Енергоефективні технології – в школи

Українські навчальні заклади мають показати приклад застосування енергоефективних технологій. Так заявив глава уряду Микола Азаров. Давно пора, коментують експерти

Енергоефективні технології – в школи

Запровадити в школах енергоефективні технології реально. Та й приклади уже є, каже представник мережі енергетичних інновацій "greencubator" Андрій Зінченко щодо заяви прем'єра.

"Треба звести до мінімуму втрати тепла, будівлі утеплювати, встановити сучасні системи терморегуляції приміщень, модернізувати котельні, щоб перевести їх на альтернативні, більш економічні, ніж газ, джерела енергії", - сказав Азаров.

Зінченко схильний вважати, що така заява – данина політичній кон’юнктурі: "Проте, якщо це справді урядова позиція, таку запізнілу реалізацію давно очевидних ідей слід вітати". На його думку, впровадження енергозберігаючих технологій у школах створить робочі місця і стимулюватиме будівельну галузь.

Експерт запевняє, слід змінювати бюджетне законодавство, адже нині бюджетні установи, фактично, «карають» за економію енергії: якщо вони зекономили цього року на енергії, то наступного року з бюджету виділять менше грошей. Отже, такі заклади не мають звідки віддавати гроші інвестору, що долучився до їхньої енергоефективності.

Азаров навів, як приклади, київську школу №18, де тепло й гарячу воду постачають екологічним тепловим насосом, інтернат на Донеччині, де встановили сонячні батареї, досвід Чернігівщини з опалення торфо-брекетами. Прем'єр наголосив, що до цього можна заохотити інвесторів або використати кошти, отримані за Кіотським протоколом.

У Держекоінвестагентстві уточнили, що на використання грошей за продаж квот на викиди СО2 затверджено проекти у 362 школах з восьми регіонів. Це утеплення фасадів, заміна вікон та дверей, за потреби також дахів. Речниця відомства Ілона Заєць каже, що на разі за ці кошти проводять реконструкцію та утеплення житлових приміщень.

Водночас якщо Держагентство з енергоефективності або Міносвіти запропонують проект з тепловими насосами чи сонячними колекторами, його теж розглянуть. Зінченко упевнений, українські та іноземні інвестори готові виділяти гроші на енергозбереження. У тому числі й у закладах освіти.

Німецька хвиля
15.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Приїдьте в Черкаси.У нашомі місті вже кілька років ставлять індивідуальні теплові пункти по 80-150 000 грн. кожний. Ефект - НУЛЬ! Але вперто ставлять.
Олена
Хочеться кричать вместе с болельщиками Динамо:" Спасибо жителям Донбасса за президента 3,14 раса"
Снежана
Интересно, а почему не переведут на "енергоефективні технології" Верховную Раду??
Людмила з чудового міста Славутич
Родители, готовьте много много денег! І на "сонячні батареї", і на екологічні теплові насоси" тощо! А педагоги уже сейчас начинайте стоять с протянутой рукой возле школы и втирать несчастным родителям об "енергоефективних технологіях". И в этой идиотской ситуации опять будут виноваты педагоги, а не правительство! Ведь не Азаров будет клянчить гроши на все ихние хотелки!!!!!!!!!!!!Страшно жить в такой стране!
Алена
УЖЕ НЕТ СИЛ КОММЕНТИРОВАТЬ НАШИХ СУПЕР -РУКОВОДИТЕЛЕЙ!!!!!!ДЕБИЛЫ!
S
Для Алена: Згоден, навіть додати нічого
Коментувати
Снежана
Как всегда-экономия на детях! Закрывают целые этажи в школах, чтобы экономить тепло, детей сгоняют на один этаж, делают подсменки... Уже скоро учебный год будет летом, чтобы не отапливать здания...