Держспоживінспекція перевіряє шкільні базари

У більшості перевірених суб’єктів господарювання, що реалізують товари шкільного асортименту, виявлено порушення

Держспоживінспекція перевіряє шкільні базари

Враховуючи соціальну значимість своєчасного забезпечення учнів шкіл якісними товарами, Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів наразі проводить контроль товарів шкільного асортименту.

Держспоживінспекція перевіряє шкільні базари, магазини та інші торговельні заклади.

Під увагу Держспоживінспекції України потрапили, в першу чергу, дитячі взуття, одяг, текстильна та шкіряна галантерея, канцелярські товари та інші предмети шкільного асортименту.

Наразі Держспоживінспекція перевірила товари на суму 3,2 млн грн у 648 суб’єктів господарювання. З них у 594 суб’єктів господарювання встановлено порушення, внаслідок чого забраковано та знято з реалізації товарів на суму 1,6 млн грн, повідомляє прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів.

Найбільш поширеними порушеннями є відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, а також відсутність супровідних документів щодо якості і безпеки товару.

За інформацією інспекції, до адміністративної відповідальності було притягнуто 580 осіб. Сума адміністративних штрафів сягнула 89 тис. грн. Також, до суб’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарські санкції у розмірі 369 тис. гривень.

У Держспоживінспекції радять прислухатися до представників територіальних управлінь у справах захисту прав споживачів, які висвітлюють у засобах масової інформації існуючі проблеми та надають роз’яснення, як не помилитись у виборі якісного товару.

Слід зазначити, що Урядом України на цей рік виділено кошти на проведення незалежної експертизи якості товарів у сумі 1,7 млн грн, що має підвищити рівень контролю продукції, зокрема товарів шкільного асортименту.

Освіта.ua
22.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів