Медогляд перед школою не дає об'єктивної інформації?

У більшості районних поліклінік країни батьки і діти стоять у величезних чергах, щоб встигнути пройти медогляд до 1 вересня

Медогляд перед школою не дає об'єктивної інформації?

"Я з сином чесно намагалася пройти в нашій дитячій поліклініці всіх лікарів, - розповідає киянка Інна Черняк. - Виявилося, що фахівці працюють два рази на тиждень по 2-3 години, а записують на прийом до них лише по п'ятницях. Ми приходили на запис ще до відкриття поліклініки двічі, але біля входу було багато людей, які займали чергу, напевно, з п'ятої ранку".

Через величезні черги батьки з дітьми не встигають пройти всіх лікарів, тому користуються іншими можливостями пройти медогляд.

"Багато мам з нашого класу кажуть, що для прискореного медогляду необхідні лише хороші відносини з дільничною медсестрою, коробка цукерок і 50 гривень", - розповідає Інна Черняк.

     

"А ми з донькою чесно обійшли всіх лікарів за списком, але на це витратили три дні", - говорить Галина Коваль із Житомира.

У МОЗ з цього приводу кажуть, що профілактичні огляди необхідні, а, купуючи довідку, батьки шкодять здоров'ю своїх дітей і беруть на себе відповідальність за проблеми з їхнім здоров'ям у майбутньому.

Також, в Міністерстві охорони здоров'я пояснюють, що цього року введено новий порядок проходження медогляду перед школою, який має вирішити проблему з чергами.

"До 1 вересня зобов'язані надати довідку тільки першокласники, іншим школярам не обов'язково бігти на медогляд зараз - якщо останній раз його проходили хоча б минулої осені або взимку, довідка все ще дійсна. І новий огляд можна пройти вже після початку навчального року, коли ажіотаж спаде", - пояснює представник прес-служби МОЗ Світлана Тихоненко.

"Люди стоять в черзі на медогляд не за інформацією про стан здоров'я, а за папірцем. Але це не говорить про те, що батьки чи лікарі - погані, просто у нас не гідна європейської країни організація охорони здоров'я", - вважає педіатр Євгеній Комаровський.

"Невже за три хвилини огляду можна зробити адекватний висновок? Лікар в цій ситуації - призначений державою цап-відбувайло, який підписує папірці і буде винен, якщо з дитиною щось станеться. Хвороби, через які діти помирають на уроках фізкультури, не можна виявити за допомогою подібних медоглядів, це вимагає поглиблених обстежень", - стверджує він.

Сегодня
19.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Остап
Всі ці медогляди до дупи. Скільки їх проходжу, ще ні разу ніхто професійно не перевіряв. Ставлення - лиш би пошвидше пройшов. Приклад: в поліклініці зубний казав що все гараз, зуби здорові. Через пів року довелось ставити 10 пломб. Хіба це медогляд?
nezrozumiliy
Для Остап: згоден
Коментувати
Директор
Согласна с Людмилой! Поддерживаю на все 100%. Дай БОГ нам силы, не применять силы!
nezrozumiliy
Відмінити медогляди.Беруть взятки жутко.Медогляди-халява для лікарів.цЇй халяві потрібно відрубати голову раз і назавжди
***
У нас еще не было такой идеи, которую бы мы все дружно не испоганили! Так и живем…
Володимир
Кстати информация по поводу того, что дети могут проходить медосмотр в школе опровергнута минзравоохранения смотрите здесь http://studiorum.in.ua/
BDG
В сегодняшних условиях медосмотр в поликлинике - это кормушка для врачей. Как правило, детей даже не осматривают. Просто ставят подпись в бланке. В лучшем случае спросят, нет ли жалоб. Но после стояния в многочасовых очередях жалоб, как правило, уже не бывает.
Людмила
А учителя не так проходят медосмотр? Где денежку сунул, где знакомого попросил? А техосмотры не так? Одни делают вид, что проходят, другие - что смотрят и везде вместо деятельности - одна имитация деятельности....Мы делаем вид, что учим( а сами бумажки и папки изготавливаем), дети делают вид, что учатся( я знаю детей, которые уже в 6-7 классах перестают понимать, например, математику. Про старшие классы вообще молчу)."Сверху" делают вид, что они управляют образованием, а "снизу"- что они выполняют бредовые указания. Имитируем дальше и стараемся не задумываться о происходящем, чтоб последний шифер с крыш не посносило! С приближающимся началом учебного маразма, коллеги!! Здоровья нам и оптимизма!!!!!!!!
Маша
Для Людмила: +10000000%!!!! Респект и уважуха!
Анна
Для Людмила: Очень точно сказано, даже добавить нечего!!!
Таня
Для Людмила: Подписываюсь под каждым словом!!!
Коментувати
Oksana
Жалоб нет? - Здорова.