Необхідно активніше використовувати ІКТ у навчальному процесі, - О.Єресько

Директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорт наголошує на необхідності трансформації шкільного курсу інформатики та відповідній підготовці вчителів

Необхідно активніше використовувати ІКТ у навчальному процесі, - О.Єресько

"Аналізуючи ситуацію з розвитком ІКТ у середній освіті, ми побачили, що Україна, яка має достатньо багаті освітні традиції та готовить фахівців у галузі інформаційних технологій, які цінуються в світі, опинилася у всесвітньому рейтингу замикаючою першу сотню країн за рівнем використання ІКТ у навчальному процесі", - зазначив директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту Олег Єресько.

Він повідомив, що у травні минулого року міністерством було проведено дослідження, що мало на меті з’ясувати вміння випускників шкіл використовувати ІКТ для вирішення практичних завдань.

"Кожній дитині окремо були поставлені суто життєві завдання і давався алгоритм їх розв’язання. Проте повністю справилися з завданням менш як піввідсотка випускників шкіл", - зазначив Єресько.

"Школа – це єдина ланка обов’язкової освіти, і потрібно підготувати всіх громадян до життя. Ми красиво кажемо – треба бути успішними, робити кар’єру. А по суті, навіть для вирішення таких практичних нескладних завдань ми не даємо дитині відповідних умінь", - підкреслив Єресько.

Він зауважив, що оголошений міністерством курс, спрямований на інформатизацію освіти та ефективне використання комп’ютера учасниками освітнього процесу.

"Необхідно, перебудувати курс шкільної інформатики. Ми проаналізували програми і виявили, що взагалі ознайомлення з інтернетом в школі як правило, факультативне", – зазначив чиновник.

Він нагадав, що для вирішення ситуації було розроблено концепцію Державної цільової програми "100 %", що передбачає стовідсоткову підготовку вчителів, адже щоб навчити дітей користуватись інтернетом, необхідно в першу чергу навчити вчителів.

Нині кількість учителів, які володіють комп’ютером на рівні користувача, становить близько сорока відсотків.

Як відомо, профільне міністерство сформувало низку рекомендацій щодо навчання вчителів основам інформаційно-комунікаційних технологій.

Освіта.ua
26.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Миколаїв
Дайте нам нормальний компютерний клас. Всі проблеми будуть вирішені.
Володимир
40 % це менше половини. А жодних рішень не приймають. І наших дітей навчають інформаційно-неосвічені педагоги, які навіть завдання на комп*ютері не вміють роздрукувати. Жах.
Светлана (учитель информатики)
Да, компьютеры старые, один компьютерный класс на школу - 9 ученических компьютеров, из которых рабочих - 6. 1 час в неделю в 9, 10 и 11 классах. Классы почти не делятся на группы, так как у государства нет на это денег, да и администрации тяжело впихнуть в рассписание такой раздел ( первый и последний урок, если 2 подгруппы). Вот и сидят по 3 ученика за одним компьютером... Смешно чему-то научить с таким количеством часов и таким отношением к ИКТ
Антон
"Нині кількість учителів, які володіють комп’ютером на рівні користувача, становить близько сорока відсотків.", а учнів 100 відсотків))
Жанна Дарк
Слухайте, шановні можновладці, доки в нашій Державі буде таке безладдя. Впровадження ІКТ!!! А Ви скажіть, чи є для цього атеріально-технічна база??? Чи все спонсорські кошти шукати??? Вже запровадилиб хоча б символічно платну освіту, то може б тоді не довелося, вибачте за грубість, "з гімна ліпити пулю" ! Спочатку забезпечіть фінансування, а потім вже вимагайте та впроваджуйте.
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
"Навчити дітей користуватися інтернетом". Ха! А заплатити за нього? У моєму місті школи самі оплачують шляхом збирання з учнів, які займаються на уроках інформатики, по 2 (по-моєму) гривні на місяць. Зрозуміло, що повністю це не оплатить послуги, але хоч якийсь відсоток. І комп'ютери старенькі, і програми не сучасні. Бо все це - ГРОШІ, яких не видіялють. То я з якого пальця висмоктати якість? А з тим, що у нас як не конкурс то проект, де необхідно "сяйнути", то вчителі займаються фікцією, замість учіння. Побільше конкурсів, шановні, тоді якість буде 100%, тільки з мінусом попереду. ДАЙОШ ЗАМИЛІВАНІЄ ГЛАЗ!
Тетяна
"Готовить" чи "готує"?..