Моя дитина курить...

За сумними статистичними даними, у наш час курять кожний другий хлопчик і кожна четверта дівчинка 16-17-ти років. Це незважаючи на те, що вони проінформовані про жахливі наслідки

СПІЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ БАТЬКІВ І ДІТЕЙ

Мета: сприяти формуванню здорового способу життя учнів та їхніх батьків.

Задачі:

1. Дати уявлення про профілактичну роботу проти тютюнокуріння.

2. Навчити формам і методам профілактичної роботи в родині по боротьбі з курінням.

Вступна частина

Доброго дня, дорогі діти, шановні батьки, гості нашого засідання! Сьогодні ви присутні на знаменній події: по-перше, це перше засідання нашого клуба, по-друге, ми його вирішили провести по-сімейному, тобто із запрошенням дітей і гостей. Усім відомо, що для успішної роботи необхідно виконувати якісь правила. Я пропоную вам ознайомитися з правилами нашого сімейного клубу. (Усім присутнім видаються правила для ознайомлення). Якщо є якісь доповнення або зміни, то їх необхідно внести.

Виклад матеріалу

Хто не знає історію про доктора Фауста та його споконвічного супутника й духовного наставника Мефістофеля? У легенді про Фауста є й такий цікавий епізод: коли була відкрита Америка, Фауст у супроводі Мефістофеля побував у Новому Світі. Вони знайшли там багато цікавого, у тому числі й небачені рослини. І серед них тютюн. Досить обізнаний, утім, як завжди, Мефістофель заявив: «Корисна травичка, не лопух який-небудь! Вона ощасливить Старий Світ! Хто хоч раз спробує закурити, той ніколи не залишить цієї забави. Більше не будуть казати про нас, чортів, що ми одні вдихаємо дим і випускаємо його через ніздрі. Чи не набити Вам трубку, шановний доктор?». «Не треба, забава для дурнів», - рішуче відповів Фауст.

Про цю несерйозну забаву й піде наша серйозна розмова. Чому ж наші діти починають курити? З цього запитання ми почали своє невелике дослідження в ліцеї. Звернемось до відеосюжету.

Іде перегляд відеоматеріалу

За сумними статистичними даними, у наш час курять кожний другий хлопчик і кожна четверта дівчинка 16-17-ти років. Це незважаючи на те, що вони проінформовані про відомі факти: чверть випадків ішемічної хвороби серця і 80-90 % випадків раку пов'язані з курінням. У некурящих родинах курящими діти стають у 25 % випадків, у курящих родинах кількість дітей, які піддаються цій пагубній звичці, збільшується удвічі.

То що ж спонукає наших дітей прилучатись до раннього куріння? Частина хлопців починає курити рано, тому що наслідує товаришів по школі, по двору. Причому, як правило, більш старших товаришів. Інші через прагнення до незвичайності, таємничості: адже треба роздобути сигарети та сірники або запальничку, сховатись у затишному місці. Більше чверті опитаних хлопців казали, що починали курити, щоби показатися соліднішими. Та й просто за звичкою курить уже дуже багато хто. З роками діти навіть починають забувати причини, які штовхнули їх до куріння.

У поширенні цієї шкідливої звички має значення своєрідний примус дітей до куріння з боку курящих. Курящі товариші вважають некурящих хлопців такими, які не вийшли з-під опіки батьків, не відбулись, неспроможними. Бажання покурити, вдихнути аромат сигарети та затягтись приходить непомітно, але, на жаль, стає усе більш сильним.

Що в даному випадку може зробити родина, щоб відгородити свою дитину від пагубної звички? Необхідно навчити свою дитину досить чітко формулювати свої аргументи «за» і «проти» куріння. Для цього треба давати чітку інформацію про шкоду від куріння, програвати рольові ситуації, що допомагають відмовитись від першого досвіду тютюнокуріння.

Запрошуються бажаючі взяти участь у грі «"Так" і "Ні" не говорити...»

По-друге, можна запропонувати кілька способів відмовлення від куріння в реальних життєвих ситуаціях. (Роздати присутнім підготовлений матеріал: «51 спосіб сказати «Ні», «Способи відмовлення від куріння», «Факти шкоди від куріння»).

То що ж робити в тому випадку, коли батьки або здогадуються, або впевнені в тому, що дитина стала курцем?

Вислуховуються думки всіх учасників засідання

Можна стверджувати, що частина батьків у випадку виявлення шкідливої звички у своєї дитини застосовують до неї заходи фізичного впливу, проводять бесіди, намагаються умовити кинути курити. Потім, здавшись, приймають як даність: купують сигарети дитині самі або дають на це гроші, дозволяють не ховатись при курінні. Мотивація, як правило, одна: нехай краще курить нормальні сигарети, ніж підбирає «бички» на вулиці. Чи є це виходом з такого становища?

Іде обговорення

Щоби переконати свою дитину відмовитись від куріння, треба не миритися з цим, а боротись. Цілком можливо, що почати доведеться комусь із себе, самому спробувати кинути курити. Пропоную невеликий тест «Кинути-то я можу...», складений професором Горном, який застосовується в багатьох країнах у центрах з боротьби з курінням.

Усім бажаючим роздається тест, іншим пропонується зібратись у групи для того, щоби підготувати антирекламу з куріння, із застосуванням слоганів, з використанням рольових ігор.

Підбиття підсумків

Перевіривши себе за допомогою тестів, багато хто знайшов, що кинути курити непросто, але можна. Письменник Марк Твен казав: «Немає нічого важкого кинути курити. Я сам кидав раз двадцять...». Щоб нашим дітям було простіше пройти весь нелегкий шлях урятування від шкідливої звички, ми пропонуємо скористатись нашими рекомендаціями.

Роздати підготовлений матеріал

Цілком можливо, що хтось уже пройшов шлях боротьби з курінням і зможе додати щось до наших пропозицій.

Заслухати всі пропозиції, подивитись підготовлену антирекламу від спільних дитячо-батьківських груп, відеоролик із віршами учнів про шкоду від куріння.

Дуже хотілось би сподіватись, що засідання допоможе вам активізувати боротьбу проти куріння, щоб ваші діти змогли знайти сили та можливості не піддаватися спокусі взяти сигарету й затягтись, щоб до наших дітей не можна було застосувати вислів Карла Ліннея, який на поставлене йому запитання, на яке би місце він поставив у своїй системі людину, відповів: «Тварина без пір‘я й куряща».

Дякую за увагу й вашу активність, до нових зустрічей.


05.02.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів