Новий зміст освіти - з оновленими підручниками?

Перехід змісту освіти на нові програми та підручники тривав 10 років, тепер усі одинадцятикласники України отримають оновлений комплект підручників

Новий зміст освіти - з оновленими підручниками?

Про це заявив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод.

"Цього року виготовленням підручників для 11-х класів завершився тривалий перехід змісту освіти на нові програми та підручники, тобто, ту епопею, яку було розпочато в 2001 році, ми завершили в 2011 році, і тепер усі школи України мають оновлений комплект підручників", - повідомив він.

Разом з цим він звернув увагу на те, що система освіти є динамічною, яка безперервно розвивається, тому вже зараз планують розпочати оновлення програм і підручників для початкової школи відповідно до нових стандартів початкової освіти.

     

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник зазначив у зв'язку з цим, що на конкурс підручників для 11-х класів потрапили ті рукописи авторських колективів, що отримали схвальну оцінку та пройшли педагогічно-психологічну експертизу провідних установ та інститутів.

Серед них міністр назвав Національну академію наук та Національну академію педагогічних наук України.

Після цього рукописи оцінили 500 експертів, а також експертні комісії з кожного напрямку, які таємно голосували та створили рейтинговий список.

"І тільки за рейтинговим списком конкурсна комісія визначала переможців", - зазначив Д. Табачник.

"І в наступному році, - ми це пропишемо в положенні, - ми також будемо робити ще й практичну, третю, експертизу нових підручників у середніх загальноосвітніх навчальних закладах, кращих з кожного предмету", - додав міністр.

Сам же профільний міністр повідомив, що рукописи, які брали участь в конкурсі, він не читав.

"Залиште ілюзії, що міністр читає та впливає на зміст підручника. Це йому не під силу, і найголовніше, це не відповідає чинному законодавству", - пояснив Дмитро Табачник.

УНІАН
26.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
в нас у школі аналогічна ситуація,підручників не вистачає для 4 -5 ,а є навіть такі ,в яких взагалі жодного підручника немає!і як теперішні 11 класники мають здавати ЗНО??це взагалі нікого не хвилює!в нас і так навчальний рік скорочений на 1 місяць,так ще з цими підручниками тягатись !
Антон
В школе всего одиннадцатиклассников 65, а на школу пришло по 62 книжки и то не с всех предметов. В библеотеке говорят что довозить книги не будут. Что за враньё у министерства? Нет книг для 3 человек с каждого предмета, не говоря уже о книге для учителя которая не предусмотрена. А сдавать ЗНО будут все. Так что фразу: "Перехід змісту освіти на нові програми та підручники тривав 10 років, тепер усі одинадцятикласники України отримають оновлений комплект підручників" нет сенса использовать так как минестерство как крало так и будет красть деньги с бюджета.
Знайома людина Івана Вакарчука
Жаль,що не 12-річка зараз.Люди б розумнішими були б.
Lana
Для Знайома людина Івана Вакарчука: Ага! ))))) І красивішими. І гуманнішими... А уявіть, якщо зробити 30-річку! )))) Україна в два кроки - БАЦ!!! - і в комунізм!))) Або до раю... Освіта не залежить від кількості років, витрачених на її здобуття... "КаКчество"- не завжди "КолиКчество" !)))))))
Коментувати
учитель
А как же вопрос о том, что количество предметов в 11 классе должны сократить до разумных пределов?! Уважаемый министр забыл об этой проблеме и опять бюджетные деньги ушли на чьи-то счета! Кто вообще здесь думал о детях?!
Ирина
Теперь очередь начальной школы ждать свои учебники месяцами.
Учитель
Якщо міністру «не під силу читати та впливати на зміст підручника», то як вчителю зацікавити учнів та «запхати» у їхні голови «якісний» зміст з тих підручників?! До речі, цікаве у них чинне законодавство! Кошти витрачають державні, а за результат ні прем’єр, ні міністр не відповідають! А може конкурсна комісія хоч один раз відповість за неякісний товар!?? А то за все їхнє «безчинне» законодавство відповідає вчитель!
Директор
Підручники жахливі. За ними вчитися неможливо. Було б цікаво проівести експеримент: автора підручника заставити прочитати 1 параграф, а потім переказати його. Нормальна людина, а книжка пишеться для дітей, не в змозі зрозуміти зарозумілий текст, та й шще в таких кількостях. Та Бог їм суддя.Державі вигідно випускати зі школи придурків, бо хми легше керувати. А особистість нікому не потрібна.
вчитель
оновлений комплект бездарно написаних підручників, автори яких змагалися за те, хто напише посібник, який би відбивав в дітей бажання навчатися і максимально ускладнював би роботу вчителя через помилки в книгах, перевантаженість різними дурницями, відсутність половини тем програми в підручнику. З англійської мови особливо старалася така собі Людмила Калініна з отим горе-самойлюкевичем, впхнувши в книгу такі слова і вирази які не знають навіть англійці з американцями і які ніколи не вживаються в реальному спілкуванні. Нема толку - не берись (хоча підозрюю що це було їх спецзавдання)
Реалист
Для вчитель: Ой, та яке там спецзавдання! Ото хто ближче до провідного спеціаліста «сидить», чи зможе «підсісти з пропозиціями», той і пише підручник з будь-якого предмету. Згадайте контрольні роботи!
вчитель
Для Реалист: Ти неправий. Освіту намагаються знищити, переробити на кшталт американської. Розумні і освічені люди непотрібні, бо ними важче керувати. Зате молоді пропонується отрута під назвою пиво і дебільні розважальні передачі і шоу, які ведуть такі носіі культури, інтелекту і моралі як потап і настя та всяка голуба мразь. Молодь винищують цілеспрямовано. Ілише одиниці задумуються над тим , що відбувається. Як у плані Далласа. Отак то. Частіше думай. Це корисно.
Реаліст
Для вчитель: Для вас корисніше було б хоч своє попереднє висловлювання прочитати! Стосовно «Плану Далласа» - дуже тхне радянською пропагандою, сильніше за пиво! І це у 21 столітті пише людина, яка користується Інтернетом, та, напевно, викладає англійську мову! І ще, як же можна назвати потапа у настю «носіями культури»?
Коментувати
вчителька
Теперь у нас всё опять хорошо?"епопею, яку було розпочато в 2001 році, ми завершили в 2011 році, і тепер усі школи України мають оновлений комплект підручників"??? Ничего, что обещанніе к 1 ноября прошлого года учебники в полном комплекте так и не дошли, да и в этом ох как рано рапортовать!