.

"У зв’язку з цим необхідно на період подолання соціальних наслідків економічної кризи встановити мораторій на закриття державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості до 2013 року", – йдеться в запропонованому законопроекті.

Нагадаємо, цього року В’ячеслав Кириленко вже виносив відповідний законопроект на розгляд у парламенті, проте Верховна Рада відмовилася схвалити мораторій на закриття сільських шкіл і відправила проект на доопрацювання.

Як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр Микола Азаров вважає, що немає сенсу школи з малою чисельністю учнів забезпечувати сучасним навчальним обладнанням і комп’ютерними класами, тож процес закриття шкіл неминучий.

"Укрупнення шкіл там, де це необхідно, - процес неминучий. Але він має бути підготовлений і повинен проводитися з мінімальною шкодою для людей. Це - найголовніша умова", - зазначив М. Азаров під час брифінгу у Києві.

Освіта.ua
29.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Маю певні сумніви щодо того, що цей законопроект буде схвалений верховною Радою...