Українські школи планують забезпечити швидкісним Інтернетом

7 липня 2011 року було підписано меморандум про співпрацю між МОНмолодьспорт та оператором «Київстар» щодо забезпечення шкіл широкосмуговим Інтернетом

Українські школи планують забезпечити швидкісним Інтернетом

"Як свідчить міжнародний досвід, в розвинених країнах співпраця держави та бізнесу сприяє економічному зростанню й соціальній стабільності суспільства", - сказав Дмитро Табачник у зв’язку з початком співпраці.

Президент компанії "Київстар" Ігор Литовченко, у свою чергу, повідомив, що меморандум став стартом в реалізації багатолітньої програми "Безпечний Інтернет "Київстар" - школам".

"До кінця цього року, до безкоштовного фіксованого Інтернету від "Київстар" буде підключено вже близько 200 шкіл в різних містах України", - розповів Литовченко.

Також, він повідомив, що послуга буде безкоштовною. А швидкість доступу, дозволить проводити повноцінні відео-уроки, відео-конференції, відкривати флеш-анімацію.

За словами Табачника, у меморандумі закладаються підвалини для співробітництва як мінімум до 2013 року.

Як відомо, наразі впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освіту відбувається у кількох напрямках.

Так, Державна цільова програма "Сто відсотків" передбачає, що протягом п’яти років всі школи України будуть забезпечені ІКТ-ресурсами.

Окрім того, 2010 року було презентовано національний проект "Відкритий світ", згідно з яким до 2015 року учні 5-9 класів мають перейти на безпідручниковий спосіб навчання. Підручники будуть замінені на персональні комп’ютери, планшетні ПК та мобільні ПК.

На це планується виділити 176 млн доларів США з державного бюджету та 500 млн доларів США коштів інвесторів.

Згідно з планом проведення національного проекту, 1 жовтня 2011 року має стартувати пілотний проект навчання у форматі 1 учень-1 комп’ютер.

"Тоді ми забудемо, що таке карантин, що таке зупинення занять, тому що кожна дитина зможе працювати на відстані", - вважає Дмитро Табачник.

Тож, у світлі цих планів найбільш проблемним постає питання забезпечення закладів освіти комп’ютерами.

Директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олександр Удод нещодавно зауважив, що станом на початок цього навчального року 96% українських шкіл мали доступ до мережі.

Проте, не поодинокі випадки, коли Інтернетом у школі користується тільки вчитель інформатики або директор.

Так, в одній із сільських шкіл Волинської області єдиний підключений до Інтернету комп’ютер стоїть лише у кабінеті директора, каже учениця школи Людмила Митчик.

Як вже повідомлялося, згідно з статистичними даними онлайн-дослідження "Інновації в навчанні" на початку 2010/2011 навчального року в Україні на 28 школярів припадав лише 1 комп'ютер. Для порівняння - у Європі та США в середньому 1 персональним комп’ютером користуються 5-7 учнів.

Освіта.ua
08.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Я
Хмм..у нас есть компьютеры в школе ну ооочень давно..правда их заменили на модели по новее..и интернет 3 года так точно..и компьютеров ну 50 где-то (2 компьютерных класса) и школа в райцентре..
Сільський директор
Працюю директором сільської школи. Переважна більшість дітей мають комп’ютери вдома.Трохи більше половини вчителів володіють комп’ютерною технікою і використовують її в роботі. Це в основному учителі віком від 22 до 40 років. Старші вперто не бажають оволодівати новою технікою. На мою думку такі учителі є гальмом освіти. Вважаю, що до таких учителів повинні ставитися більш жорсткі вимоги. Хочеш працювати - оволодій компютером. А намагання МОН у вирішенні даної проблеми підтримую. Наша біда дійсно в тому, що ми навчені гарно звітувати. Знайшли два-три стареньких комп’ютери - школа має сучасний комп’ютерний клас. Купив вчитель інформатики мобільний модем з швидкістю черепахи - школа підключена до швидкісного інтернету. То хто нам допоможе, якщо ми самі звітуємо так гарно?
Альона
Так, це дуже добре. Нашу сільську школу також, нарешті, підключили до мережі інтернет. Але я вважаю, що перед тим, як підключати швидкісний інтернет, змініть нам компютери. Їх вже давно треба списати, а мми не можемо, бо не буде як працювати. Це ж не правильно, ми порушуємо правила.....Ми погіршуєм здоровя учнів.....
Zalina Kravtsova
Лучше бы отпускные отдали учителям!!! А то лето скоро окончится, а с ним и отпуска, а с учителями школ отдела образования Селидовского городского совета, Донецкой области до сих пор не выплатили ни отпускных, ни оздоровительных! А то смотрят учителя на президента с женой и завидуют! Пока на зарплаты нет денег у правительства - о какой компьютеризации может идти речь? ПОЗОР!
!!!
Хочу напомнить, что уже была один раз «полная компьютеризация всей Украины». И отчитались уже! И совсем недавно! Забыли? Все у всех школ уже есть!!! Особенно радостно отчитывались за изобилие компьютеров в сельских школах! И эксперимент провели с использованием учебных компьютерных программ! И отзывы восторженные получены! Как говорил Папанов, «усе путем»! Так что, опираясь на опыт предшественников, нынешние реформаторы все проведут на высшем уровне!
Cільський вчитель
Для !!!:Не знаю,где вы такие сельськие школы нашли,наверное это только у вас так сделали вот и вы судите по себе,а мы не можем уже третий год подключиться,потому что у нас в школе 10 лет как отключили междугородку.
!!!
Для Cільський вчитель: Кстати, а я и в городе таких школ найти не могу! Городские школы, в которых НЕ обучаются дети «элиты», сами выживают, как могут! То есть, если могут, выживают, пока. Хотя, если судить по статье, то «директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олександр Удод нещодавно зауважив, що станом на початок цього навчального року 96% українських шкіл мали доступ до мережі.»
Коментувати
Сергій
Все це дуже цікаво. З приводу володіння ПК та Інтернетом, то скрізь ситуація однакова: молодь користується, вчиться, вміє, а пенсіонери бояться підходити до цієї машини, або сидять диктують, а ти повинен для них все це набирати,сканувати, зберігати і всі лаври йдуть до них. З приводу підключення до Інтернету через Київстар. Існує три типи Інтернету від Київстар: GPRS та EDGE (покриття скрізь, де є зв'язок від даної компанії), 3G (покриття тільки в великих містах, досить висока швидкість), "Домашній Інтернет Київстар" (підключення через оптоволоконні кабельні мережі, найбільша швидкість та стабільна робота, але але є така можливість зараз тільки в обласних центрах, і то не у всіх). Тож для сільських шкіл залишається тільки GPRS, а швидкість там дуже мала. Отже знову в містах буде безкоштовний оптоволоконний Інтернет, а села...
alkor
Шановні колеги! Годі обурюватись! Комп'ютеризація шкіл - одне з небагатьох позитивних зрушень в роботі нашого міністерства! А якщо хтось з учителів досі боїться комп'ютера і не вміє на ньому працювати - то є вже, як кажуть, "ваші проблеми", шановні. Не знати комп'ютера в нинішній час - все одно, що було не знати Букваря в 60-х роках минулого століття. Шановні "динозаври" від освіти, краще змиріть свою гординю і сядьте за підручник інформатики!
Arsen
Для alkor: Блаблабла... ось побачите,крім балачок - далі не піде.Перевірено часом.
Людмила
Для alkor: Згодна на всі 100%.
Коментувати
Ірина
По-моєму, краще б турбувались про якість та компетентність викладацького складу у школі. Особливо в селах....
Cільський вчитель
Для Ірина:ю.Чому ви так зразу нападаєтеся на сільських вчителів,я сам працюю в сільській школі,а практику проходив в міській,і скажу вам,що сільські діти і вчителі набагато краще працюють чим міські.Мої сільські учні займають уже 3 роки підряд призові місця на обл ній олімпіаді,а ви зразу сільські і сільські.То,яка ж тоді із вас вчителька,Ірино,коли ви ділите сільських і міських вчителів,що ви можете хорошого навчити дітей з такою думкою ?Інтернет-це для школи дуже добре,але якби це робилос,сказали і зробили,а от уроки повністю замінити без підручників,це катастрофа,по-перше-якщо діти цілий день будуть сидіти за комп'ютерами,уявіть як у них погіршиться зір,по-друге-навіщо тоді взагалі будуть школи і вчителі???Одним словом,нас хочуть прижати так щоб ми не могли навіть існувати.
Ірина
Для Cільський вчитель: Я не мала на увазі, що сільські вчителі гірші... Зовсім ні... Скажу з власного прикладу - мій братик закінчив перший клас смт... Такої байдужої вчительки я ще не бачила... Їй абсолютно все одно до дітей, а вона ж перша вчителька, яка так би мовити закладає основи успішності дітей. Я вважаю, що вчитель повинен вболівати за вихованців всією душею. Якщо аткого немає - значить йому не місце в школі. От і все, що я хотіла сказати....
Cільський вчитель
Для Ірина:.от тут ви праві,вчитель повинен бути другом для дитини,і мати знання і всміння,і не залежить чи він в сільській школі працюю,чи ні,все залежить від того чи він сам навчався,чи по блату,і як він вивчав свій предмет,і як ставиться до дітей.І не celnm по одному вчителю
Коментувати
Людмила
Шановні колеги, з деким не погоджуюся.Ми з чоловіком - вчителі. Обоє опанували компютер самостійно, причому самоосвітою займалися окремо. Володіємо вмежах тих програм, які необхідні для роботи.Уроки постійно проводимо у електронному вигляді. Чоловік при допомозі компютерних програм пише музику. Хто хоче навчитися - шукає тисячі можливостей, хто не хоче - тисячі причин.При сучасних можливостях навчитися дуже легко.
!!!
Для Людмила: «Музыка за компьютером» - это здорово! Крестьяне должны научиться выращивать «компьютерные» помидоры, а пекари печь «компьютерный» хлеб! Главное, все это, вы сможете купить в Интернет-магазине!
Людмила
Для !!!: Шановний, до чого тут це? Ми говорим зовсім про інше. Можливо нам і мобільны непотрібні імультимедійні дошки, є ж крейда. В ногу з часом потрібно іти, а не нарікати на когось.
!!!
Для Людмила: Ви маєте рацію! Трикутник, намальований крейдою на звичайній шкільній дошці, не йде ні в яке порівняння з трикутником, намальованим на дошці за 5 тисяч євро!
Коментувати
Озадаченный читатель
С МОНУ понятно, у них грандиозный бизнес-план, им не до учеников… А вот все-таки интересно, кто-нибудь из учителей еще собирается учить учащихся? Ведь после «овладения» компьютерами нужно будет результат, например, по математике, физике … показать?
Миколаїв
На домашньому компі підключення до Київстар через флеш-модем. Швидкість низька, тому що немає вежі поблизу. А як вони школу підключать до швидкісного інтернету? Далеко не всі молоді вчителі володіють компом. Було б бажання. А так тільки розмови "не дають працювати".
!
Для Миколаїв: Нууу, про молодих вчителів - це Ви зря. Хоча, дивлячись що назвати "вилодіють". А от підключення через Київстар- то точно. Хоча, не скажу, що швидкість аж настільки мала - можна призвичаятись.
!!!
Для !: Ви маєте рацію! Трикутник, намальований крейдою на звичайній шкільній дошці, не йде ні в яке порівняння з трикутником, намальованим на дошці за 5 тисяч євро!
!!!
Для !!!: Ой! Вибачайте! Не на той рядочок! Для !!!:
Коментувати
?!!!
"Проте, не поодинокі випадки, коли Інтернетом у школі користується тільки вчитель інформатики або директор" Директори теж не завжди знають, з якого боку той ПК включається, не те щоб з ним працювати.(((
Василь
Навіть в міських школах Кіровограду (обласного центру!!!) випадки підключення шкіл до Інтернету поодинокі! А переважна більшість методистів ЦМСПС не володіють ПК!
Оксана
Цілком з Вами згодна. У сільських школах ПК та інтернетом володіють тільки молоді вчителі. А так я у школі працює більшість пенсіонерів ( які і самі не працюють і молоді не дають) , то про який інтернет може йти мова!!!
!
Для Оксана: ТО це ж неправда.!
Борис
Для !: Правда,правда!
Коментувати