Ремонти в школах закінчено, розпочато перевірки

Сьогодні має початися перевірка готовності шкіл до навчального року, проте стан фінансування ремонтів в школах викликає багато нарікань з боку педагогів і батьків

Ремонти в школах закінчено, розпочато перевірки

Відомо, що поточні та капітальні ремонти навчальних закладів в Україні почали з червня.

"В цьому навчальному році зусиллями центральних органів виконавчої влади і місцевих органів виконавчої влади передбачається проведення капітального або поточного ремонту всіх без виключення середніх навчальних закладів. Десь це повний ремонт, десь - частковий", - сказав Дмитро Табачник.

"Ремонт проводиться за рахунок коштів батьків та спонсорських коштів", - каже начальник регіонального відділу освіти у Чернігівській області Любов Любенко.

За її словами, всі школи цього району, попри обіцянки міністра, коштів на ремонти не отримали.

Зокрема, гроші на оновлення школи одного з сіл району протягом року збирали з батьків - по 10 гривень щомісяця. Наприкінці року зібрали гроші ще й на ремонт класів. Педагоги залучали навіть місцевих спонсорів, та коштів все одно не вистачило.

"Зверталися, план писали, грошей немає. Та ми вже і не сподіваємося. Тому що, якщо будемо сподіватися та чекати, що нам хтось допоможе, то ремонт не буде зроблений", - сказала директор школи Галина Ляховенко.

"Батьки нас забезпечили фарбою, перекрити дах допомогли нам, ну, а виконані роботі, що під силу тільки професійній бригаді, - це і побілка повністю шкільних приміщень, це і переклеювання шпалер, це і перефарбовування стін... У відпустці жодного дня не був жоден учитель. От, і ще дуже багато попереду робіт", - сказала директор сільської школи у Чернігівській області Олена Дьошина.

Схожа ситуація спостерігається й в школах інших областей. "Здавати на ремонт школи, потім на ремонт класу, причому на ремонт класу здавали два рази - на початку року і в кінці року. І на заміну вікон у класі теж здавали ми, а потім після нас ще клас здавав на заміну тих же вікон. Ніхто не пояснює чому, навіщо вдруге", - говорить мати, дитина якої навчається в одній зі шкіл Київської області.

Попри це, держава наполягає, що робити потрібно не просто ремонти, а застосовувати енергозберігаючі технології.

Так, нещодавно прем’єр-міністр Микола Азаров доручив низці відомств розробити і з наступного року почати поетапно впроваджувати програму газозаміщення для котелень навчальних закладів. Проте, дозволити собі такі технології може не кожен. Такий насос у київській школі, що розташована в Оболонському району, три роки тому обійшовся столиці у 800 тисяч гривень.

Чи дійсно все відремонтували - інспекція Міносвіти обіцяє перевірку готовності шкіл до навчального року вже з 15 серпня. Схоже, питатимуть з місцевих керівників та педагогів попри мізерне фінансування та пасивність самого міністерства.

Канал новин "24"
15.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
наталя
А мы с учителями своей школы сделали что могли (конечно не без доплаты из своего кармана,то на кисти не хватило, то на обои...)до 1 июля и прийдем 26 августа.Ни на какую сдачу школ мы принципиально не пришли.Просто если все будут кричать о своих правах, а все равно тупо выполнять идиотизм-толку не будет.Это они без нас не могут, а не мы без них.Педагог-самый универсальный человек. без работы не останемся.Начните путь к самоуважению.
Сергій
Чи можна інспектувати школи якщо жодної копійки з державного бюджету у х ремонт не було вкладено?
Маша
Для Сергій: Не волнуйтесь выделяеться, не в полном объеме, но дают.
Коментувати
Спартак
«Педагогов» «завели» в Древней Греции. Это были рабы, которые обязаны были присматривать за детьми своих рабовладельцев. С тех пор много воды утекло, но отношение общества к педагогам, по сути, не изменилось. Что самое печальное, у большинства педагогов, так и осталась рабская психология! Педагоги, «выдавите» из себя раба! Иначе, так и будут все вами понукать!
Маша
В школах ремонт делают каждый год. А дома Вы тоже каждый год переклеиваете обои и красите окна?
Оля
Для Маша: Для Маша: А у вас вдома бігають щодня 500-700 малих бігунів, крикунів, ламайстрів і т.д. Ви були коли-небудь у школі?
Коментувати
Вчитель
Всі маєте рацію,тільки ми лля верхів НІХТО!!!Чомусь ніхто не подумає як провести урок коли у половини класу немає підручників,діти збираються,на ремонт,купують самі собі книги,а наші такі верхи їдуть перевіряти як зроблений ремонт за кошти вчителів та батьків,а самі хоч копійку дали???
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
"У відпустці жодного дня не був жоден учитель. От, і ще дуже багато попереду робіт". Ха, а таку ситуацію як прокоментуєте: у нас по школах холять перевіряючі з податкової чи міліції і, якщовчитель офіційно у відпустці, а знаходиться в школі (хоч би й просто квіточки прийшов полити), то ледь не з булавками під нігті допитуються чому. Говорять, що за перероблений час потрібно вчителеві платити зайві гроші, тоді наїжджають на директора, який потім тому ж "прийшовшому невчасно" вчителеві всипає по перше число! І кому пояснити, що вчитель робить ремонт, який мала б робити держава? Так і директор же ягням прикидається при перевіряючих! окрім вчителя у його кабінеті ніхто ремонту не зробить - це ФАКТ! Так тепер що ночами ходити? Боже, чи скоро вимруть ідіоти???
Я
Високопосадовці тому так і називаються, що високо сидять. Тому і кричать на всю країну про те, що для навчальних закладsd виділено грошы. А де вони? Якби не батьки та спонсори, то що б ми робили? Зате наша влада бореться з "хабарями" серед учительства. А "абарі" - це кошти батьків та спонсорів. Якби не ці "хабарі", наші школи б давно завалились би. Виживай як хочеш! Про це думайте на місцях, а у верхах - чесні та справедливі, що ніколи не беруть хабарыв та виділяють гроші на всі потреби освіти. Якщо у великих містах заклади освіти ще більш-менш живуть, то у маленьких - виживають.
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Для Я: Правда на всі 200%! У нас вчителька так "попалилася", просячи гроші за наказом директора у батьків. А вони - до прокуратури. Так директрова "відмазали" "верхи" освіти міста, а вчителька - на розрахунок. А хіба вона з власної волі?! Як директор говорить, що не відпустить у відпустку, якщо грошей та не назбирає, що та вчителька - жахливий керівник, що не має розуму й фантазі. куди діватися вчителеві - маленькому, пересічному, беззахисному, безправному, зажаханому??? КУДИ???
Коментувати
Максим
все як завжди. повинні робити самі. перевірки чомусь проводяться під час відпустки вчителів. питання на яких правах? де в моїх посадових обов'язках написано, що я взагалі повинен щітку в руки брати? та ще й під час відпустки