Міносвіти презентувало новий конкурс "Парк педагогічної майстерності"

Міністерство освіти і науки започаткувало конкурс, метою якого є підтримка талановитих педагогічних працівників та поширення кращого досвіду роботи

Міносвіти презентувало новий конкурс "Парк педагогічної майстерності"

Започаткований конкурс, у відповідності з наказом профільного відомства, буде проводиться за темою "Система виховання як засіб формування конкурентоспроможної особистості з високим рівнем життєвих компетенцій" із метою підтримки творчої педагогічної діяльності працівників загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності та поширення педагогічних здобутків у створенні системи виховання.

У положенні про конкурс "Парк педагогічної майстерності"  визначено й основні завдання конкурсу ‑ виявлення та підтримка талановитих педагогічних працівників закладів; поширення кращого досвіду роботи щодо створення системи виховання в закладах; створення інформаційного банку даних кращого педагогічного досвіду роботи педагогічних колективів і привернення уваги органів виконавчої влади, науковців, громадськості до питань виховання молодого покоління України.

На відміну від традиційного Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогів "Учитель року", що передбачає індивідуальну участь у ньому, новий конкурс присвячено проблемі виховання учнів у системі виховної діяльності навчального закладу.

Для участі в конкурсі учасники – педагогічні колективи навчальних закладів ‑ подають творчі роботи у вигляді проектів, що представляють собою інноваційний підхід до побудови системного виховного процесу, запровадження інноваційних виховних технологій і результативності педагогічної діяльності в закладі.

Передбачено, що конкурс проводиться протягом 2011-2015 років за такими номінаціями як:

"Галерея інноваційного пошуку" ‑ опис системи методичної роботи; "Майстерня професійного самовдосконалення" ‑ методичні розробки впровадженні новітніх технологій, форм і методів виховання; "Галерея дозвілля" ‑ програми факультативів, спецкурсів, гуртків, секцій тощо.

Конкурс проводиться поетапно:

перший ‑ 2011 р. за участю психологів, учителів, які викладають предмети таких освітніх галузей як мова та література, суспільствознавство, і заступників директора, які координують їх діяльність;

другий ‑ 2012 р. за участю соціальних педагогів, учителів, які викладають предмети таких освітніх галузей як математика, природознавство, і заступників директора, які координують їх діяльність;

третій ‑ 2013 р. за участю вчителів, які викладають предмети таких освітніх галузей як естетична культура, здоров’я та фізична культура, технології, класних керівників і заступників директора з виховної роботи;

четвертий ‑ 2014 р. за участю керівників гуртків, секцій, педагогів-організаторів, батьків або осіб, які їх замінюють;

п’ятий ‑ 2015 р. за участю директорів навчальних закладів.

Всеукраїнський конкурс "Парк педагогічної майстерності" проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти.

Переможці конкурсу отримають дипломи за окремими номінаціями.

Освіта.ua
25.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Паркуклаб Марія
Прочитала коментарі всіх учителів про конкурси. Згідна з усіма, підтримую. Наші міністерські працівники освіти, які в школі не працюють, і, мабуть, не працювали, зовсім не знають педагогічної роботи. Їм до школи, як людині до Венери чи іншої планети Сонячної системи. Вони тільки вміють виїжджати на плечах простих учителів, тиснути згори. Це все нагадує сцену мордобиття з поеми Шевченка "Сон". Хіба не так?Вони всі, оті "чинуші" перетворили вчителя навіть не знаю на кого: на паперового бюрократа (що, знову повертаються радянські часи паперової роботи, адже папір все витримає?!), на залежного і безправного працівника...Хіба кар'єрний ріст при нашій владі можливий? Хіба тут не діє закон сватовства? Я вважаю, що перш за все "наш " міністр освіти повинен подбати про престиж вчителя і дати йому таку заробітну плату, як у...
Карявка Сергій
надайте будь-ласка адресу на які можна відправіити матеріали конкурсу
Роксолана
Если бы только кто знал,как устали педработники от всяческих ненужных конкурсов,А их у нас -как грибов в лесу.И все не дают учителю,воспитателю ,классному руководителю не только работать,но и жить.Уже не говорю о возможности профессионального роста.Ее бумагами перекрыли.
Татьяна
Давайте піднімати питання участі міністрів та інших чиновників у подібних конкурсах, адже ті, хто нами керує, мають (мабуть) багато інноваційних та інтерактивних методів і прийомів для роботи у школі, вузі; вони напевне чудово володіють педмайстерністю!!!! Нехай нас повчать! І конкурс неодмінно має проходити на всю країну ОНЛАЙН, щоб без коригувань! ...тоді й вчителів не потрібно буде примушувати...!!!)))))))
Конкурсантка 2010:
Для Татьяна: Якось я чула таку сторію: Препод з інституту з методики викладання якогось предмета пішла працювати до школи, щоб так би мовити бути поближче до того з чим працює, але не змогла спрацюватися з дітьми і пішла назад в інститут!!!! Так то вчителі такі тільки нами керувати, а самі майстер- клас показать не зможуть, а ви про міністрів кажете.
Коментувати
Жанна Дарк
Шановні, дайте вчителяи спокійно працювати. А не все в конкурсах мордуватися. Одне, коли людина цього хоче, а зовсім інше, коли її примушують: "Якже, янші райони взяли участь, а ми ні!" А якщо людина має не такий темперамент? А якщо в неї цей конкурс півжиття забирає? То заради чого такі жертви? Заради начальника? То не так він нас цінує, що за нього на амразуру лягати. Я сама участь брала. посіла друге місце в області в номінації "географія". Але на перше вийшла людина без винахідливості, почуття гумору та мабуть і предметних вмінь і навичок. Але ж з обласного центру. Людина, яка бере участь у конкурсах повинна цінуватися, а не використовуватися як гарматне м'ясо керівництва.
Конкурсантка 2010:
Для Жанна Дарк: А Самый интересный конкурс будет в 2015г., когда наши директора на конкурс пойдут, вот пусть и посоревнуються.
Коментувати
Іринка
Мала честь брати участь в подібному конкурсі "Учитель року"( НЕ ЗМОГЛА ВІДМОВИТИСЯ, ВІДХРЕСТИТИСЯ, ВІДНєКАТИСЯ, бо комусь же від школи треба було взяти участь), так я три дні після нього знаходилася в депресивному стані від того, що переможець був запланований ще до конкурсу, а решта були потрібні для кількостів. Дякую, більше не хочу! Отримала диплом і подарунок на 40 грн. А при атестації підвищили категорію, на яку я заслуговувала і без цього конкурсу. Досвіду маю на все життя...
Ева
Для Іринка: Моя коллега тоже принимала участие в этом конкурсе. Говорит то же, что и Вы...( Дорогие коллеги! Что нам с Вами со всем этим делать?
Конкурсантка 2010
Для Іринка: Для Іринка: Ви знаєте, пройшла і я такий конкурс. Так Вам хоч категорію підвищили, а мені зі стажем роботи 19 років тільки підтвердили ІІ, бо чимось не вийшла для....... А так само ніч не спала перед відкритим уроком своїм на округ, потім перед відкритим уроком в іншій школі, потім перед конкурсом, а потім перед атестацією. А дали грамоту за участь і блокнот для роботи, а для адміністріїації нетакий! Ось вам і вся любов!
Коментувати
Lusi
А ЧОМУ НЕМА ЕТАПУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ МІНІСТЕРСТВА ?!!
Тамара
Очень хочется узнать КТО придумал очередной конкурс. За каждой идеей стоит человек или группа людей. Ну, раскройтесь, талантливые вы наши!!!
Ева
Для Тамара: Обнаружила фамилию в приказе - О.В. Єресько
Ева
Для Тамара: директор департамента общего среднего и дошкольного образования и его команда...
Коментувати
вчителька
Более точным будет название конкурса не "Парк..", а "ЗООпарк пед. майстерності". Педагоги в качестве подопытных зверьков.Очередное ноу-хау от супер-министра.
1111
Для 18: Абсолютно верно!!!
oksana
А як вам конкурси "Рік без підручників", "Інноваційні технології з крейдою в руках"?
методист
Для oksana: Я "за" такі конкурси: дуже сучасно і актуально!
Коментувати
ирина
Да что ж это такое!!!! Почему над нами так издеваются? Точно, наследие прошлого! Почему нет дурацких конкурсов у врачей, бухгалтеров, фермеров и т.д.! Нельзя из ничего что-то создать - чокнутые какие-то...и мы с вами тоже, потому что все терпим :(
учителғ информатики
Для ирина: Согласна с вами на все 100%
Коментувати
наталя олексіївна
а мне интересно читают ли эти коментарии чиновники из МОНа
Наталя
Насколько я поняла, дело будет так: проведут конкурс (принудительно где-то в 60%). Потом самым - самым грамоту ткнут, звание дадут (может какую сотню премии выделят) . Но! На основании этих разработок создадут СВОЮ концепцию 11 летнего образования, или что - то в этом роде.
Ева
Для Наталя: Жаль, но такого не будет. 20 лет не было. А так бы - подняли свои тела и поехали бы по школам САМИ, изучали бы себе опыт, обобщали. И не смешно ли это - 5 лет "изучать" путем КОНКУРСОВ! Конкурсы ведь у нас что? Показуха.... ((((((((((((((
Коментувати
Надежда
Последнее предложение про ДИПЛОМ меня свалило с ног! И ВСЁ? Получите фантик и радуйтесь.
Ева
Для Надежда: Ты работай, дурачок, а мы дадим тебе значок.
Коментувати
учителғ информатики
Задушили уже нас разными конкурсами! Когда же эти чинуши дадут нам спокойно учить детей?
Ева
На этом сайте есть прекрасная рубрика издательства "Плеяди", там размещены тысячи учительских разработок. Чем не информационный банк данных??? Берите и обобщайте опыт, уважаемые представители министерства? Не хотите? Или не догадываетесь??? А нам, учителям, позвольте выполнять свою работу: УЧИТЬ ДЕТЕЙ.
Татьяна
Для Ева: очень точно!
Коментувати
Олена
А назва ж бо яка! Одразу видно, що конкурс запровадили творчі люди з неабияким інтелектом! )))
Александра
Они совсем озверели!!! Вместо того, чтобы остановить немыслимый поток бумажных мероприятий, придумали ещё один под названием "Контрольный выстрел"!!! Ах же твари!!! И это в год, когда в мае уже пройдут ДПА! Я представляю, под каким прессингом всё это будет делаться! Ведь в большинстве школ командно-административный метод управления! Да ещё прискачет свора из методкабинета... Тем всегда всё срочно и в электронном виде. Соскучилась за детьми, уже подготовилась к новому учебному году ... и НА тебе... А вернее НАТЕ ВАМ!!! Это за обещанные Азаровым 170 гр. И чтобы не говорили о рабстве в школах... Одним словом, с 20-летием независимости вас, коллеги !!!
ирина
Для Александра: Не знаю, откуда вы, но у нас все также... и своры, и в электронном виде...и опыты, высосанные из пальца
Коментувати
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Зате я вже знаю, чим займатимусь пару років поспіль, адже я підходжу до категорій декількох номінацій. Люблю наше Міністерство. І дійсно, щоб я ото робила? Нудьгувала б, плювала у стелю. А так ось мені і дозвіллячко)) ДЯКУЮ!